کارشناسان پیش بینی می کنند که بدون قوانین جدید، این مشکل تنها رشد خواهد کرد.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ایالات متحده بیشتر از هر کشور دیگری در جهان محتوای آزار جنسی کودکان را به صورت آنلاین میزبانی می‌کند. بر اساس گزارش بنیاد دیده‌بان اینترنت، سازمانی مستقر در بریتانیا که برای شناسایی و حذف محتوای توهین‌آمیز کار می‌کند، ایالات متحده در پایان مارس 2022، 30 درصد از کل نشانی‌های اینترنتی محتوای سوءاستفاده جنسی از کودکان (CSAM) را در جهان به خود اختصاص داده است.
بر اساس داده های گزارش سالانه این بنیاد، ایالات متحده میزبان 21 درصد از URL های جهانی CSAM در پایان سال 2021 بود. به گفته این بنیاد، این درصد طی سه ماه اول سال 2022 9 درصد افزایش یافته است. بررسی فناوری MIT IWF در سال 2021 252194 URL حاوی یا تبلیغات CSAM پیدا کرد که نسبت به سال 2020 افزایش 64 درصدی را نشان می دهد. 89 درصد از آنها در میزبان های تصویر، محافل سایبری ذخیره کننده فایل و فروشگاه های تصویر ردیابی شدند. ارقام از محتوای تایید شده CSAM که توسط IWF شناسایی شده و به سرور فیزیکی برای تعیین موقعیت جغرافیایی آن ردیابی شده است.
کریس هیوز، مدیر خط تلفن IWF می‌گوید: این افزایش ناگهانی در مطالب را می‌توان حداقل تا حدی به این واقعیت نسبت داد که تعدادی از سایت‌های پرکار CSAM سرورها را از هلند به ایالات متحده تغییر داده‌اند و حجم قابل توجهی از ترافیک را با خود می‌برند. هلند از سال 2016 بیش از هر کشور دیگری میزبان CSAM بوده است، اما اکنون توسط ایالات متحده پیشی گرفته است.
اما مشکل CSAM به سرعت در حال رشد در ایالات متحده به تعدادی از عوامل بلندمدت نسبت داده می شود. اولین مورد بزرگی کشور و این واقعیت است که بیشترین تعداد مراکز داده و سرورهای اینترنتی ایمن در جهان را در خود جای داده است و شبکه های سریع با اتصالات سریع و پایدار ایجاد می کند که برای سایت های میزبانی CSAM جذاب است.
مورد دوم این است که پلتفرم های اینترنتی در ایالات متحده توسط بخش 230 قانون نجابت ارتباطات محافظت می شوند، به این معنی که اگر کاربر چیزی غیرقانونی بارگذاری کند، نمی توان از آنها شکایت کرد. در حالی که استثناهایی برای نقض حق چاپ و مطالب مربوط به کار جنسی بزرگسالان وجود دارد، استثنایی برای CSAM وجود ندارد.
هانی فرید، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، و یکی از توسعه دهندگان PhotoDNA، یک فناوری که می گوید، این به شرکت های فناوری انگیزه قانونی کمی برای سرمایه گذاری زمان، پول و منابع برای دور نگه داشتن آن از پلتفرم هایشان می دهد. برای شناسایی CSAM، تصاویر را به امضاهای دیجیتال منحصربفرد، معروف به هش، تبدیل می کند.
مقیاس بزرگ CSAM در مقایسه با منابع اختصاص داده شده به از بین بردن آن به این معنی است که بازیگران بد احساس می‌کنند که می‌توانند بدون مجازات در ایالات متحده عمل کنند، زیرا احتمال گرفتار شدن آنها، حتی اگر گرفتار شوند، "به شدت کم است." می گوید.
به طور مشابه، در حالی که شرکت‌ها در ایالات متحده از نظر قانونی موظفند CSAM را به‌محض اطلاع از این موضوع به مرکز ملی کودکان گمشده و مورد بهره‌برداری (NCMEC) گزارش دهند یا با جریمه‌ای تا سقف 150000 دلار مواجه شوند، ملزم نیستند فعالانه این موضوع را اعلام کنند. آن را جستجو کنید
برای حمایت از روزنامه نگاری MIT Technology Review، لطفاً مشترک شوید .
لوید ریچاردسون، مدیر فناوری در مرکز کانادایی حمایت از کودکان، می‌گوید علاوه بر «مطبوعات بد»، برای پلتفرم‌هایی که به سرعت CSAM را حذف نمی‌کنند، مجازات زیادی وجود ندارد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم برای پیدا کردن کشوری که به دلیل حذف کند یا عدم حذف CSAM جریمه‌ای علیه یک ارائه‌دهنده خدمات الکترونیکی وضع کرده باشد، سخت تحت فشار خواهید بود.
حجم CSAM در طول همه‌گیری در سراسر جهان به طرز چشمگیری افزایش یافت زیرا هم کودکان و هم شکارچیان زمان بیشتری را نسبت به قبل به صورت آنلاین سپری می‌کردند. کارشناسان حفاظت از کودکان، از جمله سازمان ضد قاچاق کودکان Thorn و INHOPE ، یک شبکه جهانی متشکل از 50 خط تلفن CSAM، پیش‌بینی می‌کنند که این مشکل همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد.
بنابراین برای مقابله با آن چه می توان کرد؟ هلند ممکن است نکاتی را ارائه دهد. این کشور هنوز یک مشکل قابل توجه CSAM دارد که تا حدی به دلیل زیرساخت ملی، موقعیت جغرافیایی و موقعیت آن به عنوان قطبی برای ترافیک جهانی اینترنت است. با این حال، توانسته است پیشرفت بزرگی داشته باشد. طبق گزارش IWF، این میزبانی از 41 درصد CSAM جهانی در پایان سال 2021 به 13 درصد در پایان مارس 2022 کاهش یافته است.
بسیاری از این پیشرفت ها را می توان در این واقعیت دنبال کرد که وقتی یک دولت جدید در هلند در سال 2017 به قدرت رسید، مقابله با CSAM را در اولویت قرار داد. در سال 2020 گزارشی منتشر کرد که در آن نام و شرمنده ارائه دهندگان میزبانی اینترنتی بود که نتوانستند چنین مطالبی را ظرف 24 ساعت پس از اطلاع از حضور آن حذف کنند.
به نظر می رسید که کار کرده است – حداقل در کوتاه مدت. خط تلفن CSAM هلندی EOKM دریافت که ارائه دهندگان مایل به حذف سریع مطالب و اتخاذ تدابیری مانند تعهد به حذف CSAM در عرض 24 ساعت پس از انتشار فهرست هستند.
با این حال، آردا گرکنز، مدیر اجرایی EOKM، معتقد است که هلند به جای ریشه کن کردن این مشکل، صرفا آن را به جای دیگری سوق داده است. "به نظر می رسد یک مدل موفق است، زیرا هلند پاکسازی کرده است. اما نرفته است – جابجا شده است. و این مرا نگران می‌کند.» او می‌گوید.
کارشناسان حمایت از کودکان استدلال می کنند که راه حل در قالب قانون ارائه خواهد شد. کنگره در حال حاضر در حال بررسی قانون جدیدی به نام EARN IT (حذف غفلت سوء استفاده‌کننده و افسارگسیخته از فناوری‌های تعاملی) است که سرویس‌ها را به دلیل میزبانی CSAM در شبکه‌های خود در معرض شکایت قرار می‌دهد و می‌تواند ارائه‌دهندگان خدمات را مجبور کند داده‌های کاربران را برای چنین محتوایی اسکن کنند.
حامیان حریم خصوصی و حقوق بشر به شدت با این اقدام مخالف هستند و استدلال می کنند که این اقدام آزادی بیان را تهدید می کند و می تواند ممنوعیت رمزگذاری انتها به انتها و سایر حفاظت های حریم خصوصی را به همراه داشته باشد. جان شیهان از مرکز ملی کودکان مفقود و مورد بهره‌کشی، می‌گوید طرف دیگر این بحث این است که شرکت‌های فناوری در حال حاضر حریم خصوصی افرادی را که CSAM را بر روی پلتفرم‌هایشان توزیع می‌کنند بر ایمنی قربانیان آن اولویت می‌دهند.

حتی اگر قانونگذاران نتوانند قانون EARN IT را تصویب کنند، قوانین آتی در بریتانیا وعده می دهد که پلتفرم های فناوری را مسئول محتوای غیرقانونی، از جمله CSAM می داند. لایحه ایمنی آنلاین بریتانیا و قانون خدمات دیجیتال اروپا می‌تواند باعث شود غول‌های فناوری در صورت ناتوانی در مقابله مناسب با محتوای غیرقانونی، با جریمه‌های چند میلیارد دلاری مواجه شوند.

قوانین جدید برای شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو و پلت‌فرم‌های ویدیویی که در بریتانیا یا اروپا فعالیت می‌کنند اعمال می‌شود، به این معنی که شرکت‌های مستقر در ایالات متحده مانند فیس‌بوک، اپل و گوگل برای ادامه کار باید از آنها تبعیت کنند. در انگلستان فعالیت می کند. شیهان می گوید: «حرکت جهانی زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد. "این یک اثر موج دار در سراسر جهان خواهد داشت."
فرید می‌گوید: «ترجیح می‌دهم مجبور نباشیم قانون‌گذاری کنیم. اما ما 20 سال منتظر بودیم تا آنها یک قطب نمای اخلاقی پیدا کنند. و این آخرین راه حل است.»
تحقیقات انجام شده توسط MIT Technology Review نشان می دهد که یک سیستم گسترده و پیچیده از نظر فناوری در مینه سوتا برای نظارت دقیق معترضان طراحی شده است.
یی-هنگ "پرسیوال" ژانگ پیشرو در تحقیقات شکر کمیاب بود. سپس همه چیز چسبناک شد.
از آنجایی که شرکت‌ها فناوری‌های هوش مصنوعی خود را وارد کشور کرده‌اند، طرحی برای نحوه نظارت بر شهروندان ایجاد کرده است و به عنوان هشداری برای جهان عمل می‌کند.
Intrepid Response یک برنامه کمتر شناخته شده اما قدرتمند است که به پلیس اجازه می دهد به سرعت اطلاعات را در آژانس ها آپلود و به اشتراک بگذارد. اما برای اطلاعاتی که جمع آوری می کند چه می شود؟
پیشنهادهای ویژه، داستان های برتر، رویدادهای آینده و موارد دیگر را کشف کنید.
از اینکه ایمیل خود را ثبت کردید، متشکریم!
به نظر می رسد مشکلی پیش آمده است.
ما در ذخیره تنظیمات برگزیده شما با مشکل روبرو هستیم. سعی کنید این صفحه را بازخوانی کنید و یک بار دیگر آنها را به روز کنید. اگر همچنان این پیام را دریافت می‌کنید، با فهرستی از خبرنامه‌هایی که می‌خواهید دریافت کنید، از طریق customer-service@technologyreview.com با ما تماس بگیرید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که اکنون چه خبر است تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari