سال گذشته سامسونگ با عرضه‌ی گلکسی زد فلیپ ۳ توجهات زیادی را جلب کرد. زیرا از یک طرف این گوشی تاشو از سخت‌افزار قدرتمند و جذابی بهره می‌برد و از طرف دیگر باید خاطرنشان کنیم این گوشی همچنان ارزان‌ترین گوشی تاشو موجود در بازار محسوب می‌شود. اما روز‌به‌روز به عرضه‌ی نسل بعدی این گوشی نزدیک‌تر می‌شود، حجم شایعات مربوط به آن به طور فزایند‌ای رو به افزایش است. حالا به گفته‌ی یکی از افشاگران، سامسونگ برای گلکسی زد فلیپ ۴ نمایشگر بیرونی بزرگ‌تری را در نظر گرفته است.
گفتنی است اگرچه نمایشگر بیرونی زد فلیپ ۳ اندکی بزرگ‌تر از نسل قبلی است، اما به دلیل اندازه‌ی ۱٫۹ اینچی که دارد، برخی کاربران از کوچک بودن این نمایشگر راضی نیستند. همانطور که احتمالا می‌دانید، چنین نمایشگرهای کوچکی برای کارهایی مانند بررسی نوتیفیکیشن‌ها، مشاهده ساعت یا کارهایی مانند پاسخ به تماس‌های تلفنی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این افشاگر به طور دقیق اعلام نکرده که نمایشگر موردنظر مبتنی بر چه اندازه‌ای خواهد بود و در این زمینه هنوز نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم. اما در هر صورت همین که قرار است بزرگ‌تر شود، خبر خوبی برای کاربران گلکسی زد فلیپ ۴ است.
گلکسی زد فلیپ 4
همانطور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ تابستان امسال قصد دارد رسما از دو گوشی تاشوی جدید خود یعنی گلکسی زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ رونمایی کند. به نظر می‌رسد این دو گوشی از نظر ظاهری و از نظر سخت‌افزاری تفاوت گسترده‌ای با نسل قبلی خود نخواهند داشت. اگرچه طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی در مورد زد فولد ۴ منتشر شده، ولی در مورد زد فلیپ ۴ به اطلاعات زیادی دسترسی نداریم.
اما در این میان مدتی قبل یکی از منابع معتبر ظرفیت باتری گلکسی زد فلیپ ۴ را فاش کرد. بر اساس این گزارش، گوشی موردنظر از دو باتری ۲۴۰۰ و ۹۰۳ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که مجموع ظرفیت آن‌ها به ۳۳۰۳ میلی‌آمپر ساعت می‌رسد. این یعنی باتری این گوشی فقط ۱۰۳ میلی‌آمپر ساعت ظرفیت بیشتری نسبت به نسل قبلی ارائه می‌کند. البته در تبلیغات منتشر شده، باتری زد فلیپ ۳ به عنوان یک باتری ۳۳۰۰ میلی‌آمپر ساعتی معرفی شد و بنابراین برای زد فلیپ ۴ هم باید انتظار اشاره به ظرفیت ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعتی برای این گوشی داشته باشیم.
روی هم رفته گوشی‌های تاشو به دلیل شکل و شمایلی که دارند، معمولا نمی‌توانند از باتری‌های غول‌پیکری استفاده کنند. از طرف دیگر زد فلیپ ۴ از نظر طراحی هیچ شباهتی به گوشی‌هایی مانند زد فولد ۴ ندارد و همین موضوع محدودیت برای استفاده از باتری را افزایش می‌دهد. در هر صورت با توجه به اینکه باتری زد فلیپ ۳ در تست‌های مختلف چندان عالی ظاهر نشده، برای عمر باتری زد فلیپ ۴ هم نمی‌توانیم انتظار زیادی داشته باشیم. البته بدون شک به لطف استفاده از نمایشگر و چیپست جدید، مصرف انرژی تا حدی کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه عمر باتری بیشتر می‌شود.
گلکسی زد فلیپ 4
طبق گزارش‌های منتشر شده، سامسونگ قصد دارد برای این گوشی از چیپست تازه‌نفس اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس استفاده کند. گفته می‌شود برخلاف مدل استاندارد این تراشه که توسط سامسونگ تولید می‌شود، شرکت کوالکام تولید مدل پلاس این تراشه را به شرکت TSMC سپرده است. کارشناسان بر این باور هستند که تراشه‌های تولید شده توسط TSMC در کل کیفیت و عملکرد بهتری دارند.
یکی از افشاگران مدتی قبل اعلام کرد که سامسونگ قصد دارد آمار تولید جدیدترین گوشی‌های تاشوی خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد. ظاهرا مدیران این شرکت به این نتیجه رسیده‌اند که فروش این گوشی‌های تاشو بیشتر از نسل قبلی خواهند بود. در همین راستا باید ببینیم این گوشی‌ها با چه قیمتی راهی بازار می‌شوند. به عنوان مثال اگر گلکسی زد فلیپ ۴ با قیمت پایین‌تری نسبت به نسل قبلی خود عرضه شود، استقبال گسترده‌تر از آن چندان دور از ذهن نخواهد بود.
منبع: XDA


source

توسط techkhabari