نانوکامپوزیت ساخته شده توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف استفاده در صنعت هوافضا تولید شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، محمد جواد قاسمی از محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح اخیر خود موفق به ساخت نوعی کامپوزیت با ساختار نانو شد که می تواند در صنایع مختلف کاربردهای متنوع داشته باشد. از […]
نانوکامپوزیت ساخته شده توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف استفاده در صنعت هوافضا تولید شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، محمد جواد قاسمی از محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طرح اخیر خود موفق به ساخت نوعی کامپوزیت با ساختار نانو شد که می تواند در صنایع مختلف کاربردهای متنوع داشته باشد. از مهمترین کاربرد این ساختار نانو کامپوزیت صنایع هوافضا است. با توجه به اینکه سازه‌های هوافضایی علاوه بر استحکام بالا به جرم بالاتری نیز نیاز دارند اجزای ساخته شده از این مواد علاوه بر سبک بودن قابلیت تحمل نیروهای وارده را نیز خواهد داشت.
 به گفته این محقق وسایل پرنده به شتاب و مانور مناسب نیاز دارند که باید در ساختار آنها به جای آلیاژهای فلزی از مواد نانو کامپوزیتی استفاده شود. به همین دلیل با کمک تکنولوژی نانو روشی ‌برای افزایش خواص مکانیکی و استحکام نانو کامپوزیت ابداع شد. در این طرح طرح با استفاده از از روش اجرای ساده ساختار جدیدی در کامپوزیت ایجاد شد که خواص مکانیکی آن را تحت تاثیر قرار می دهد.
در حال حاضر اجرای این طرح روی یک قطعه کوچک آزمایشگاهی با موفقیت انجام گرفت و در گام های بعدی قرار است دیگر خواص این نانوکامپوزیت در کاربردهای نیمه صنعتی اجرا و مورد بررسی قرار گیرد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari