بر اساس رندرهای منتشر شده از طرف یکی از افشاگران، به نظر می‌رسد آیفون ۱۴ پرو از بدنه‌ی مبتنی بر گوشه‌های گردتر بهره می‌برد تا این بدنه هماهنگی بیشتری با ماژول دوربین بزرگ‌تر داشته باشد. در همین زمینه باید به طرح‌های منتشر شده از مدل‌های جدید آیفون هم اشاره کنیم که در بیشتر آن‌ها می‌توانیم گردتر شدن گوشه‌های بدنه‌ی آیفون ۱۴ پرو را ببینیم. این در حالی است که آیفون ۱۴ پرو مکس در این زمینه تفاوت خاصی با نسل قبلی خود ندارد.
ظاهرا تفاوت شعاع گوشه‌های بدنه‌ی آیفون ۱۴ پرو به دلیل تغییر در اندازه‌ی ماژول دوربین عملی شده است. همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل تصمیم گرفته برای مدل‌های پرو آیفون از دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی استفاده کند که سنسور آن نسبت به نسل قبلی حدود ۵۷ درصد بزرگ‌تر است. باید خاطرنشان کنیم شعاع گوشه‌های آیفون ۱۲ پرو و ۱۲ پرو مکس هماهنگ با گوشه‌های ماژول دوربین هستند اما زمانی که اپل برای آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس اندازه‌ی ماژول دوربین را افزایش داد، دیگر دست به گوشه‌های بدنه‌ی این دو گوشی نزد و این هماهنگی از دست رفت. اگرچه تفاوت بین ماژول دوربین ۱۲ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس چندان محسوس نیست، اما تفاوت بین ماژول دوربین ۱۲ پرو و ۱۳ پرو به خوبی احساس می‌شود.
همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل بعد از سال‌ها تصمیم گرفته بریدگی نمایشگر مدل‌های پرو آیفون ۱۴ را کنار بگذارد و برای این دو گوشی از حفره‌ی نمایشگر استفاده کند. در ابتدا به نظر می‌رسید مانند تقریبا تمام گوشی‌ها فقط شاهد یک حفره‌ی نمایشگر خواهیم بود ولی طبق اعلام منابع معتبر، در نمایشگر این دو گوشی با یک حفره‌ی دایره‌ای و یک حفره‌ی قرصی شکل روبرو می‌شویم. در این دو حفره هم دوربین سلفی و سنسورهای مربوط به سیستم فیس آی‌دی تعبیه می‌شوند. در ضمن گفته می‌شود حاشیه‌های اطراف نمایشگر این دو مدل پرو حدود ۲۰ درصد باریک‌تر از نسل قبلی هستند که خبر خوبی برای کاربران محسوب می‌شود.
آیفون 14 پرو
در رابطه با گوشه‌های بدنه‌ی گوشی هم باید بگوییم که برای آیفون ۱۴ و ۱۴ مکس نباید انتظار تغییری را داشته باشیم و احتمالا اپل می‌خواهد با استفاده از ویژگی‌هایی مانند ماژول دوربین بزرگ‌تر، نمایشگر حفره‌دار و تغییر در گوشه‌های بدنه، تفاوت بین مدل‌های پرو و استاندارد را تا حد زیادی افزایش دهد. افشاگری که این رندرهای جدید را منتشر کرده، گفته که در حال آماده‌سازی رندرهای دقیق‌تری از این گوشی‌ها است که به زودی منتشر خواهند شد.
روز گذشته همچنین یکی دیگر از افشاگران اعلام کرد که اپل با شرکت چینی BOE برای تامین ۲۵ درصد از نمایشگرهای آیفون ۱۴ به توافق رسیده است. این یعنی شرکت BOE در زمینه‌ی تامین نمایشگرهای ۳ مدل دیگر آیفون ۱۴ نقشی نخواهد داشت و این نمایشگرها از طرف سامسونگ و ال‌جی تامین خواهند شد. در هر صورت این یک موفقیت بزرگ برای BOE محسوب می‌شود زیرا برای اولین بار می‌تواند نمایشگرهای نسل جدید آیفون را تامین کند. طی چند سال گذشته این شرکت همکاری محدودی برای تامین نمایشگر مدل‌های قدیمی آیفون داشته است و ظاهرا کیفیت نمایشگرهای BOE طی این مدت به طور قابل توجهی بهبود یافته‌اند.
همانطور که احتمالا می‌دانید، اپل قصد دارد در آینده برای آیپدها و مک‌بوک‌ها از نمایشگرهای اولد استفاده کند و ظاهرا برای تامین این نمایشگرها با شرکت BOE توافق‌نامه امضا کرده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شرکت BOE در زمینه‌ی تولید نمایشگرهای اولد با رشد ۶۰ درصد روبرو شده و روزبه‌روز به رقیب قدرتمندتری برای سامسونگ تبدیل می‌شود. در حال حاضر سامسونگ همچنان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی نمایشگرهای اولد به حساب می‌آید ولی در رتبه‌ی دوم این بازار نام BOE دیده می‌شود.
منبع: MacRumors


source

توسط techkhabari