افزایش قیمت آیفون ۱۴ در بازار های خارج از آمریکا مانند امارات و چین روی قیمت این محصول در ایران نیز موثر خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل برای تولید محصولات خود در فصل دوم 2022 با مشکلات عدیده ای مواجه شده است که ممکن است به کاهش درآمد پیش […]
افزایش قیمت آیفون ۱۴ در بازار های خارج از آمریکا مانند امارات و چین روی قیمت این محصول در ایران نیز موثر خواهد بود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اپل برای تولید محصولات خود در فصل دوم 2022 با مشکلات عدیده ای مواجه شده است که ممکن است به کاهش درآمد پیش بینی شده این شرکت منجر شود. در حالی که این شرکت در سال جاری و در فصل اول از پیش بینی تحلیل گران فراتر رفته است، اما برخی مشکلات به وجود آمده باعث ضرر این شرکت و افزایش قیمت محصولات آن خواهد شد.
 یکی از آنها تعطیلی های ایجاد شده به دلیل ویروس کرونا در چین است. با توجه به وابستگی این شرکت به مونتاژ محصولات در چین احتمالاً روی فعالیت‌های گسترده این شرکت نیز اثر منفی خواهد گذاشت. یکی دیگر از عوامل موثر بر درامد اپل توقف فروش محصولات آن در روسیه و همچنین افزایش نرخ تورم است.
به گفته یکی از تحلیلگران احتمالاً اپل در مقابل افزایش قدرت دلار قیمت آیفون ۱۴ را نیز در بازارهای خارجی افزایش خواهد داد. در حال حاضر قیمت گوشی های آیفون در ایران از دیگر گوشی‌های موجود بالاتر است و ممکن است این روند در آیفون ۱۴ نیز بیش از دیگر مدل های آیفون مشهود باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari