حمایت مالی شد
از آنجایی که اقتصادهای دایره ای آینده پایدارتری را ارائه می دهند، نوآوری دیجیتال می تواند به سازمان ها کمک کند تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند و ارزش بیشتری را در زنجیره تامین باز کنند.
ارائه شده توسط Citrix
تحقیقات نشان می دهد که کسب و کارها، دولت ها و مصرف کنندگان در سراسر جهان به طور فزاینده ای نگران محیط زیست هستند. اما به‌رغم نگرانی‌های ظاهری‌مان، به‌نظر می‌رسد که در مورد آن خیلی کم کار می‌کنیم. طبق گزارش اخیر، استخراج و استفاده از مواد در 50 سال گذشته تقریباً چهار برابر شده است و حتی از رشد جمعیت نیز پیشی گرفته است. اقتصاد کنونی بر اساس یک رویکرد خطی ساخته شده است که در آن سازمان‌ها منابع طبیعی زمین را برداشت می‌کنند، سپس محصولاتی را ایجاد می‌کنند و به مشتریانی می‌فروشند که در نهایت از این محصولات استفاده می‌کنند و دور می‌ریزند. تخمین زده می شود که سالانه بیش از 100 میلیارد تن مواد برداشت و مصرف می شود که بیش از 90 درصد آنها بدون بازیافت به محل های دفن زباله می روند.
هدف اقتصاد دایره ای تغییر همه اینها با ترویج رویکردی پایدارتر است که در آن منابع طبیعی به طور کارآمد استخراج می شوند. تولید به گونه ای انجام می شود که حداقل اتلاف وجود داشته باشد. و در پایان عمر محصول، مواد بازیابی، احیا، تعمیر و استفاده مجدد تا زمانی که ممکن است انجام می‌شود تا کسب‌وکارها دیگر مجبور به استخراج منابع طبیعی بکر برای تامین تقاضا نباشند. اقتصاد دایره ای پتانسیل کاهش چشمگیر فشار بر محیط زیست، ایجاد یک اقتصاد چند تریلیون دلاری، تحریک نوآوری و ایجاد تعداد زیادی شغل را دارد.
دستیابی به اقتصاد دایره ای گفتن آسان تر از انجام آن است. حتی خوش‌نیت‌ترین شرکت‌ها می‌توانند در حین حرکت در مسیر اقتصاد دایره‌ای با موانع بزرگی مواجه شوند. به گفته گارتنر ، چهار چالش اصلی برای اقتصاد دایره ای وجود دارد. اول، بازگشت مالکیت مواد پایان عمر می تواند چالش برانگیز باشد. سازمان‌ها باید در درک نحوه مصرف محصولات و ترویج مدل‌های زنجیره تامین جدید که در آن محصولات منقضی شده به تولیدکنندگان بازمی‌گردند، غواصی عمیقی انجام دهند. ثانیاً، مواد خام باید در پایان عمر از ارزش باقیمانده کافی برخوردار باشند تا همچنان به کسب و کار مرتبط باشند. سوم، برای اینکه کسب‌وکارها بتوانند یک مورد قانع‌کننده برای ذینفعان مطرح کنند، ابتدا باید درک درستی از کیفیت، کمیت و ارزش ذاتی مواد خام بازگردانده شده داشته باشند. چهارم، پیچیدگی محصول مهم است – هر چه محصول بازگردانده شده پیچیده تر باشد، پردازش مجدد آسان تر و ارزان تر است و بالعکس.
نوآوری دیجیتال و اقتصاد دایره ای ماهیت همزیستی دارند. در زمان گسترش روزافزون اینترنت، تصور ابتکار اقتصاد دایره‌ای که از طریق فناوری کمک نمی‌کند، دشوار است. در حالی که روش‌های مختلفی وجود دارد که دیجیتالی‌سازی می‌تواند تأثیر مثبتی بر اقتصاد دایره‌ای داشته باشد، در اینجا سه روش اصلی وجود دارد:
فن‌آوری‌های دیجیتال اطلاعات را قادر می‌سازد تا در کنار محصول حرکت کنند. این امر به کسب و کارها امکان می دهد الگوهای مصرف را ضبط، ذخیره و تجزیه و تحلیل کنند که به نوبه خود به سازمان ها کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرند. به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که 70 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) مربوط به جابجایی و استفاده از مواد است. اگر کسب و کارها بینشی در مورد میزان پر بودن هواپیما، کشتی یا کامیون خود داشته باشند، می توانند در زمان واقعی تعیین کنند که تحویل آنها چقدر کارآمد خواهد بود. این به راندمان بهتر، هزینه های سوخت کمتر، چرخه های تحویل کوتاه تر و کاهش GHG ترجمه می شود. Thyssenkrupp ، یکی از تولید کنندگان پیشرو آسانسور در جهان، یک سیستم نگهداری پیش بینی مبتنی بر ابر را بر روی 130000 آسانسور خود در سراسر جهان نصب کرد. حسگرهای آن داده های سلامت اجزا، سیستم ها و عملکرد آن را جمع آوری می کند. این به Thyssenkrupp کمک می کند تا خدمات بهتر، افزایش زمان کار آسانسور و طول عمر بیشتر محصول را ارائه دهد.
2. دیجیتالی شدن می تواند به باز کردن ارزش بیشتر در کل زنجیره تامین کمک کند . به طور سنتی، بیشتر مشاغل بر روی اتصال داده ها و دستگاه ها در پایگاه مشتریان خود متمرکز هستند. دیجیتالی شدن را می توان برای باز کردن قفل تعدادی از قطعات جدا شده، شرکا و مصرف کنندگان از کل زنجیره ارزش استفاده کرد. برای مثال، تامین‌کننده مواد خام می‌تواند از سیستم ذخیره‌سازی یک تولیدکننده (از طریق API) استفاده کند تا در صورت تمام شدن مواد خام خاص، به طور فعال اعتبارسنجی کند. هنگامی که مواد خام به پایان عمر خود رسیدند، تولیدکنندگان می توانند از فناوری های دیجیتال برای سنجش اینکه آیا محصولات به ارزش ذاتی کافی برای بازگرداندن به آنها رسیده اند یا خیر، استفاده کنند. این فرصتی را برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند تا کارآمدتر باشند، منابع کمتری مصرف کنند و ضایعات و انتشار کمتری در این فرآیند ایجاد کنند. تعداد فزاینده‌ای از پلت‌فرم‌های دیجیتال نویدبخش ایجاد یکپارچگی‌های زنجیره ارزش محکم‌تر و کمک به تولیدکنندگان مختلف در انتقال به مدل اقتصاد دایره‌ای هستند. از نظر مصرف‌کننده، بازارهای دیجیتال به ایجاد مشتریان آگاه‌تر از پایداری کمک می‌کنند.
3. زنجیره تامین دیجیتال باید قابل اعتماد و ایمن باشد. دیجیتالی شدن زنجیره تامین نوید سرعت، کارایی، دید و کنترل بیشتر را می دهد. با این حال، افزایش شیوع APIها به این معنی است که سطح حمله یک سازمان افزایش می یابد. همانطور که یک کشتی کانتینری که در کانال سوئز به دام افتاده است می تواند اقتصاد جهانی را مختل کند، یک API غیرقابل اعتماد یا غیرقابل اعتماد می تواند فرآیندهای زنجیره تامین مهم را مختل کند. همانطور که سازمان ها دیجیتالی می شوند، باید اقدامات لازم را برای محافظت از دارایی های دیجیتال خود انجام دهند.
فن‌آوری‌های Citrix به افراد و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که از هر کجا کار کنند و از مدل‌های کاری سازگار استفاده کنند. این فناوری‌ها به سازمان‌ها اجازه می‌دهند تا از یک مدل کار ترکیبی ایمن استفاده کنند. این همچنین به این معنی است که سازمان‌هایی که از Citrix استفاده می‌کنند می‌توانند به طور چشمگیری انتشار گازهای گلخانه‌ای در رفت و آمد را کاهش دهند و در عین حال نیازهای کارکنان را برای انعطاف‌پذیری برآورده کنند، با توجه به اینکه چگونه 27٪ از انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده از منابع حمل و نقل و رفت و آمدهای اداری ناشی می‌شود.
کارگرانی که از محلول‌های سیتریکس استفاده می‌کنند می‌توانند از دستگاه‌های کم‌مصرف استفاده کنند و از همان دستگاه‌ها برای مدت طولانی‌تری استفاده کنند، در حالی که زباله‌های خطرناک را از محل‌های دفن زباله دور نگه می‌دارند، هزینه و انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهند. این از دو اصل کلیدی اقتصاد دایره ای با استفاده مجدد از دستگاه و کاهش ضایعات پشتیبانی می کند.
فن‌آوری‌های Citrix همچنین نقشی حیاتی در تسهیل حرکت یکپارچه به سمت بهره‌وری انرژی و محاسبات ابری کربن پایین بازی می‌کنند. راه حل امنیت و تحویل برنامه Citrix API هایی را که برای یک زنجیره تامین دیجیتال کارآمد و کارآمد بسیار حیاتی هستند، محافظت و مقیاس بندی می کند. حفاظت از ستون فقرات دیجیتال گام مهمی در حرکت به سمت اقتصاد دایره ای تر است.
تغییر به سمت اقتصاد دایره ای آسان نخواهد بود، اما سودآور خواهد بود. مشتریان به دنبال کسب و کارهایی هستند که خدمات عالی ارائه دهند، اما ارزش های اصلی خود را نیز به اشتراک بگذارند. شرکت‌هایی که از دیجیتالی شدن برای پذیرش دایره‌گرایی استفاده می‌کنند، رویایی دیده می‌شوند و به این ترتیب با روابط عمیق‌تر با مشتری و وفاداری پاداش خواهند گرفت. به قول قدیمی ها هر چه می گذرد، می آید.
این محتوا توسط سیتریکس تولید شده است. این توسط هیات تحریریه MIT Technology Review نوشته نشده است.
بین افزایش نرخ برق و افزایش هزینه های آب و هوایی، استخراج رمزنگاری عوارض خود را بر جوامع می گذارد.
رتبه بندی 76 اقتصاد در مورد پیشرفت و تعهد آنها به سمت ساختن آینده ای کم کربن.
Prometheus Fuels قراردادهایی برای تحویل میلیون ها گالن سوخت بدون کربن بسته است. اما سال ها از برنامه عقب مانده است و برخی شک دارند که بتواند به ادعاهای خود دست یابد.
استارتاپ Commonwealth MIT دارای آهنربای قدرتمند جدیدی است که در نهایت می تواند قدرت همجوشی را به واقعیت تبدیل کند.
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، از طریق customer-service@technologyreview.com با ما تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که در حال حاضر چه خبر است تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari