در بین تمام ساعت‌های مبتنی بر سیستم‌عامل WearOS، گلکسی واچ ۴ از نظر ویژگی‌های مربوط به تندرستی و سلامتی بهترین و بیشترین امکانات را ارائه می‌دهد. طی ماه‌های گذشته برخی افشاگران اعلام کردند که ظاهرا سامسونگ برای گلکسی واچ ۵ قصد دارد از سنسور اندازه‌گیری دمای بدن استفاده کند که حالا طبق یک شایعه‌ی جدید به نظر می‌رسد این مشخصه کنار گذاشته شده است.
این شایعه از طرف مینگ-چی کو اعلام شده که البته تحلیلگر مشهور محصولات اپل محسوب می‌شود ولی گاهی اوقات اخباری را در مورد دیگر شرکت‌ها منتشر می‌کند. زمانی که برای اولین بار خبر استفاده از این سنسور منتشر شد، برخی منابع اعلام کردند که سامسونگ قصد دارد این سنسور را به عنوان یک مشخصه‌ی مهم برای تشخیص کووید ۱۹ معرفی کند. در همان گزارش‌ها هم آمده بود که تعبیه‌ی چنین سنسوری در یک ساعت هوشمند و بهره‌گیری از آن کار چندان راحتی نیست و ظاهرا چالش‌های سامسونگ برای بهره‌گیری از این سنسور به حدی جدی شده که قصد دارد گلکسی واچ ۵ را بدون آن عرضه کند.
گلکسی واچ 5
آقای «کو» در توییت خود نوشته که ظاهرا مشکل اصلی سامسونگ به الگوریتم‌های مورد نیاز برای تفکیک دمای بدن و دمای محیط برمی‌گردد. در همین زمینه می‌توانیم به گزارش منتشر شده در مورد اپل واچ سری ۸ اشاره کنیم. در این گزارش آمده که نسل هفتم اپل واچ به دلیل همین مشکلات الگوریتم‌های مربوط به تشخیص دمای بدن، بدون این مشخصه راهی بازار شد. از طرف دیگر برای نسل هشتم اپل واچ هم هنوز با قاطعیت نمی‌توانیم صحبت کنیم زیرا هنوز مشخص نیست که آیا اپل موفق شده مشکلات مربوط به الگوریتم‌ها را حل و فصل کند یا نه.
همانطور که می‌دانید، دمای بدن با توجه به شرایط محیط تا حدی تغییر می‌کند. به همین خاطر سنسور موجود در ساعت هوشمند باید بتواند این تغییرات را تشخیص بدهد که چنین کاری اصلا ساده نیست. بنابراین به نظر می‌رسد در بهترین حالت برای گلکسی واچ ۶ می‌توانیم انتظار بهره‌گیری از این مشخصه را داشته باشیم.
شایعات مربوط به سری گلکسی واچ ۵ طی هفته‌های گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مدتی قبل اعلام شد که سامسونگ قصد دارد سه مدل گلکسی واچ ۵ و واچ ۵ کلاسیک و واچ ۵ پرو را راهی بازار کند. اما بر اساس گزارش‌های جدید، ظاهرا سامسونگ دیگر قصد ندارد مدل کلاسیک این ساعت را راهی بازار کند. سامسونگ برای مدل استاندارد ساعت هوشمند خود از طراحی مدرنی استفاده می‌کند و از سوی دیگر طرفداران ساعت‌های کلاسیک می‌توانند از مدل کلاسیک این ساعت بهره ببرند. اما با توجه به اینکه مدیران سامسونگ می‌خواهند مدل پرو را به این خانواده اضافه کنند، ظاهرا دیگر با مدل کلاسیک روبرو نخواهیم شد.
گلکسی واچ 5
گفته می‌شود مدل پرو فقط در یک اندازه به دست کاربران می‌رسد ولی برای مدل استاندارد بار دیگر از بین دو اندازه‌ی ۴۰ و ۴۴ میلی‌متری می‌توانیم دست به انتخاب بزنیم. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ساعت‌های هوشمند سامسونگ، حاشیه‌ی چرخان فیزیکی این ساعت‌ها است که طرفداران زیادی دارند. در رابطه با راه‌یابی این مشخصه به سری گلکسی واچ ۵ گزارش‌های ضد و نقیضی منتشر شده و به همین خاطر هنوز در این رابطه نمی‌توانیم با قاطعیت صحبت کنیم.
از بین ویژگی‌های مورد انتظار از سری گلکسی واچ ۵ هم می‌توانیم به افزایش عمر باتری و افزایش سرعت شارژ اشاره کنیم. در حال حاضر نسل چهارم این ساعت‌ها از نظر عمر باتری حرف زیادی برای گفتن ندارند. همچنین امیدواریم نسل جدید این ساعت‌ها از نظر سازگاری با گوشی‌های دیگر شرکت‌ها عملکرد بهتری داشته باشند تا تمام کاربران فارغ از برند گوشی خود بتوانند از تمام امکانات ساعت‌های سری گلکسی واچ ۵ بهره ببرند.
منبع: ۹To5Mac


source

توسط techkhabari