در حالت عادی توکن های غیر قابل معاوضه میتواند در فضای اینترنت کاربر را به عنوان مالک یک فایل معرفی کند. اکنون استارتاپ آمریکانا قصد دارد اشیا حقیقی را نیز به NFT تبدیل کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استارتاپ آمریکانا که در زمینه NFTها فعالیت دارد تلاش خواهد کرد تا به […]
در حالت عادی توکن های غیر قابل معاوضه میتواند در فضای اینترنت کاربر را به عنوان مالک یک فایل معرفی کند. اکنون استارتاپ آمریکانا قصد دارد اشیا حقیقی را نیز به NFT تبدیل کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، استارتاپ آمریکانا که در زمینه NFTها فعالیت دارد تلاش خواهد کرد تا به هنرمندان و برندها امکان دهد تا بتوانند بسیاری از اشیا حقیقی و فیزیکی مانند پوشاک یا خودرو و آثار هنری را به NFT تبدیل کنند. هم اکنون محصول اصلی این کمپانی NFTA Universal Chip نام دارد و این شرکت توسط یک طراح به نام جیک فری بنیانگذاری شده است.
 این روش به نوعی اتصال فیزیکی شی به بلاکچین است تا بتواند یک محصول NFT تولید کند. بدین ترتیب می توان هر چیزی مانند یک اثر هنری را اسکن کرده و در فضای وب قرار داد و نسبت به سابقه مالکیت آن نیز آگاه شد. در این باره می‌توان برای شی فیزیکی در بلاکچین ارزش نیز تعیین کرد. این ارزش به اطلاعات ثبت شده، اعتبار و سندیت آن شی و امتیازی که خالق اثر برای آن دریافت کرده مربوط می شود.
یکی از مهم‌ترین چالش‌های مربوط به این روش ایجاد تراکنش برای اشیا واقعی است. تراکنش اثر هایی مانند تصاویر، موسیقی و ویدیو ها به دلیل مجازی بودن فایل ها آسان است. اما برای اشیا واقعی نمی‌توان از این روش استفاده کرد. به گفته فری خالق آن اثر دیجیتال یا طراحی های سه بعدی توانسته‌اند از این طرح مبالغ هنگفتی دریافت کنند. در حالیکه مابقی هنرمندان تا کنون امکان وارد شدن به این حوزه را نداشتند و به همین دلیل این استارتاپ شکل گرفت. این شرکت با جمع آوری سرمایه معادل ۶.۹ میلیون دلار قصد دارد از پلتفرم خود در این راه استفاده کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari