به‌تازگی کمپانی سگا درباره‌ی پروژه‌ی جدید و مشهور خود یعنی «Super Game» توضیحاتی ارائه داده است؛ پروژه‌ای که از بازی‌های چند پلتفرمی AAA تشکیل می‌شود. این بازی‌ها علاوه‌ بر اینکه روی آنریل انجین ۵ توسعه‌ داده می‌شوند، با تأکید بر آنلاین بودن و عرضه‌ در جهان به صورت هم‌زمان منتشر خواهند شد. حال طبق گزارشی جدید، به نظر می‌رسد که ساخت نسخه‌های بازسازی شده و جدید از سری بازی‌های Crazy Taxi و Jet Set Radio با بودجه‌ی کلان، بخشی از این پروژه است.
در واقع گفته شده که نسخه‌ی جدید Crazy Taxi بیش از یک سال است که در دست توسعه قرار دارد و سگا مایل است تا دو یا سه سال بعد آن را عرضه کند. از طرفی منابع خاطر نشان کرده‌اند که هم این بازی و هم نسخه‌ی جدید Jet Set Radio هنوز در مراحل اولیه‌ی تولید هستند و هر زمانی ممکن است روند ساخت آن‌ها متوقف شود. در این رابطه یکی از سخنگویان سگا اعلام کرده که این شرکت در حال حاضر هیچ نظری درباره‌ی این بازی‌ها نمی‌تواند ارائه دهد.
crazu taxi
جالب اینجاست که گویا هر دو بازی به دنبال مدلی به سبک بازی فورتنایت برای درآمدزایی و تقویت جوامع آنلاین خود خواهند بود. یک اثر رایگان که در همه‌ی پلتفرم‌ها در دسترس و میزبان مسابقات چند نفره‌ی بزرگ است. همچنین شامل بخش‌های اضافی مانند وسایل نقلیه، ساخت‌وساز و رویدادهای اجتماعی در کنار مبارزات معمولی و تشویق بازیکنان به خرید آیتم‌های درون بازی است. اگرچه وجود ان‌اف‌تی‌ها در هیچکدام از این دو اثر ذکر نشده اما ماسایوشی کیکوچی، تهیه‌کننده‌ی سگا، قبلا در مصاحبه‌ای بیان کرده بود:
طبیعی است که آینده‌ی بازی‌ها با استفاده از زمینه‌های جدیدی مانند سرویس‌های ابری و NFT گسترش یابد. ما همچنین در حال توسعه‌ی Super Game از این منظر هستیم که بازی‌های مختلف این پروژه تا چه حد می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

Crazy Taxi مجموعه‌ای در سبک مسابقه‌ای است که توسط تیم Hitmaker ساخته و توسط سگا منتشر شده است. اولین بازی این سری در سال ۱۹۹۹ روی دستگاه‌های آرکید منتشر شد و به قدری موفق بود که کمپانی سازنده در سال ۲۰۰۰، نسخه‌ی آرکید آن را روی کنسول دریم‌کست عرضه کند. از طرفی Jet Set Radio یک بازی اکشن است که در سال ۲۰۰۰ توسط استودیوی Smilebit توسعه یافت و توسط سگا برای دریم‌کست منتشر شده است. بازیکن کنترل عضوی از یک باند جوان را بر عهده دارد که در توکیو با اسکیت‌های خود به دنبال چالش کشیدن باندهای رقیب و فرار از مأموران هستند. هر دو سری گفته شده با اینکه جذاب بودند اما هیچ وقت به موفقیت بالایی ذر زمینه‌ی تجاری دست پیدا نکردند.

jet set radio
در هر صورت این گزارش‌ها همچنان به صورت رسمی تأیید نشده‌اند و اگر این بازی‌ها در دست توسعه باشند، احتمالا به این زودی‌ها شاهد عرضه‌ی آن‌ها نخواهیم بود.
منبع: Bloomberg
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari