آتش‌سوزی اتوبوس های برقی در پاریس خسارات جانی به همراه نداشته است. با این حال، اپراتور حمل و نقل عمومی RATP جهت احتیاط، 149 دستگاه اتوبوس برقی را از سطح شهر جمع‌آوری کرد. شرکت حمل و نقل عمومی RATP پس از دومین آتش سوزی، دستور جمع‌آوری اتوبوس‌های برقی مدل بلوباس 5SE را صادر کرد. این اتوبوس‌ها ساخت شرکت بولور (Bollor) هستند.
نخستین آتش سوزی حدود یک ماه پیش در بلوار سن ژرمن رخ داد و اتوبوس تقریبا نابود شد. خودروی نقلیه دوم نیز حدود چهار روز پیش در جنوبی‌ترین ناحیه پاریس آتش گرفت و ابر غلیظی از دود سیاه و بوی شدید پلاستیک سوخته را در حوالی منتشر کرد.
البته آتش سوزی اتوبوس های برقی در پاریس به سبب اقدام به‌موقع رانندگان و تخلیه سریع مسافرین، هیچ خسارات جانی را به همراه نداشته است.
شرکت BlueBus قسمت کوچکی از امپراتوری گسترده یک میلیارد فرانسوی به نام وینسنت بلور به حساب می‌آید که در بخش‌های مختلف، از جمله حمل و نقل و لجستیک، سرمایه‌گذاری کرده است. بلوباس دارای 80 هزار کارمند بوده و درآمد سالانه آن حدودا به 24 میلیارد یورو می‌رسد.
اتوبوس‌های 6 متری و 12 متری بولور از مدت‌ها پیش در خیابان‌های پاریس در حال رفت و آمد بوده و به عنوان خودروهای تمام برقی با سطح آلایندگی صفر شناخته می‌شوند. شرکت بلوباس در وب‌سایت رسمی خود چنین نوشته که اتوبوس‌ها به نسل جدید باتری‌های کارآمد با ظرفیت انرژی بالا و ایمنی مطلوب مجهز شده‌اند که در اطراف سقف و عقب خودرو قرار گرفته‌اند!
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari