کانادا با هدف جلوگیری از جرم و جنایت در سفرهای فضایی قوانینی را برای فضانوردان تدوین خواهد کرد.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قوانین کشور کانادا در سه بخش خارج از زمین، زمان بازگشت و زمان حضور در فضا تدوین خواهد شد. این کشور اصلاح قوانین کیفری خود را با هدف جلوگیری […]
کانادا با هدف جلوگیری از جرم و جنایت در سفرهای فضایی قوانینی را برای فضانوردان تدوین خواهد کرد.
 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قوانین کشور کانادا در سه بخش خارج از زمین، زمان بازگشت و زمان حضور در فضا تدوین خواهد شد. این کشور اصلاح قوانین کیفری خود را با هدف جلوگیری از وقوع جرم و جنایت در فضا انجام می دهد. مهمترین هدف آن نیز زیر نظر گرفتن جنایات ارتکابی در ماه خواهد بود.
 پروژه آرتمیس ناسا در سال ۲۰۲۵ ارسال انسان به ماه و اکتشاف از این سیاره خواهد بود. به همین دلیل مقامات کانادایی قصد دارند با تدوین چنین برنامه هایی از هرگونه جنایت در ماه جلوگیری کنند. اصلاحیه قوانین کیفری کانادا در روز پنجشنبه اعلام شد که طی آن فضانوردان کانادایی در صورت ارتکاب جرم در هنگام سفر از زمین هنگام بازگشت به زمین و یا در زمانی که در مدار هستند مورد تعقیب و بررسی قرار خواهند گرفت.
 این قوانین همانند حضور خدمه فضایی در خاک کانادا بوده و باید در فضا نیز رعایت شود. بدین ترتیب این فضانوردان در فضا و پروازهای فضایی نیز بهترین رفتار را خواهند داشت. مصادیق مربوط به جنایت در ماه شامل رها کردن زباله در سطح آن بر داشتن  قطعه سنگی از سطح این سیاره بصورت پنهانی و آسیب به بافت آن خواهد بود. پیش از این نیز در قوانین کیفری این کشور به رفتار فضانوردان پرداخته شده بود. اصلاحیه پیشنهادی نیز در مورد جرایم حضور در سطح ماه است. هنوز در مورد حضور یک فضانورد کانادایی در ماموریت آرتمیس بیانیه ای صادر نشده اما این کشور پیش از آن قوانین سرسختانه خود را تدوین کرده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari