براساس داده‌های StatCounter، مایکروسافت Edge موفق شد تا با تصاحب سهم 10 درصدی از مرورگرهای دسکتاپ نصب شده، سافاری اپل و فایرفاکس را پشت سر گذاشته و بعد از گوگل کروم با سهم 66.64 درصد در جایگاه دومین مرورگر محبوب دسکتاپ قرار گیرد.
پس از مرورگر Microsoft Edge، سافاری اپل با سهم حدودا 9.61 درصدی و فایرفاکس با سهم حدودا 7.86 درصدی قرار دارند.
مدتی پیش مایکروسافت نسخه جدید مرورگر خود را در اختیار عموم قرار داد. ردموندی‌ها به طور فعال از این مرورگر پشتیبانی می‌کنند تا بتوانند کاربران فعلی را راضی نگه دارند و در کنار آن، کاربران بیشتری را نیز جذب کنند.
نقل شده است که مایکروسافت اج موفق شده تا بسیاری از رقبای خود را در بخش دسکتاپ کنار بزند. این مرورگر از ویژگی‌هایی جذاب، کارایی بالا و بهینه‌سازی‌های زیادی بهره‌مند شده است. با این حال اما موتور جستجوی اختصاصی به‌کار رفته در آن باب میل تمام کاربران نبود. همین موضوع سبب شده بود تا مرورگر جدید مایکروسافت حتی نتواند به سهم دو رقمی از دنیای مرورگرها دست پیدا کند.
همین اتفاقات سبب شدند تا ردموندی‌ها تغییرات زیادی را در مرورگر Microsoft Edge خود اعمال کنند و در نهایت به موفقیت دست پیدا کنند. اکنون طبق آخرین داده‌های منتشر شده از سوی مؤسسه StatCounter، این مرورگر موفق به تصاحب 10 درصد از سهم دنیای مرورگرهای دسکتاپ شده است.
این مؤسسه می‌گوید مایکروسافت اج توانسته با رشد مثبت 0.42 درصدی سهمش، سهم کلی 10.07 درصدی را از بخش دسکتاپ‌ها را به خود اختصاص دهد. بنابراین مایکروسافت اج به دومین مرورگر محبوب کاربران دسکتاپ مبدل شده است؛ البته نباید فراموش کرد که کروم همچنان محبوب‌ترین مرورگر در میان کاربران دسکتاپ با سهم 66.64 درصدی بوده و هیچ مرورگری هنوز توانایی رقابت با آن را در این زمینه ندارد.
در ادامه اجازه بدهید تا نگاه دقیق‌تری به آمار نصب مرورگرهای دسکتاپ داشته باشیم:
درست است که مایکروسافت Edge توانسته موفقیت قابل‌توجهی را در بخش مرورگرهایی دسکتاپ به‌دست بیاورد؛ اما همچنان در بخش موبایل هنوز شاهد ورود آن به جمع 5 مرورگر برتر نیستیم. مرورگرهای محبوب کاربران موبایل نیز کروم و سافاری هستند:
بازخورد شما نسبت به مرورگر Microsoft Edge و قابلیت‌های آن چیست؟
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari