گزارش‌های جدید نشان می‌دهد شرکت‌های شیائومی، اوپو، Bitmain Technologies و استارتاپ Horizon Robotics قصد همکاری بیشتر با TSMC را دارند.
طبق اطلاعات به‌دست ‌آمده،‌ شیائومی، اوپو، Bitmain Technologies و استارتاپ پردازنده‌های هوش مصنوعی Horizon Robotics، به منظور پاسخگویی به تقاضای رو‌به‌رشد برای تولید پردازنده، به‌دنبال همکاری نزدیک با تی‌اس‌ام‌سی (TSMC) هستند.
براساس گزارش دیجی‌تایمز، شرکت‌های مستقر در چین که قادر به توسعه‌ی تراشه‌های پیشرفته داخلی هستند، با رویکردی محتاطانه برای همکاری نزدیک‌تر با تی‌اس‌ام‌سی قدم برمی‌دارند. به گفته‌ی منابع آگاه، تی‌اس‌ام‌سی قصد دارد پردازنده‌های ۳ نانومتری را در نیمه‌دوم سال ۲۰۲۲ به سمت تولید انبوه سوق دهد. همچنین گفته می‌شود تحقیق و توسعه پیرامون فرایند ۲ نانومتری به آرامی در حال انجام است.
براساس اطلاعات به‌دست‌آمده، های‌سیلیکون (HiSilicon) هواوی زمانی یکی از مشتریان اصلی تی‌اس‌ام‌سی بود. اما درحال‌حاضر، تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا علیه هواوی دسترسی به فناوری پیشرفته‌ی تراشه‌ی های‌سیلیکون را مسدود کرده است.
هم‌اکنون تی‌اس‌ام‌سی شاهد این است که سایر مشتریان چینی در حال ثبت سفارش‌های زیادی برای فرایند‌های ۲۸، ۷، ۶ و ۴ نانومتری هستند و به تدریج جالی خالی های‌سیلیکون را پر می‌کنند. درآمد تی‌اس‌ام‌سی حاصل از این سفارش‌ها به ۱۱ درصد از کل درآمد ویفر در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. زمانی که های‌سیلیکون هنوز یکی از مشتریان اصلی تلقی می‌شد، این آمار ۲۲ درصد بود.

عده‌ای معتقدند گسترش سبد مشتریان چینی تی‌اس‌ام‌سی راهی برای محافظت بازار این شرکت است. علاوه بر اینکه تی‌اس‌ام‌سی شریک دیرینه Goodix Technology و OmniVision است، با Unisoc نیز قراردادی دارد که به تولید تراشه‌های ۶ و ۱۲ نانومتری مربوط می‌شود.
گفته می‌شود Horizon Robotics، که تراشه‌های هوش مصنوعی را برای وسایل نقلیه‌ی هوشمند توسعه می‌دهد، با تی‌اس‌ام‌سی به منظور تولید تراشه‌های ۱۶ و ۲۸ نانومتری برای خودروها کار می‌کند. انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ این زوج همکاری خود را به منظور تولید تراشه‌های سری Journey 6 از Horizontal Robotics با فرایند ۷ نانومتری تی‌اس‌ام‌سی گسترش دهند.
تی‌اس‌ام‌سی انتظار دارد درآمد چین در سال ۲۰۲۲ به ۲۰۲۰ نزدیک شود و در ۲۰۲۳ نیز به رشد خود ادامه دهند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari