گوگل تصمیم گرفته است همه‌ی اپلیکیشن‌هایی که برای ضبط مکالمات در اندروید مورد استفاده قرار می‌گیرند را از تاریخ ۱۱ مه (۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱) از فروشگاه پلی حذف کند.
گوگل با انتشار اندروید ۱۰، قابلیت ضبط تماس را در این سیستم‌عامل غیرفعال کرد و حالا این شرکت قصد دارد از ۱۱ مه و در راستای اجرای سیاست‌های جدید فروشگاه پلی، دسترسی اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث به Accessibility API را برای ضبط جریان‌ تماس‌های صوتی مسدود کند.
به گزارش GSMArena، گوگل اعلام کرده است تغییرات جدید در سیستم‌عامل اندروید در جهت بهبود حریم‌خصوصی و افزایش امنیت کاربران است. بااین‌حال، برنامه‌های از پیش‌نصب‌شده‌ای که از قبل به Accessibility API دسترسی داشته‌اند، تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

به‌عنوان مثال، اپلیکیشن‌های شماره‌گیر پیکسل و شیائومی، ازجمله استثنائاتی هستند که تحت تأثیر این تغییرات جدید قرار نخواهند گرفت و بدین‌ترتیب قابلیت ضبط تماس‌های صوتی به‌عنوان یک ویژگی بومی درنظر گرفته خواهد شد. البته گوگل هنوز برنامه‌های خود را برای نظارت بر دسترسی اپلیکیشن‌های پیش‌فرض به قابلیت ضبط‌ تماس‌های صوتی اعلام نکرده است؛ اما انتظار می‌رود سیاست‌های جدید این شرکت در آینده در سیستم‌عامل اندروید اعمال شوند.
اکنون باید دید توسعه‌دهندگان چه واکنشی به تغییرات خط‌مشی جدید گوگل و ضرب‌الأجل این شرکت برای حذف اپلیکیشن‌های ضبط تماس نشان خواهند داد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari