کوالکام به تازگی از فناوری وای‌فای ۷ برای نقاط دسترسی سازمانی، روترهای خانگی پریمیوم و سیستم‌های مش پیشرفته رونمایی کرد.
به نقل از وب‌سایت GSMArena و به گزارش دیجی‌کالا مگ، کوالکام بعد از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی، از فناوری پیشرفته‌ی وای‌فای ۷ رونمایی کرد. انگار همین دیروز بود که شاهد رونمایی از وای‌فای ۶ و ۶E بودیم اما در واقع، به ترتیب سه و دو سال از معرفی این فناوری‌ها می‌گذرد و وقت آن رسیده بود که یک فناوری جدید، جایگزین آن‌ها شود.
این فناوری جدید، از اتصال چهار بانده در ۱۶ جریان بهره می‌برد که سرعت آن را به رقم شگفت‌انگیز ۳۳ گیگابیت بر ثانیه می‌رساند. این یعنی فناوری یادشده، حدودا ۳ برابر سریع‌تر از نسل‌های قدیمی یعنی وای‌فای ۶ و ۶E است تا بدین ترتیب فاصله‌ی سرعتی که وای‌فای در مقایسه با سایر شبکه‌های پرسرعت دارد، به شکل محسوسی کمتر شود.
وای‌فای ۷ که به لطف فناوری‌های پیشرفته‌ی کوالکام، اتصال پایدارتر و سریع‌تری را برای کاربران به ارمغان می‌آورد، از کانال‌های گسترده‌تر ۳۲۰ مگاهرتزی در طیف ۲٫۴، ۵ و ۶ گیگاهرتزی پشتیبانی می‌کند تا بدین ترتیب کاربران شاهد یک پیشرفت واقعاً چشمگیر در مقایسه با نسل قبل باشند.
فناوری وای‌فای 7
طبق گفته‌های نیک کوچارفسکی، نایب رئیس و مدیر ارشد زیرساخت‌های بی‌سیم و شبکه‌ی کوالکام، این فناوری در کنار وای‌فای ۶ می‌توانند برای مدتی طولانی، همزمان با پیشرفت و تحول بازارها، در کنار یکدیگر همزیستی داشته باشند.
البته باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که فناوری یادشده هنوز برای استفاده‌ی عموم در دسترس قرار نگرفته و متأسفانه نمی‌دانیم تصمیم کوالکام در این زمینه چه خواهد بود. طبق اطلاعات منتشر شده، کوالکام در تلاش است تا بتواند تا سال ۲۰۲۴، این فناوری را در دسترس مردم قرار دهد اما گفته می‌شود تا قبل از این تاریخ، مجوزهای لازم به آن اعطا نخواهد شد. در واقع بهتر است بگوییم صدور مجوز برای دسترسی عموم به این فناوری تا سال ۲۰۲۴ به طول می‌انجامد.
منبع: GSMArena


source

توسط techkhabari