طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از منابع موثق، جدیدترین نسخه‌ی پیام‌رسان واتساپ برای کاربران iOS محدودیت تعداد کاربران در تماس‌های صوتی گروهی را افزایش داده و از این پس حداکثر ۳۲ کاربر می‌توانند در تماس‌های گروهی مشارکت داشته باشند. واتساپ تاکنون اجازه تماس‌های گروهی تا ۸ نفر را به کاربران می‌داد، اما اکنون تغییراتی را در این زمینه ایجاد کرده است.
در همین راستا، افشاگر معروف اطلاعات و قابلیت‌های واتساپ یعنی «WABetaInfo» در جدیدترین گزارش خود آورده که کاربران نسخه‌ی ۲۲.۸.۸۰ واتساپ می‌توانند تا حداکثر ۳۲ نفر در تماس‌های صوتی گروهی شرکت کنند. گفته می‌شود که به‌روزرسانی جدید واتساپ برای کاربران سیستم‌عامل iOS شامل تغییر رابط کاربری تماس‌ها و نمایش شکل موج صدا نیز خواهد بود.

باید خاطر نشان کنیم که این قابلیت‌ها در حال حاضر در اختیار گروه کوچکی از کاربران قرار گرفته، اما به نظر می‌رسد که به‌زودی واتساپ آن‌ها در اختیار عموم کاربران پیام‌رسان خود قرار می‌دهد. WABetaInfo علاوه بر قابلیت‌های جدید iOS، اطلاعاتی در مورد قابلیت جدید نسخه‌ی دسکتاپ این پلتفرم منتشر کرد. در همین زمینه، توسعه‌دهندگان نسخه‌ی دوم قابلیت واکنش به پیام‌ها را برای کاربران دسکتاپ مورد آزمایش قرار می‌دهند. گفته می‌شود که کاربران با استفاده از این قابلیت قادر خواهند بود تا از هر ایموجی برای واکنش به پیام‌های ارسال شده بهره ببرند و بدین ترتیب محدودیتی در تعداد ایموجی‌ها نخواهند داشت.
همانطور که می‌دانید، این شرکت محبوب و پرطرفدار برای اضافه کردن یک قابلیت بسیار معمولی اما کاربردی زمان زیادی را صرف می‌کند و معمولا قابلیت‌های جدیدی که به پلتفرم اضافه می‌شوند، الگوبرداری شده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر است. این موضوعات با توجه به نامحدود بودن منابع مالی این پیام‌رسان متعلق به متا کمی عجیب به نظر می‌رسد. جدا از این موضوع، این پلتفرم محبوب در طی ماه‌های اخیر روی قابلیت‌های کاربردی زیادی کار می‌کند و قصد دارد که آن‌ها را در اختیار کاربرانش قرار دهد که در ادامه به بررسی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.
در جدیدترین گزارش منتشر شده در مورد قابلیت‌های این پیام‌رسان آمده که واتساپ روی قابلیت جدیدی که به صورت یک تب اختصاصی به نام Communities ارائه خواهد شد کار می‌کند. این قابلیت به صورت تب اختصاصی در قسمت سمت چپ صفحه‌ی چت به جای آیکون دوربین قرار خواهد گرفت. تب Communities به کاربران واتساپ این اجازه را می‌دهد تا گروه‌های جدیدی بسازند و بسیار آسان‌تر از قبل به این گروه‌ها دسترسی داشته باشند. باید خاطر نشان کنیم که هنوز فرق بین این گروه‌های این تب و گروه‌های عادی واتساپ مشخص نشده، اما گفته می‌شود که تب Communities با ویژگی‌های جدیدی که در اختیار مدیران گروه قرار می‌دهد، زمینه‌ای فراهم می‌کند تا مدیران بتوانند کنترل بهتری روی گروه خود داشته باشند.
اخیراً در گزارشی به این موضوع پرداخته شد که واتساپ روی ابزار جدید طراحی و نقاشی خود کار می‌کند. این پیام‌رسان در حال حاضر ابزارهای طراحی خوبی را برای ویرایش عکس در خود گنجانده که به‌روزرسانی جدید این مقوله را گسترش خواهد داد. این ابزار جدید طراحی به کاربران این اجازه را می‌دهد تا روی عکس‌ها به صورتی دستی بنویسند و یا یادداشت‌های شخصی خود را در حاشیه‌ی عکس‌ها قرار دهند. در گذشته کاربران واتساپ تنها به یک مداد برای ویرایش عکس‌های خود دسترسی داشتند، اما تصاویر منتشر شده‌ی WABetaInfo خبر از سه ابزار طراحی می‌دهد که با یک ابزار تارکننده‌ی عکس‌ به کاربران واتساپ ارائه خواهد شد.

یکی از قابلیت‌های دیگری که به گفته‌ی برخی رسانه‌ها به‌زودی در اختیار عموم کاربران قرار می‌گیرد، ویژگی است که کاربران را از زمان رسیدن فایل‌های در حال ارسال آن‌ها باخبر خواهد کرد. در همین راستا، کاربران آخرین نسخه‌ی بتای واتساپ وب، iOS و اندروید گزارش داد‌ه‌اند که هنگام ارسال فایل‌ها، واتساپ زمان رسیدن آن‌ها را نشان می‌دهد. بنابراین کاربران با این قابلیت بسیار کاربردی متوجه می‌شوند که چه زمانی فایل مد نظر آن‌ها به دست دیگر کاربران می‌رسد.  گفته می‌شود که این قابلیت بسیار کاربردی از ماه قبل در اختیار کاربران نسخه‌ی دسکتاپ واتساپ قرار گرفته است و اکنون واتساپ آن را برای کاربران اندروید، iOS و نسخه‌ی وب تست می‌کند.
منبع: ۹to5mac


source

توسط techkhabari