سونی چند ماه قبل از اولین تلویزیون‌های مبتنی بر فناوری کوانتوم دات اولد یا QD-OLED رونمایی کرد. بعد از مدت‌ها انتظار، این شرکت اعلام کرد مدل ۵۵ اینچی تلویزیون موردنظر با قیمت پایه ۳۰۰۰ دلار و مدل ۶۵ اینچی با قیمت ۴۰۰۰ دلار راهی بازار می‌شوند. کاربران از ماه ژوئن می‌توانند این دو تلویزیون را پیش‌خرید کنند.
اگر از جمله کاربرانی هستید که فناوری mini-LED را به اولد ترجیح می‌دهید، می‌توانید مدل ۶۵ اینچی سری X95K را با حداقل قیمت ۲۸۰۰ دلار بخرید و برای مدل ۸۵ اینچی هم باید ۵۵۰۰ دلار بپردازید. پیشفروش این مدل‌ها هم از تابستان امسال آغاز می‌شود. سونی اعلام کرده کاربران برای خرید مدل‌های اولد معمولی هم می‌توانند حداقل ۱۴۰۰ دلار بپردازند که با پرداخت این مبلغ از مدل ۴۲ اینچی بهره‌مند می‌شوند.
تلویزیون‌های ۸K سونی هم همچنان بسیار گران‌قیمت هستند و مثلا تلویزیون ۷۵ اینچی Z9K با قیمت ۷۰۰۰ دلار راهی بازار می‌شود. روی هم رفته تلویزیون‌های سونی نسبت به تلویزیون‌های ساخت سامسونگ و ال‌جی بسیار گران‌تر هستند ولی این شرکت همواره می‌گوید که تلویزیون‌های آن‌ها از نظر کیفیت تصویر و طراحی جذابیت بسیار بیشتری دارند. باید خاطرنشان کنیم سونی از معدود سازندگان تلویزیون‌های گران‌قیمت است که برای آن‌ها از سیستم‌عامل اندروید تی‌وی استفاده می‌کند. این در حالی است که سامسونگ و ال‌جی معمولا برای تلویزیون‌های خود از سیستم‌عامل اختصاصی بهره می‌برند.
منبع: Engadget


source

توسط techkhabari