اینستاگرام به منظور رقابت با تیک‌تاک در حال آزمایش نمایش پست‌ها به صورت تمام صفحه  است. در این طرح جدید، پست‌های کاربران به صورت فول‌اسکرین یا همان تمام صفحه نمایش داده می‌شود. مدیر کل اینستاگرام هم با انتشار ویدیویی در توییتر، آغاز آزمایش‌های مربوط به این مشخصه را تایید کرده است.
بر اساس تصویری که اینستاگرام منتشر کرده، در صفحه‌ی اصلی شاهد یک پست هستیم که تمام صفحه را پوشش داده و در سمت چپ بخش پایینی هر پست هم آیکن‌های مربوط به لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری دیده می‌شوند. با وجود اینکه در این تصویر خبری از نوار مربوط به استوری‌ها نیست، اما سخنگوی اینستاگرام اعلام کرده که این تصویر مربوط به زمان اسکرول کردن کاربران است که چنین نواری مخفی می‌شود. اما در حالت معمول، نوار استوری‌ها قابل دسترس است.
اینستاگرام
همچنین در نوار بخش پایینی رابط کاربری هم مانند طراحی فعلی، کاربران به دکمه‌های جستجو، Reels،خرید و پروفایل همچنان دسترسی دارند. در سمت راست بخش فوقانی رابط کاربری هم می‌توانیم گزینه‌های مربوط به نوتیفیکیشن‌ها، دایرکت‌ها و ارسال پست جدید را مشاهده کنیم. در ضمن همچنان از همین بخش قابلیت تغییر اکانت هم امکان‌پذیر خواهد بود. سخنگوی اینستاگرام گفته که علاوه بر ویدیو‌ها، عکس‌ها نیز به صورت تمام صفحه نمایش داده می‌شوند.
اینستاگرام‌ طی ماه‌های گذشته به کپی‌برداری از چندین قابلیت تیک‌تاک روی آورده است. به عنوان مثال می‌توانیم به قابلیت Reels اشاره کنیم که در مرکز توجه مدیران اینستاگرام قرار گرفته است. باید خاطرنشان کنیم در ابتدا بسیاری از کاربران ویدیو‌های تیک‌تاک را در Reels قرار می‌دادند. اما مدیر اینستاگرام مدتی بعد اعلام کرد که الگوریتم‌های این شبکه اجتماعی، ویدیو‌های اورجینال را در اولویت قرار می‌دهد تا با این کار بازنشر ویدیو‌های تیک‌تاک کاهش پیدا کند. روی هم رفته رشد کاربران تیک‌تاک با سرعت زیادی همچنان ادامه دارد و اینستاگرام هم در رقابت با این اپ محبوب هنوز ایده‌ی خاصی را ارائه نکرده و عمدتا در حال کپی‌برداری از رقیب خود است. باید ببینیم این کپی‌برداری‌ها تا چه زمانی ادامه پیدا می‌کنند.
منبع: The Verge


source

توسط techkhabari