دستگاه تولید شده توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی می تواند شبکه برق را در مجموعه بزرگ و کوچک صنعتی در مناطق دوردست مورد بررسی و نظارت قرار دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت دانش بنیان ایرانی با مدیریت عاملی محمدرضا هاشمی توانست با آخرین فناوری الکترونیک روز دنیا ترانسدیوسر مالتی […]
دستگاه تولید شده توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی می تواند شبکه برق را در مجموعه بزرگ و کوچک صنعتی در مناطق دوردست مورد بررسی و نظارت قرار دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت دانش بنیان ایرانی با مدیریت عاملی محمدرضا هاشمی توانست با آخرین فناوری الکترونیک روز دنیا ترانسدیوسر مالتی فانکشن طراحی کند. این دستگاه به عنوان یک مبدل انرژی را به انرژی دیگر تبدیل میکند. به گفته هاشمی این دستگاه قادر است هر کدام از انرژی های الکتریکی، شیمیایی، مکانیکی و گرمایی را به یکدیگر تبدیل کند و در این مورد محدودیتی برای نوع انرژی وجود ندارد .در واقع در دستگاه ترانسدیوسر جدید محاسبات پارامترهای الکتریکی را پس از تبدیل شدن به سیگنال دیجیتال انجام می شود.
این شرکت در مورد طراحی و توسعه این دستگاه گفته است: مهمترین ویژگی ترانسدیوسر جدید پایش شبکه به وسیله آن و توانایی اندازه گیری از راه دور و اندازه گیری بیش از ۱۲۰ پارامتر الکتریکی در شبکه برق و همچنین ایزولاسیون دو کیلو ولت در تمامی قسمت ها است. نمونه خارجی این دستگاه نیز وجود دارد که ۱۲ برابر گرانتر از نمونه داخلی است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط techkhabari