پاستا به همان اندازه‌ که مدل‌های مختلفی دارد، روش‌های پخت مختلف و سس‌های متنوعی هم دارد. در واقع شاید بتوان گفت دلیل محبوبیت فوق‌العاده پاستا در سراسر دنیا همین باشد که هرکسی با سلیقه‌ و ذائقه خاص خود می‌تواند یک پاستای خوشمزه تهیه کند. در این مطلب از مطالب آموزش آشپری تصویری دیجی‌کالا مگ ما پاستایی را معرفی می‌کنیم که طعم آن تقریبا باب طبع همه است. با ما همراه باشید تا طرز تهیه پاستا مرغ را آموزش دهیم.
طرز تهیه پاستا مرغ
پاستا پنه با انواع مختلف سس و موارد دیگر قابل طبخ است. در اینجا با چند ماده‌ی ساده به‌راحتی می‌توانیم یک پاستا مرغ جذاب و لذیذ داشته باشیم.
طرز تهیه پاستا مرغ
طرز تهیه پاستا مرغ
۱.
برای آماده کردن این پاستای خوشمزه، ابتدا سیر و پیاز را به صورت ریز خرد می‌کنیم و درون تابه‌ی داغ با کمی روغن اجازه می‌دهیم به آرامی سرخ و طلایی شود.
طرز تهیه پاستا مرغ
۲.
بعد از اینکه سیر و پیاز کاملا سرخ شد، سینه‌ی مرغ خرد شده را به آن اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم مرغ‌ها کمی سرخ شود و تغییر رنگ دهد.
طرز تهیه پاستا مرغ
۳.
در این مرحله، بعد از اینکه مرغ به همراه سیر و پیاز کاملا سرخ شد، فلفل دلمه‌ی رنگی، گوجه‌فرنگی خرد شده، رب گوجه‌فرنگی و نمک و فلفل سیاه و پاپریکا را به مواد اضافه می‌کنیم و با حرارت ملایم کاملا سرخ می‌کنیم تا مواد باهم ترکیب شود.
طرز تهیه پاستا مرغ
۴.
بعد از اینکه مواد کاملا با هم ترکیب شد، پاستای پخته و آبکش شده را به مرغ و سبزیجات آماده شده اضافه می‌کنیم و به‌خوبی مخلوط می‌کنیم.
طرز تهیه پاستا مرغ
۵.
حال برای طعم و بافت بهتر، کمی پنیر پیتزا و شیری که هم دمای محیط شده را به پاستای آماده شده اضافه می‌کنیم و مخلوط می‌کنیم.

دیجی‌کالا به‌سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.
برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.
درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت


source

توسط techkhabari