نمایشگر بسیار نازک شرکت TCL به گونه ای طراحی شده که امکان مشاهده محتوا روی صفحه آن از اطراف غیر ممکن است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تی سی ال به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی نمایشگر در گوشی های هوشمند به تازگی فناوری جدیدی را در ساخت صفحه نمایش گوشی […]
نمایشگر بسیار نازک شرکت TCL به گونه ای طراحی شده که امکان مشاهده محتوا روی صفحه آن از اطراف غیر ممکن است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تی سی ال به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی نمایشگر در گوشی های هوشمند به تازگی فناوری جدیدی را در ساخت صفحه نمایش گوشی های هوشمند به کار گرفته است. دپارتمان این شرکت CSOT با موفقیت فناوری جدیدی را تحت عنوان نمایشگر بسیار نازک فعال معرفی کرده که از طریق آن امکان سرک کشیدن دیگران به محتوای روی صفحه نمایش غیر ممکن خواهد بود.
 در حال حاضر کاربران با استفاده از محافظ های حریم خصوصی نمایشگر تلاش دارند تا با انعکاس کم نور امکان نمایش محتوای در حال تماشا یا مطالعه توسط اطرافیان را به حداقل ممکن برسانند. اما این محافظ ها دارای زاویه خاصی هستند که دید را فقط در همان زاویه کاهش می دهند و در صورت قرارگیری فرد دیگری در نزدیکی کاربر امکان مشاهده محتوا وجود دارد. دلیل اصلی آن نیز عدم وجود هیچ گونه فناوری فعالی در صفحه نمایش و یا محافظ ها می باشد.
 تی سی ال نیز قصد دارد تغییراتی را در صفحه نمایش به جای محافظ ایجاد کند تا بتواند چنین مشکلی را حل کند. این نمایشگر که به نمایشگر حریم خصوصی فعال نام گرفته از زوایای مختلف می‌تواند محتوا را پنهان کند و به دلیل استفاده از فناوری فعال امکان تغییر حالتهای حریم خصوصی را نیز دارد. در حال حاضر این فناوری روی یک لپ تاپ ۱۳ اینچی تی سی ال مورد آزمایش قرار گرفته که در آن به راحتی به جای نمایشگر عادی از صفحه نمایش حریم خصوصی استفاده می شود.
 اکنون این شرکت اعلام کرده است این فناوری برای گوشی های هوشمند نیز توسعه داده شده و یک صفحه نمایش فوق نازک ۶.۵۸ اینچی تولید شده است. با فعال کردن قابلیت حریم خصوصی روی نمایشگر حتی افرادی که در زاویه ۴۵ درجه و در نزدیک ترین حالت قرار می‌گیرند امکان مشاهده محتویات روی صفحه نمایش را نخواهند داشت. در این فناوری عبور نور از زاویه های کناری تنها ۱.۱۲ درصد است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari