افراد زیادی فکر می‌کنند که برای تحصیل در خارج از کشور به پول زیادی نیاز است و باید پشتوانه مالی داشت تا از پس هزینه‌های دانشگاه و تحصیل برآمد، اما جالب است بدانید که در برخی از کشورهای مطرح جهان من جمله آلمان، فرانسه و ایسلند می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید. در ادامه به […]
افراد زیادی فکر می‌کنند که برای تحصیل در خارج از کشور به پول زیادی نیاز است و باید پشتوانه مالی داشت تا از پس هزینه‌های دانشگاه و تحصیل برآمد، اما جالب است بدانید که در برخی از کشورهای مطرح جهان من جمله آلمان، فرانسه و ایسلند می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید. در ادامه به معرفی همه این کشورها خواهیم پرداخت.
مهاجرت به خارج از کشور و تحصیل هزینه‌هایی دارد، اما برخی از کشورها هزینه‌ی زیادی از شما برای تحصیل و اقامت دریافت نمی‌کنند. اما جالب است بدانید که در برخی از این کشورها تحصیل رایگان است و از شما هزینه‌های گزافی دریافت نمی‌کنند.
کشورهای زیادی وجود دارند که امکان تحصیل رایگان در آن‌ها وجود دارد. کشورهایی مثل:
در ادامه به معرفی هر کدام از این کشورها و شرایط تحصیل رایگان در آن‌ها خواهیم پرداخت. اگر به دنبال تحصیل رایگان در خارج از کشور هستید، حتما تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.
تحصیل رایگان در آلمانآلمان از جمله کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی را فراهم آورده، اما نکته مهم این است که حتما باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. با دارا بودن این مدارک می‌توانید تحصیل رایگان در خارج از کشور آن هم تحصیل در کشوری مثل آلمان را تجربه کنید.
مدارک لازم جهت مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان
نروژ از دیگر کشورهایی است که می‌توانید تحصیل رایگان را در آن تجربه کنید. اگر مدارک زیر را داشته باشید و از دانشگاه‌های دولتی این کشور پذیرش بگیرید، می‌توانید به صورت رایگان تحصیل کنید.
امکان تحصیل رایگان در هر ۳ مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور وجود دارد.
زبان تحصیل در این کشور ایسلندی بوده و البته دانشجویان بین‌المللی به زبان انگلیسی تحصیل می‌نمایند. تحصیل رایگان در این کشور برای افراد بومی و تابع امکان دارد. در نظر داشته باشید که زبان تحصیل در تمامی رشته‌ها عموماً ایسلندی است و افراد باید یک سال اول را در کالج‌ها بگذرانند
مدارک لازم جهت داشتن تحصیل رایگان در ایسلند
مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل کاملا امکان‌پذیر است؛ چرا که دانشگاه‌های این کشور فرصت و امتیازات خاصی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند. دانشجویان می‌توانند در ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور تحصیل کنند. نکته مهم در مورد کشور فرانسه این است که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان است.
مدارک لازم جهت تحصیل رایگان در فرانسه
کشور فنلاند در سال های اخیر سرمایه گذاری زیادی بر روی بخش‌های علمی و تحقیقاتی خود داشته و مشخص است که پیشرفت دانش و همینطور فناوری در این کشور توانسته به رشد علمی دانشگاه‌ها کمک شایانی نماید. برای داشتن تحصیل رایگان در این کشور باید مدارک زیر را تحویل دانشگاه و موسسه آموزشی مد نظرتان دهید.
یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که جمهوری چک در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی دارد، امکان تحصیل رایگان است. دانشجویان برای داشتن تحصیل رایگان در این کشور باید به زبان چک تسلط داشته باشند. تحصیل شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این کشور رایگان است، اما اگر عضو این کشورها نیستید، می‌توانید با فراگرفتن زبان این کشور از تحصیل رایگان بهره‌مند شوید.
تحصیل در کدام کشورها ارزان است؟مدارک لازم جهت تحصیل رایگان در چک
علاوه بر کشورهایی که در آن‌ها امکان تحصیل رایگان وجود دارد، کشورهایی نیز هستند که تحصیلات ارزان در آن‌ها برای دانشجویان ایرانی وجود دارد و اگر با مشکل مالی دارید، اما می‌خواهید که در خارج از کشور تحصیل کنید، می‌توانید این کشورها را در اولویت قرار دهید:
برای تحصیل ارزان در این کشورها شرایطی تعیین شده است که حتما باید آن‌ها را به جای آورید و رعایت کنید. در غیر این صورت امکان تحصیل ارزان برای شما وجود نخواهد داشت.
همان طور که ملاحظه کردید، تحصیل در بسیاری از کشورهای مطرح دنیا مثل آلمان و فرانسه بسیار کم هزینه است. حتی با رعایت برخی شرایط می‌توانید تحصیل رایگان در این کشورها را نیز تجربه کنید. در بالا به معرفی برخی شرایط و نکات برای داشتن تحصیل رایگان در خارج از کشور اشاره کردیم.آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari