با مشارکت Infosys Cobalt

شاخص جهانی اکوسیستم ابری، رتبه‌بندی ۷۶ کشور و منطقه را بر اساس میزان ارتقای فناوری، مقررات و استعدادها در دسترسی به خدمات ابری ارائه می‌کند. همچنین چارچوب‌های نظارتی و شیوه‌های دیجیتالی را که استفاده از مدل‌های ابری را در بخش عمومی و خصوصی ترویج می‌کنند، ارزیابی و مقایسه می‌کند.
شاخص جهانی اکوسیستم ابری هر یک از اقتصادهای بزرگ جهان را بر اساس میزان ارتقای فناوری، مقررات و استعدادها در دسترسی به خدمات ابری رتبه بندی و رتبه بندی می کند. همچنین چارچوب‌های نظارتی و شیوه‌های دیجیتالی را که استفاده از مدل‌های ابری را در بخش عمومی و خصوصی ترویج می‌کنند، ارزیابی و مقایسه می‌کند.
این ستون از نقاط داده مختلفی تشکیل شده است که نشان می‌دهد شبکه‌های مخابراتی و منابع محاسباتی که مدل‌های تولید ابرمحور را امکان‌پذیر می‌سازند، تا چه اندازه به هر کشور خدمات می‌دهد.
این شش شاخص میزان دسترسی اعضای هر کشور به خروجی‌های برنامه‌ها و خدمات ابری در بخش‌های دولتی و خصوصی را ترکیب می‌کنند.
این ستون بلوغ محیط‌های نظارتی را اندازه‌گیری می‌کند که امنیت داده‌ها و محیط‌های حاکمیتی پیشرو و ابری را ارتقا می‌دهند – و اعتماد به منابع دیجیتال را امکان‌پذیر می‌کنند.
شاخص های این ستون دارایی های سرمایه انسانی هر کشور را که می تواند به اقتصاد دیجیتال مبتنی بر ابر کمک کند، بررسی می کند.

امروزه، رایانش ابری است – منبعی اساسی برای کسب‌وکارها و دولت‌ها که در تلاش برای مهار فناوری‌های نوظهور مانند 5G، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا هستند.
ابر نقش بسیار مهمی در ارائه انعطاف‌پذیری، چابکی و تأخیر کم برای بارهای کاری سنگین با میلیون‌ها نفری که به برنامه‌ها دسترسی دارند، ایفا می‌کند.
ما مکان‌های منطقه ابری خود را بر اساس تقاضای مشتری انتخاب می‌کنیم تا خدمات را برای شرکت‌ها آسان‌تر و سریع‌تر کنیم، و همچنین در آن مکان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا مطمئن شویم استعداد مناسبی برای ارائه خدمات به مشتریان خود داریم.»
"آینده بسیار هیجان انگیز است، تقریباً غیرقابل تصور، هنگامی که متاورز و آینده تجارت دیجیتال را در نظر می گیریم – و ابر یک توانمندساز بسیار مهم هر دو است."
شاخص جهانی اکوسیستم ابری 2022 تصویری فوری از توسعه و نوآوری ابر در سراسر جهان است. 76 کشور و منطقه را از نظر فناوری، مقررات و استعدادهایی که برای ارتقای خدمات رایانش ابری استفاده می کنند، رتبه بندی می کند. این شاخص امتیازهای داده شده به هر کشور یا قلمرو را در چهار موضوع یا ستون ادغام می کند: زیرساخت ها، پذیرش اکوسیستم، امنیت و اطمینان، و استعداد و وابستگی انسانی.
شاخص جهانی اکوسیستم ابری مبتنی بر تجزیه و تحلیل داده های اقتصاد کلان، نیروی کار، تجارت و فناوری جهانی و مصاحبه های تحقیقاتی اولیه با توسعه دهندگان، تحلیلگران و سیاست گذاران فناوری جهانی است. اقتصاد 76 کشور و منطقه را در چهار ستون مجزا تعیین می کند: زیرساخت، پذیرش اکوسیستم، امنیت و اطمینان، و استعداد و وابستگی انسانی.
در هر ستون، مجموعه‌ای از شاخص‌ها – فهرستی از عوامل کمی و کیفی – انتخاب و جمع‌آوری شدند. از طریق تجزیه و تحلیل روند و تحقیق، مفروضات وزن دهی برای تعیین اهمیت نسبی که هر شاخص و ستون بر وضعیت محاسبات ابری یک کشور تأثیر می گذارد، اختصاص داده شد.
MIT Technology Review در سال 1899 در موسسه فناوری ماساچوست تأسیس شد. MIT Technology Review Insights بخش انتشار سفارشی MIT Technology Review است. ما تحقیقات و تجزیه و تحلیل کیفی و کمی را در سراسر جهان انجام می دهیم و محتوای متنوعی از جمله مقالات، گزارش ها، اینفوگرافیک ها، ویدیوها و پادکست ها را منتشر می کنیم. اگر نظر یا سوالی دارید، لطفا با ما تماس بگیرید .
Infosys Cobalt مجموعه‌ای از خدمات، راه‌حل‌ها و پلتفرم‌هایی است که به‌عنوان یک ضرب‌کننده نیرو برای تحول سازمانی مبتنی بر ابر عمل می‌کند. 35000 دارایی ابری و بیش از 300 طرح راه حل ابر صنعت را ارائه می دهد. Infosys Cobalt به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سازمان را مجدداً طراحی کنند، و همچنین قابلیت‌های جدیدی را برای اولین بار در فضای ابری ایجاد کنند تا تجربیاتی یکپارچه در فضای ابری عمومی، خصوصی و ترکیبی، در مناظر PaaS، SaaS و IaaS ایجاد کنند. با استفاده از اهرم اجتماعی Infosys Cobalt، شرکت ها می توانند به سرعت راه حل ها و مدل های کسب و کار را برای رفع نیازهای متغیر بازار ایجاد کنند و در عین حال با سخت ترین استانداردهای نظارتی و امنیتی جهانی، منطقه ای و صنعتی مطابقت داشته باشند.
برای جزئیات بیشتر در مورد Infosys Cobalt، از ما در infy.com/infosyscobalt دیدن کنید.
گزارش‌های عمیق ما نشان می‌دهد که اکنون چه خبر است تا شما را برای اتفاقات بعدی آماده کند.
اشتراک در برای حمایت از روزنامه نگاری ما
© 2022 بررسی فناوری MIT

source

توسط techkhabari