قطعا پایان «سونیک خارپشت ۲» آینده‌ی این فرنچایز را تغییر خواهد داد، چراکه آنچه در این دنباله اتفاق افتاد تا حد زیادی به بازی‌های سونیک مرتبط بود. فرنچایز «سونیک خارپشت» پارامونت در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و یکی از آخرین فیلم‌هایی بود که قبل از همه‌گیری کرونا در سینماها به نمایش در آمد.
دست‌اندرکاران این فیلم که به سرعت توانست طرفداران زیادی پیدا کند در طول پاندمی دست روی دست نگذاشتند و در نهایت دنباله‌ی «سونیک خارپشت ۲» دو سال بعد اکران گردید. «سونیک خارپشت ۲» به ادامه‌ی داستان ماجراجویی‌های سونیک بر روی زمین می‌پردازد چراکه زندگی این خارپشت از جانب دکتر رباتنیک که بازگشته تا از او انتقام بگیرد تهدید می‌شود.
هشدار: در این متن، داستان فیلم «سونیک خارپشت ۲» لو می‌رود
در داستان دنباله‌ی دوم، رباتنیک در تلاش است تا انتقام خود را از این خارپشت ماجراجو بگیرد و همین داستان‌ها باعث می‌شود که او با ناکلز اکیدنا با صداپیشگی ادریس البا هم‌پیمان شود. این دو شخصیت با هم متحد می‌شوند تا سونیک را قبل از پیدا کردن استاد زمرد که در جایی از زمین پنهان شده نابود نمایند. سونیک نیز تصمیم می‌گیرد تا رباتنیک و اکیدنا را با همکاری تیلز (با صداپیشگی کالین اوشاگنسی) از سر راهش بردارد. درست همان‌طور که در صحنه‌ی پس از تیتراژ «سونیک خارپشت» نشان داده شده بود. ماجراجویی سونیک سبب می‌شود که او و تیلز بتوانند جای زمرد را پیدا کنند اما در همین زمان رباتنیک و ناکلز هم به آنجا می‌رسند و رباتنیک تصمیم می‌گیرد در حالی که ناکلز در حال مبارزه با سونیک است به او خیانت کند.
در پایان «سونیک خارپشت ۲»، شاهد نبرد عظیمی در گرین هیلز بودیم. دکتر روباتنیک که تمام قدرت استاد زمرد را در دست داشت به تهدید بسیار بزرگ‌تری تبدیل شد و همین امر سونیک، تیلز و ناکلز را وادار نمود تا برای شکست دادن او با هم متحد شوند. در نهایت، این تیم توانستند به لطف کار گروهی، این تبهکار را از بین ببرند و سونیک به قدرتمندترین موجود جهان تبدیل شد. بنابراین بر طبق صحنه‌ی پایانی «سونیک خارپشت ۲»، آن‌ها در دنباله‌های بعدی به متحدانی برای هم تبدیل خواهند شد.
سونیک خارپشت 2
در بسیاری از سکانس‌های «سونیک خارپشت ۲» این‌طور به نظر می‌رسد که شکست دادن رباتنیک برای سونیک، تیلز و ناکلز بسیار دشوار است، زیرا او بسیار قدرتمندتر از آن‌هاست. همین امر سبب می‌شود که تام واچوفسکی (با بازی جیمز مارسدن) و همسرش مدی (تیکا سومپتر) تا لبه‌ی مرگ پیش بروند. ربات غول پیکر رباتنیک نزدیک بود آن‌ها را له کند، زیرا سونیک یک استاد زمرد شکسته را نگاه داشته بود. در این لحظه زمرد هرج و مرج، باعث افزایش قدرت سونیک شد و او فرمی زرد رنگ به خود گرفت. این فرم سونیک در بازی‌های ویدئویی سگا به عنوان سوپر سونیک شناخته شده است. سوپر سونیک برای اولین بار در بازی ویدئویی «سونیک خارپشت ۲» ظاهر شد.
هنگامی که سونیک در فرم سوپر سونیک خود قرار می‌گیرد، به یکی از قوی‌ترین موجودات جهان تبدیل می‌شود. فرم زرد سونیک به او کمک می‌کند تا سرعت بیشتری داشته باشد، به‌علاوه قدرت‌های او نیز بیشتر می‌شوند و او تقریبا به موجودی شکست ناپذیر تبدیل می‌شود و حتی قدرت پرواز نیز خواهد داشت. بنابراین به واسطه‌ی همین توانایی‌ها بود که سوپر سونیک توانست کار ربات غول پیکر رباتنیک را که اگمن روبو نام داشت در پایان «سونیک خارپشت ۲» یکسره کند.
در حرکتی که بیشتر یادآور حملات کاپیتان مارول در جهان سینمایی مارول بود، سوپر سونیک بارها و بارها از وسط ربات غول پیکر رباتنیک عبور نمود و باعث شد که او به یک آهن قراضه‌ی بی‌مصرف تبدیل شود. پس از آن او جهان را از شر رباتنیک خلاص نمود و بعد از رها نمودن زمرد به شکل آبی عادی خود بازمی‌گردد.
سونیک خارپشت 2
پس از شکست رباتنیک، در «سونیک خارپشت ۲» مشاهده نمودیم که سونیک، تیلز و ناکلز تیمی از قهرمانان را تشکیل دادند. این گروه به خوبی یاد گرفتند که در طول مبارزه نهایی با هم همکاری کنند و از سرعت سونیک، قدرت ناکلز و تکنولوژی تیلز برای شکست رباتنیک و ربات غول پیکرش استفاده نمایند. این سه نفر پس از پیروزی بر رباتنیک تصمیم گرفتند که از زمین و استاد زمرد در برابر هر گونه تهدیدی محافظت نمایند. چنین تصمیمی برای این شخصیت‌ها و آینده‌ی آن‌ها تصمیم بسیار بزرگی محسوب می‌شود، زیرا «سونیک خارپشت ۲» به آن‌ها اجازه داد تا اولین تیم ابرقهرمانی خود را ترتیب دهند.
تیم سونیک، به عنوان یک تیم قهرمانان، اولین بار در بازی ویدیویی قهرمانان سونیک ظاهر شدند که در سال ۲۰۰۳ در ژاپن و در سال ۲۰۰۴ در کشورهای دیگر منتشر شد. در این بازی ویدیویی هم تیم سونیک که متشکل از سونیک، تیلز و ناکلز است تصمیم می‌گیرند تا با همکاری یکدیگر دکتر رباتنیک را که می‌خواهد بر جهان حکمرانی کند شکست دهند. البته این تیم پس از این بازی چندین بار دیگر نیز با هم متحد شدند. از آنجایی که «سونیک خارپشت ۲» به گونه‌ای شروع شد که در آن ناکلز موجودی شرور بود و سونیک و تیلز با هم متحد بودند، پایان فیلم «سونیک ۲» این نوید را به ما می‌دهد که سه شخصیت بزرگ سری بازی‌های ویدیویی به مبارزه در کنار هم و مقابله با دشمنانشان ادامه دهند.
سونیک خارپشت 2
در صحنه پس از تیتراژ پایانی «سونیک خارپشت ۲» مشاهده نمودیم که یک جوجه تیغی سیاه برای اولین بار در فیلم ظاهر می‌شود البته علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی، قطعا ظاهر سایه خارپشت را تشخیص داده‌اند. صحنه‌ی پس از تیتراژ، زمانی شروع می‌شود که اعضای گان (واحد نگهبان ملی) بیان می‌کنند که یک پرونده‌ی مخفی را در تحقیقات رباتنیک پیدا کرده‌اند که قدمت آن به ۵۰ سال قبل می‌رسد. این پروژه‌ی مخفی پروژه‌ی سایه نام دارد. دنباله صحنه‌ی پس از تیتراژ نشان می‌دهد که یک محفظه‌ی منجمد از زمین بیرون می‌آید که سایه در داخل آن قرار دارد. جوجه تیغی سیاه «سونیک ۲» چشمان خود را باز می‌کند و درست قبل از پایان صحنه‌ی پس از تیتراژ، بیدار می‌شود. همین سکانس به ما نشان می‌دهد که او در «سونیک خارپشت ۳» حضور چشمگیری خواهد داشت.
سایه خارپشت، یکی از شخصیت‌های مورد علاقه‌ی طرفداران سری بازی‌های ویدئویی سونیک سگا است و اولین بار در بازی دوم از این سری بازی‌ها ظاهر شد. سایه توسط پدربزرگ رباتنیک ساخته شده که او را با ترکیب دی ان ای یک جوجه تیغی با دی ان ای عذاب سیاه، رهبر نژاد بیگانه‌ی قدرتمندی معروف به سیاه دستان، تولید نموده است و به همین دلیل سایه نوع نامیرای سونیک تلقی می‌شود. رباتنیک در ابتدا سایه را از اسارت آزاد کرد تا به او در مبارزه علیه سونیک کمک کند. سایه تقریبا از هر نظر به عنوان رقیب سونیک در نظر گرفته می‌شود، زیرا این جوجه تیغی سیاه به اندازه‌ی سونیک سریع و قدرتمند است. به‌علاوه درست هماند سونیک به لطف افزایش قدرت خود می‌تواند به یک مبارز بی‌رحم تبدیل شود و به لطف دی ان ای عذاب سیاه، نه تنها نامیرا است بلکه هیچ‌کس نمی‌تواند او را شکست دهد.
سونیک خارپشت 2
قطعا بزرگ‌ترین سوال بدون پاسخی که در پایان فیلم «سونیک خارپشت ۲» برای مخاطبان به وجود آمد به سرنوشت دکتر رباتنیک با بازی جیم کری مربوط می‌شود، زیرا در پایان فیلم مشخص نشد که او زنده مانده یا مرده است. پس از اینکه نسخه‌ی سوپر سونیک، ربات غول پیکر اگمن روبو را نابود کرد، رباتنیک برای آخرین بار در حال سقوط از بالای ربات غول پیکر و در حالی که فریاد می‌زد مشاهده شد. سربازان گان می‌گویند که هیچ اثری از رباتنیک وجود ندارد و انگار آب شده و به درون زمین رفته، اما هیچ‌کس نمی‌تواند از چنین سقوطی جان سالم به در ببرد.
همین موضوع باعث می‌شود که فرنچایز «سونیک خارپشت» وادار شود با طرح داستانی جالب، رباتنیک را در آینده بازگرداند، اگرچه هنوز مشخص نیست که این اتفاق می‌افتد یا خیر. جیم کری به طور جدی به فکر بازنشستگی از بازیگری است، به این معنی که او در دنباله‌های بعدی «سونیک خارپشت» حضور نخواهد داشت. از آنجایی که بازی او در نقش کاراکتر رباتنیک، یکی از برجسته‌ترین نقش آفرینی‌های او در صنعت سینما به حساب می‌آید، تصور اینکه «سونیک خارپشت ۳» در صورت بازنشستگی کری، بخواهد دوباره کاراکتر رباتنیک را برگرداند دشوار است.
سونیک خارپشت 2
راز دیگری که در پایان بازی «سونیک خارپشت ۲» همچنان حل نشده باقی مانده این است که چه اتفاقی برای زمردهای هرج و مرج افتاد؟ هنگامی که سونیک به نسخه‌ی سوپر سونیک خود تبدیل شد، مشاهده نمودیم که زمردهای هرج و مرج بدن او را ترک نمودند و رهسپار آسمان شدند. با این حال، سکانس پایانی به ما نشان نداد که آن‌ها پس از رفتن به درون آسمان به کجا می‌روند. در یکی از سکانس‌ها ناکلز را می‌بینیم که در حال اصلاح استاد زمرد بود، اما گویا هیچ خبری از هفت زمرد هرج و مرج نیست.
این سکانس می‌تواند به این معنی باشد که آن‌ها در سراسر جهان پراکنده شده‌اند. از آنجایی که به نظر نمی‌رسد تیم سونیک از جای آن‌ها خبر داشته باشند، شرورهای بعدی می‌توانند آن‌ها را پیدا کنند و از آن‌ها برای برآورده کردن خواسته‌های شیطانی خود استفاده نمایند. البته، قطعا در «سونیک خارپشت ۳» به جوابمان می‌رسیم و به این موضوع پی می‌بریم که این زمردها کجا هستند. شاید آن‌ها به مکان اصلی خود بازگشته‌اند یا راهی مکان قبلی‌شان شده باشند. همین امر سبب می‌شود که در دنباله‌ی بعدی بتوانیم به کشف مکان‌های شناخته شده در بازی‌های ویدیویی بپردازیم.

پارامونت برنامه‌های بزرگی برای آینده‌ی فرنچایز سونیک دارد که می‌توان گفت چیزی فراتر از دنباله‌های بعدی آن است، زیرا پس از پایان «سونیک خارپشت ۲» گویا قرار است ساخت سایر دنباله‌ها و اسپین آف ناکلز در دستور کار قرار گیرد. داستان «سونیک خارپشت ۳» از چند جهت کاملا مشخص شده و به موارد مختلفی از آن اشاره شده است. از جمله مهم‌ترین موارد داستان دنباله‌ی سوم می‌توان به تشکیل تیم سونیک و اولین حضور سایه خارپشت اشاره نمود. جوجه تیغی سیاه قطعا شرور اصلی داستان «سونیک ۳» خواهد بود. پس از مواجهه با رقیب قدرتمندی به نام ناکلز، سونیک اکنون باید خود را در مقابل رقیب بزرگ‌تر و قدرتمندتری به نام سایه بیازماید. در حالی که از نظر تئوریک، شکست سایه با کمک تیلز و ناکلز می‌تواند آسان‌تر از قبل باشد، اما در نهایت همه چیز به قدرت بدنی و توانایی‌های این خارپشت سیاه بستگی دارد. جوجه تیغی سیاه می‌تواند در صورت زنده ماندن دکتر رباتنیک با او همکاری کند یا توسط سربازان گان که می‌خواهند نسخه‌ای از سونیک را در اختیار داشته باشند به خدمت گرفته شود. در هر صورت، تیم سونیک باید با فعال شدن پروژه‌ی سایه و ورود او به داستان دنباله‌ی «سونیک خارپشت ۳» دوباره با هم متحد شوند.
گویا قرار است اسپین آفی نیز با تمرکز بر روی شخصیت ناکلز ساخته شده و از پارامونت پلاس پخش شود. قطعا در این اسپین آف ما شاهد توانایی‌های او در محافظت از استاد زمرد و تلاش‌های او برای انجام این کار خواهیم بود. به‌علاوه اسپین‌ آف ناکلز می‌تواند او را در حالی نشان دهد که در تلاش است تا خود را با زندگی بر روی زمین تطبیق دهد و یا به مرور گذشته‌ی او بپردازد، زیرا او سال‌ها قبل از ساخته شدن فیلم «سونیک خارپشت ۲» به دلیل اتفاقی که برای آکیدنا افتاد، به دنبال انتقام از مسببانش بود. بنابراین این اسپین آف می‌تواند به کاوش در گذشته‌ی شخصیت ناکلز بپردازد تا کارهای بعدی‌ای که انجام داده برای مخاطب قابل درک‌تر باشند. علاوه‌براین اسپین آف ناکلز ممکن است مکان مناسبی برای معرفی رژ خفاش باشد، البته اگر این جاسوس حیله گر توسط گان به عنوان بزرگ‌ترین رقیب ناکلز به خدمت گرفته شود چراکه رژ خفاش نیز مدام به دنبال استاد زمرد و سایر زمردهای هرج و مرج است.
منبع: screenrant


source

توسط techkhabari