ماقوت یکی از دسرهای سنتی شهر مشهد است که طعمی بسیار لذیذ و بافت لطیفی دارد. این دسر بسیار ساده و با نشاسته تهیه می‌شود که با کمک زعفران، گلاب و خلال بادام طعم‌دار می‌شود. این دسر بیشتر در ماه مبارک رمضان و برای سفره‌های افطاری مناسب است. پس در آخرین روز ماه رمضان و در این مطلب از مطالب آموزش آشپری تصویری دیجی‌کالا مگ با ما همراه باشید تا طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی را به شما آموزش دهیم.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
ماقوت زعفرانی از دسرهای سنتی شهر مشهد است که بسیار خوشمزه و لذیذ بوده و معمولا در ماه مبارک رمضان تهیه می‌شود. این دسر بافت بسیار لطیفی دارد و می‌تواند سفره‌ی افطاری شما را زیباتر کند.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۱.
برای آماده کردن یک دسر ماقوت زعفرانی خوشمزه و شفاف، ابتدا خلال بادام را با گلاب خیس می‌دهیم و کنار می‌گذاریم.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۲.
در این مرحله ۲ لیوان آب را به همراه نشاسته‌ی گل و شکر درون قابلمه می‌ریزیم و کاملا مخلوط می‌کنیم تا تمامی مواد با هم مخلوط شود.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۳.
بعد از اینکه نشاسته‌ی گل به همراه شکر و آب کاملا مخلوط شد، مواد را روی حرارت متوسط قرار می‌دهیم و مدام هم می‌زنیم تا نشاسته گلوله نشود و ماقوت ما کمی غلیظ شود.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۴.
بعد از اینکه ماقوت کمی غلیظ شد، خلال بادام را به مواد اضافه می‌کنیم و مجددا هم می‌زنیم.
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۵.
در آخر گلاب و زعفران دم کرده را به مابقی مواد اضافه می‌کنیم و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه موام هم می‌زنیم تا ماقوت ما بجوشد و بومی خامی نشاسته گرفته شود (توجه داشته باشید غلظت مواد نباید زیاد باشد. کمی که غلیظ شود کافی است زیرا بعد از سرد شدن، دسر کاملا سفت می‌شود).
طرز تهیه دسر ماقوت زعفرانی
۶.
بعد از ۱۵ دقیقه ماقوت زعفرانی خوشمزه‌ی ما آماده است. درون ظرف مورد نظر می‌ریزیم و با گل سرخ و پودر پسته تزیین می‌کنیم.

دیجی‌کالا به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.
برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.
درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت


source

توسط techkhabari