بر اساس یک گزارش جدید، متا یا همان فیسبوک سابق قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ از ۴ هدست واقعیت مجازی رونمایی کند. به گفته‌ی منابع آگاه، متا در سپتامبر سال جاری از یک هدست پیشرفته موسوم به Project Cambria راهی بازار می‌کند. مدل بهبود‌یافته‌ی این هدست هم در سال ۲۰۲۴ به دست کاربران می‌رسد.
اگرچه در حال حاضر هدست‌های Quest VR با قیمت ۲۹۹ و ۳۹۹ در بازار وجود دارند، ولی نسل اول هدست پیشرفته‌ی موردنظر قرار است حدود ۷۹۹ دلار قیمت داشته باشد. ظاهرا در ازای پرداخت این مبلغ، کاربران از رزولوشن بسیار بالاتری بهره‌مند می‌شوند که حتی برای خواندن متن هم مناسب است و به همین خاطر می‌تواند برای انجام کارهایی مانند برنامه‌نویسی در محیط واقعیت مجازی مورد استفاده قرار بگیرد.
هدست متا
این هدست مبتنی بر اندروید است و می‌تواند قدرت سخت‌افزاری مشابه لپ‌تاپ پایین‌رده را ارائه کند. از بین مهم‌ترین ویژگی‌های هدست Cambria می‌توانیم به داشتن باتری بزرگ‌تر نسبت به Quest 2 و همچنین بهره‌گیری از سنسورهای پیشرفته برای ردیابی چشم‌ها و حالات چهره اشاره کنیم تا آواتار کاربر در محیط واقعیت مجازی بتواند این حالات را با دقت زیادی ارائه دهد.
در کنار این دو هدست، متا در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ از دو مدل سری Quest هم رونمایی خواهد کرد. در ضمن نباید تلاش متا برای عرضه‌ی عینک واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۴ را از قلم بیندازیم. بعد از آن هم در سال‌های ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ می‌توانیم انتظار عرضه‌ی مدل‌های بهتر این عینک را داشته باشیم. روی هم رفته متا سالانه میلیاردها دلار برای توسعه‌ی متاورس و گجت‌های مرتبط با آن هزینه می‌کند و باید ببینیم با عرضه‌ی هدست‌های شرکت‌هایی مانند اپل، آیا می‌تواند توجهات زیادی را جلب کند یا نه.
منبع: The Verge


source

توسط techkhabari