مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس می‌گوید فضانوردان احتمالا تا پیش از پایان دهه جاری میلادی روی سیاره مریخ قدم می‌گذارند. «گوئین شاتول» همچنین باور دارد که انسان‌ها ابتدا وارد ماه می‌شوند، سپس روی سیاره سرخ ساکن خواهند شد.
شاتول در مصاحبه‌ای با خبرگزاری CNBC در پاسخ به این که آیا انسان‌ها در دهه جاری به مریخ می‌روند یا نه، گفت: «بله، فکر می‌کنم این اتفاق در دهه جاری رخ می‌دهد. ولی انسان‌ها زودتر به ماه خواهند رفت. گمان می‌کنم باید محموله بزرگی را به سطح مریخ برسانیم. آن‌گاه مردم جدی‌تر به این سفر فکر خواهند کرد. شاید پنج یا شش سال بعد از آن، مردم متوجه شوند که مریخ هم می‌تواند مقصدی برای سفر باشد.»
اسپیس ایکس می‌خواهد اولین شرکتی باشد که سفر انسان به مریخ را ممکن می‌کند. این شرکت در حال حاضر مشغول ساخت یک فضاپیمای بزرگ و قابل استفاده مجدد به نام «استارشیپ» است که می‌تواند انسان‌ها و بارهای سنگین را به ماه، مریخ و سیاره‌های دورتر ببرد.
استارشیپ همین حالا هم طبق برنامه باید ماموریت‌هایی به ماه انجام دهد. برای مثال، «یوساکو مائزاوا»، میلیاردر ژاپنی در سال 2018 صندلی سفری به دور ماه را برای سال 2023 با این راکت رزرو کرد. ناسا هم با اسپیس ایکس وارد همکاری شده تا از استارشیپ به عنوان اولین ماه‌نشین برنامه آرتمیس استفاده کند.
ناسا در نظر دارد که در حوالی سال 2040 فضانوردان خود را به سیاره سرخ برساند. با این حال، مدیر اجرایی اسپیس ایکس مدعی است که این مهم یک دهه زودتر قابل انجام خواهد بود. این شرکت فعلا در حال کار روی استارشیپ است و انتظار می‌رود که در آینده نزدیک اولین پرواز مداری این شرکت را از مرکز «استاربیس» در جنوب تگزاس انجام دهد.
اولین پرواز مداری استارشیپ ابتدا قرار بود در انتهای سال 2021 انجام شود، اما اداره هوانوردی فدرال آمریکا چندین بار این ماموریت را به تعویق انداخته و جدیدترین تاریخ انجام این عملیات 10 خرداد اعلام شده است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari