اگرچه برای ویندوز، آیکن‌های فراوانی در دسترس قرار دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده و دسکتاپ خود را از حالت یکنواختی خارج کنید، اما آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که خودتان، از تصاویری دلخواه، برای ویندوز آیکن بسازید؟ اگر به این کار علاقه دارید اما نمی‌دانید باید چگونه آن را انجام دهید، این مطلب را از دست ندهید چرا که قصد داریم در آن، روشی ساده را برای ساخت آیکن در ویندوز ۱۰ و ۱۱ آموزش دهیم.
معمولا برای ساخت یک آیکن در ویندوز که همه جوره جالب و جذاب باشد، به صرف زمان زیادی نیاز است. گاهی اوقات آیکنی که برای یک اپلیکیشن در ویندوز انتخاب می‌شود، خیلی خوب و جالب از آب در نمی‌آید. بنابراین کاربر باید خودش دست به کار شود و ظاهری به ویندوز بدهد که از دیدنش لذت ببرد.
تصویر آیکن شما می‌تواند از هرچیزی که می‌خواهید باشد. هم می‌توانید یک آیکن را از نو طراحی کنید و هم می‌توانید از گوگل، یک سری از آن‌ها را بدون دردسر پیدا کنید. اما از آن‌جایی که در این مطلب قصد داریم به آموزش انتخاب یک آیکون بپردازیم، به گوگل رفته و یک تصویر آماده را انتخاب کردیم. در تلاش نخست، سعی کنید تصویری را انتخاب کنید که از گرافیک ساده‌تری برخوردار است تا بتوانید با ساز و کار ساخت آیکن آشنا شوید. اما به خاطر داشته باشید هر تصویری را که قصد دانلود آن را دارید، بیشترین کیفیت را داشته باشد که برای یک آیکن، بالای ۲۵۶ × ۲۵۶ پیکسل، کافی به حساب می‌آید. توجه داشته باشید تصویر هرچه کیفیت بیشتری داشته باشد، آیکن شما هم زیباتر و باکیفیت‌تر خواهد شد.
مرحله‌ی بعدی ساخت آیکن برای ویندوز، پاک‌سازی بخش‌هایی از تصاویر است که در طراحی آیکون به کارتان نمی‌آید. برای اعمال تغییرات مورد نیاز، ما از ابزار GIMP استفاده می‌کنیم که یک اپلیکیشن متن‌باز و رایگان برای ویرایش تصاویر به حساب می‌آید. اما شما محدود به استفاده از این اپلیکیشن نیستید و می‌توانید یک ابزار دیگر را در صورت تمایل استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که مراحل انجام کار، کاملا مشابه است.
البته تصویری که در این آموزش انتخاب شده به اندازه‌ی کافی خوب و با جزئیات هست و پس‌زمینه‌ی ساده‌ای هم دارد. بنابراین خیلی نیازی نیست که تغییراتی در آن ایجاد کنید. در همین راستا استفاده از چوب جادویی یا همان Magic Wand در فتوشاپ می‌تواند کار شما را راه بیندازد. اگر تصویر انتخابی شما از پس‌زمینه‌ی پیچیده‌ای برخوردار است، به ابزار حرفه‌ای‌تر و مراحل سخت‌تری برای اعمال تغییرات نیاز خواهید داشت.
در مرحله‌ی نخست باید اطمینان حاصل کنید تصویر مورد نظر یک کانال آلفا دارد. منظور از کانال آلفا این است که تصویر بتواند حالت شفاف به خود بگیرد و هیچ پس‌زمینه‌ای نداشته باشد. منظور از هیچ پس‌زمینه‌ای نداشته باشد این نیست که پس‌زمینه‌ی آن سفید باشد، بلکه پس‌زمینه‌ی آن کاملا خالی باشد.
ساخت آیکن در ویندوز
ساخت آیکن در ویندوز
ساخت آیکن در ویندوز
توجه: برای این تصویر، روش سوم بسیار آسان‌تر و سرراست‌تر است. با قلم جادویی، روی یک بخش تصویر کلیک چپ کنید و آن را به سمت راست یا پایین بکشید تا تمام بخش‌های سفید انتخاب شوند. به خاطر داشته باشید که نباید نشان‌گر ماوس را روی هواپیما یا خود کرکتر بکشید چرا که در این صورت آن‌ها نیز انتخاب می‌شوند.
Pilot with the entire white background removed.
نکته: برای پاک کردن پس‌زمینه‌ی تصویر می‌توانید از وب‌سایت‌های آنلاین هم کمک بگیرید اما شاید نتیجه خیلی مورد قبول شما نباشد. چون این وب‌سایت‌ها در برخی مواقع به اشتباه بخشی از تصویر را نیز به عنوان پس‌زمینه تشخیص می‌دهند.
ساخت آیکن در ویندوز
حالا که تصویر هیچ پس‌زمینه‌ای ندارد، باید آن را در اندازه‌ای که برای ساخت یک آیکن مناسب است، خروجی بگیریم. آیکن‌ها اندازه‌ی مختلفی دارند اما همیشه مربعی شکل هستند. اندازه‌های معمول برای آیکن ویندوز ۱۰ و ۱۱ معمولا ۲۵۶ × ۲۵۶، ۴۸ × ۴۸، ۳۲ × ۳۲، ۲۴ × ۲۴ و ۱۶ × ۱۶ هستند. البته اندازه‌های دیگر هم وجود دارند اما موارد یادشده، مرسوم‌تر هستند.
Change the larger of the two quantities to 256, and then click "Scale."
ساخت آیکن در ویندوز
Select the move tool.
توجه: قرار دادن تصویر در مرکز را می‌توانید با فتوشاپ هم انجام دهید که بسیار فرایند ساده‌تری دارد.
فرایند ساخت لایه‌ی جدید در فتوشاپ با اندازه‌ی ۲۵۶ × ۲۵۶
فقط کافی است یک لایه‌ی جدید با اندازه‌ی ۲۵۶ × ۲۵۶ ایجاد کرده و تصویر را در آن تغییر اندازه دهید.
ساخت آیکن در ویندوز
در اپلیکیشن استفاده شده توسط وب‌سایت منبع، خطوط راهنما به شکل آبی در می‌آیند و می‌توانید با کمک آن‌ها، تصویر مورد نظر را در مرکز تنظیم کنید.

ساخت خطوط راهنمای اضافی برای هر یک از آیکن‌های شما با اندازه‌های مختلف می‌تواند فرایند ویرایش را بسیار آسان‌تر کند. یعنی هم خطوط افقی و هم عمودی روی تصویر نمایان شوند. برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید.
ساخت آیکن در ویندوز
ساخت آیکن در ویندوز
همانطور که گفته شد، شما می‌توانید با استفاده از فتوشاپ و سایر اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر هم به ساخت آیکن برای ویندوز بپردازید. فقط باید دقت کنید اندازه‌ها درست باشند، فایل درست در مرکز قرار بگیرد، فرمت آن درست باشد و پس‌زمینه‌ی آن هم کاملا خالی باشد.
منبع: How-To Geek


source

توسط techkhabari