به گزارش بیزینس اینسایدر، اسناد موجود در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد ایلان ماسک در ادامه‌ی تلاش خود برای خرید توییتر، سه شرکت هلدینگ را به ثبت رسانده است.
همانطور که احتمالا در جریان هستید، ایلان ماسک می‌خواهد توییتر را به طور کامل خریداری کند. در راستای این تصمیم، مدیرعامل تسلا اقداماتی را هم انجام داده که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به خرید ۹٫۲٪ از سهام توییتر هم اشاره کرد.
ایلان ماسک همچنین اخیرا سه شرکت هلدینگ را هم در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ثبت رسانده که به ترتیب هلدینگ I، هلدینگ II و هلدینگ III نام دارند. در توضیحات مربوط به آن‌ها نیز نوشته شده که این شرکت‌ها در راستای خریداری توییتر یا ادغام با آن به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، تأسیس شده‌اند. نام این برنامه هم طبق اسناد موجود، «پروژه‌ی اکس» نام‌گذاری شده است.
تأسیس این شرکت‌های هلدینگ به ایلان ماسک کمک می‌کند تا شرکت‌هایی نظیر تسلا، SpaceX، نورالینک و The Boring Company را زیرمجموعه‌ی یک شرکت مادر کند. او در سال ۲۰۲۰ هم از علاقه‌ی خود برای تأسیس یک شرکت مادر تحت عنوان «X» خبر داده بود اما خودش بعدها اعتراف کرد به دلیل تفاوت نوع کاربری شرکت‌ها، انجام این کار بسیار دشوار خواهد بود.
ماسک پیشنهاد داده به ازای هر سهم توییتر، ۵۴٫۲۰ دلار می‌پردازد و در مجموع با پرداخت مبلغی حدود ۴۳ میلیارد دلار، توییتر را به طور کامل خریداری می‌کند. او حتی پنج‌شنبه‌ی قبل مدعی شده که ۴۶٫۵ میلیارد دلار را کنار گذاشته تا بتواند توییتر را بخرد. اما هیئت مدیره‌ی توییتر فعلا با این پیشنهاد مخالفت کرده است و حتی تصمیم گرفته‌اند قوانینی را وضع کنند تا کار ماسک برای خرید توییتر بسیار سخت‌تر شود.
حال باید دید در آینده چه خبرهای بیشتری در رابطه با تأثیر تأسیس این سه شرکت هلدینگ روی افزایش احتمال خرید توییتر توسط ایلان ماسک منتشر می‌شود.
منبع: Business Insider


source

توسط techkhabari