«ایلان ماسک»، اوایل همین ماه توییتر را در معامله‌ای میلیارد دلاری خرید. حالا او در جلسه‌ای با سرمایه‌گذاران احتمالی این قرارداد برنامه‌های خود را شرح داده و اعلام کرد که پس از نهایی شدن آن در اواخر سال جاری میلادی، به صورت موقت نقش مدیرعاملی توییتر را به عهده خواهد گرفت.
به گفته «دیوید فیبر»، خبرنگار CNBC، ماسک در این جلسه توضیح نداد که پس از تکمیل قرارداد چه اتفاقی برای مدیران ارشد این شرکت خواهد افتاد و «پاراگ آگراوال»، مدیرعامل فعلی توییتر که تنها چند ماه پیش پس از «جک دورسی» به این سمت رسیده بود، هنوز درباره ادامه کار خود بلاتکلیف است.
با وجود اینکه ایلان ماسک هم اکنون مدیرعامل دو شرکت بزرگ دیگر یعنی تسلا و اسپیس ایکس نیز محسوب می‌شود، بسیاری از ناظران غول‌های فناوری اعتقاد دارند که او باید نقش اصلی را در توییتر به شخص دیگری واگذار کند. حالا با وجود گزارش امروز، به نظر می‌رسد که احتمالا در آینده شاهد این اتفاق خواهیم بود و شخص دیگری احتمالا به عنوان مدیرعامل توییتر انتخاب شود.
رویترز اخیرا به نقل از منابع خود توضیح داده بود که ماسک از قبل مدیرعامل جدیدی برای توییتر انتخاب کرده است. در همین رابطه، «ولید بن طلال» شاهزاده سعودی و یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ توییتر، در این شبکه اجتماعی نوشت که ماسک در صورت خصوصی شدن آن، «یک رهبر عالی» خواهد بود.
همچنین پرونده SEC جدید نشان می‌دهد که ماسک تقریبا 7.14 میلیارد دلار از طریق دوستان و سایر سرمایه‌گذاران برای خرید توییتر تضمین کرده است. از جمله این سرمایه‌گذاران می‌توان به «لری الیسون» بنیانگذار و مدیر عامل شرکت اوراکل و شرکت Honeycomb Asset Management اشاره کرد که مورد دوم یکی از سرمایه‌گذاران اسپیس ایکس نیز است.
فیبر که این برنامه‌ها را فاش کرده است، قبلا و در ماه نوامبر، خبر کناره‌گیری جک دورسی از سمت مدیرعاملی توییتر را گزارش کرده بود، بنابراین او در دنیای توییتر منبع معتبری محسوب می‌شود. با این حال، باید دید ایلان ماسک چه برنامه‌های دیگری برای این شبکه اجتماعی محبوب دارد. او ماه گذشته از پیوستن به هیات مدیره توییتر خودداری کرده بود و حالا کل شرکت را در اختیار گرفته است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari