هواوی به‌تازگی حق اختراع جدید منحصربه‌فردی را ظاهراً برای گوشی هوشمندی به ثبت رسانده که به نظر می‌رسد نوع دیگری از صفحه‌نمایش‌های تاشو را داشته باشد.
این پتنت در اداره مالکیت معنوی دولتی چین با عنوان «مکانیسم پشتیبانی صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر و تجهیزات الکترونیکی قابل‌چرخش» و شماره CN114439843A ثبت شده است. این سند، حق ثبت اختراع یک دستگاه الکترونیکی را توصیف می‌کند که دارای فناوری صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر است و توسط واحدی در زیر صفحه‌نمایش، پشتیبانی می‌شود. طبق توضیحات این سند، ثبت اختراع هواوی ساختار ساده‌ای دارد که فضای کمی را اشغال می‌کند و می‌تواند در دستگاه‌های قابل‌حمل استفاده شود.
طرحی از پتنت صفحه‌نمایش رول شدنی هواوی
قابل ذکر است، در ساختار مشاهده‌شده در طرحی از این ثبت اختراع، واحدی که از نمایشگر دستگاه پشتیبانی می‌کند، شامل یک قسمت چرخان نیز می‌شود. این بخش، دارای مکانیسم شفت چرخشی است که دو طرف آن توسط یک قاب محافظ پوشانده شده است. اگرچه، مشخص نیست که فرایند چرخش آن خودکار است یا دستی؛ همچنین، مکانیسم پشتیبانی دارای ساختارهای مهاربندی مختلفی است که تاشدن صفحه‌نمایش را ممکن می‌کند.
درحال‌حاضر، مشخص نیست که این ثبت اختراع واقعاً برای یک گوشی هوشمند است یا خیر؛ البته کاملاً محتمل است که این نمایشگر در دستگاه قابل‌حملی با یک تراشه‌ی میان‌رده و ظرفیت معمولی حافظه‌ی ذخیره‌سازی و رم به‌کار گرفته شود. به‌ خاطر داشته باشید که این هنوز فقط یک پتنت است و ما هیچ راهی برای تأیید اینکه آیا غول فناوری چینی واقعاً روی چنین محصولی کار می‌کند، نداریم.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari