حتی طرفداران پر و پا قرص پیکسار نیز ممکن است برخی از نکات جذاب انیمیشن‌های این کمپانی را از قلم انداخته باشند. به خصوص با توجه به این موضوع که پیکسار همواره نکات مخفی‌ای را در انیمیشن‌هایش می‌گنجاند.
همین موضوع باعث شده که وقتی برای اولین بار یکی از انیمیشن‌های این کمپانی را نگاه می‌کنید نتوانید تمام جوانب آن را درک کنید. شاید به همین دلیل بهتر باشد برخی از انیمیشن‌های پیکسار را دوباره تماشا کنید. به‌ علاوه داستان برخی از این انیمیشن‌ها آن‌قدر جذاب است که سبب می‌گردد بخواهید دوباره به تماشایشان بنشینید.
از سوی دیگر، برخی از انیمیشن‌های خارق‌العاده‌ی این استودیو را نمی‌توان دوباره تماشا کرد زیرا این انیمیشن‌ها مخاطب را به شدت منقلب می‌کنند و از وجود داستان‌های پرفرازونشیبی بهره می‌برند که تماشایشان برای مخاطب لذت‌بخش نیست. بنابراین می‌خواهیم به برخی از انیمیشن‌های این استودیو که ارزش دوباره دیدن را دارند اشاره نماییم.
پیکسار
جدیدترین فیلم پیکسار، انیمیشنی است که مخاطب احساس می‌کند با هر بار تماشای آن چیزهای بیشتر و بیشتری را می‌آموزد. معمولا این اتفاق زمانی روی می‌دهد که یک داستان حول محور یک رابطه‌ی دوستانه روی می‌دهد تا عاشقانه. شما با هر بار تماشای فیلم «قرمز شدن» متوجه می‌شوید که دوستان می تا چه حد برای او ارزش دارند. یکی دیگر از نکات مثبت این فیلم که به تازگی اکران شده این است که همانند مکملی برای داستان‌های پرمحتوای استودیوی پیکسار عمل می‌کند. مشاهده‌ی دوباره‌ی انیمیشن «قرمز شدن» به شما کمک می‌کند تا دریابید که این فیلم تا چه حد پرمحتوا و خیره کننده است.
پیکسار
«زندگی یک حشره» یکی از فیلم‌های انیمیشنی پیکسار است که از وجود جلوه‌های بصری چندان باکیفیتی بهره نمی‌برد. البته قطعا این انیمیشن برای زمان خود عالی بوده، اما حال که بیش از دو دهه از آن روزها گذشته دیگر چندان به چشم نمی‌آید. اما داستان پرمحتوای این انیمیشن باعث می‌شود بعد از گذشت دو دهه هنوز هم بتوانید به تماشای آن بنشینید.
اولین نکته‌ای که در رابطه با این انیمیشن به چشم می‌آید این است که با تماشای آن برای ساعاتی لبخند بر لبانتان می‌آید. به‌علاوه داستان انیمیشن نیز چندان سنگین و پرپیچ و تاب نیست و لذا تماشاگر می‌تواند به راحتی آن را درک کند و آن‌قدرها احساساتی نشود. علاوه‌براین تماشای این انیمیشن به ما کمک می‌کند تا دریابیم که انیمیشن‌های این استودیو چگونه در طی سال‌ها تکامل یافته‌اند.

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم تماشای فیلم‌هایی که منقلبتان کند کار ساده‌ای نیست، اما انیمیشن «درون و بیرون» یکی از فیلم‌های استثنایی است که با وجود داستانی احساساتی می‌توان چندین بار به تماشایش نشست. اگرچه صحنه‌های متعددی وجود دارد که تماشاگران را به گریه می‌اندازد اما هنوز هم این فیلم برای بسیاری از مخاطبان سرگرم کننده است. این انیمیشن از وجود بهترین صداپیشگان پیکسار بهره می‌برد و بسیاری از ویژگی‌های دیگر آن می‌توانند شما را وادار کنند که دوباره تماشایش کنید.
پیکسار
به نظر می‌رسد که «به پیش» یکی از انیمیشن‌های به شدت دست کم گرفته شده‌ی پیکسار است. به احتمال زیاد این فیلم به خاطر زمان اکرانش که درست قبل از همه‌گیری ویروس کرونا بود تا این حد دست کم گرفته شد. به‌علاوه انتقال مالکیت پیکسار به دیزنی پلاس که کاملا بی‌سر و صدا و به دور از اذهان عمومی انجام شد نیز می‌تواند در این موضوع دخیل باشد. درست مانند «قرمز شدن»، این انیمیشن نیز باعث می‌شود با هر بار تماشای آن چیزهای بیشتری را بیاموزید. بسیاری از بینندگان احساس کردند که با یک بار تماشای انیمیشن «به پیش» نتوانسته‌اند تمامی مفاهیم آن را به خوبی درک کنند، بنابراین تماشای دوباره‌ی آن به شما این امکان را می‌دهد که تمام اتفاقات کوچکی را که سبب تولید چنین داستان پرمحتوایی شده‌اند کاملا درک کنید.
پیکسار
«موش سرآشپز» نه تنها یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های پیکسار است، بلکه در کل به عنوان یکی از پرطرفدارترین انیمیشن‌هایی که تاکنون ساخته شده نیز در نظر گرفته می‌شود، چه در بین طرفداران استودیوی پیکسار و چه در بین کسانی که چندان طرفدار این استودیو نیستند. در واقع، بدون در نظر گرفتن ژانر، این فیلم توانست یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های سال ۲۰۰۷ باشد.
«موش سرآشپز» یکی از آن انیمیشن‌هایی است که باید دوباره و دوباره تماشایش کنید. چراکه نه تنها به شدت خنده‌دار است، بلکه از نکات ظریف بسیاری بهره می‌برد که با یک‌بار دیدن نمی‌توانید به همه‌ی آن‌ها پی ببرید. عاشقان غذا در همه جای دنیا می‌توانند با چند بار تماشای این انیمیشن، ایده پخت غذاهای جدید را یاد بگیرند.
پیکسار
تماشای دوباره «داستان اسباب بازی‌های ۳» ممکن است دشوار باشد، زیرا با اینکه یک فیلم باورنکردنی است، اما پایان آن می‌تواند ضربه‌ی روحی شدیدی را به مخاطب وارد کند. صحنه‌های غم انگیز مشابهی در «داستان اسباب‌بازی‌های ۲» نیز وجود دارد، اما این صحنه‌ها بسیار کوتاه هستند و در عین حال سکانس‌های خنده‌دار زیادی نیز در طول فیلم به چشم می‌خورند. در حقیقت سکانس‌های خنده‌دار این انیمیشن آن‌قدر زیاد هستند که شما به عنوان یک مخاطب نمی‌توانید جلوی خود را برای تماشای مجدد آن بگیرید.
پیکسار
در حالی که شاید بیشتر مخاطبان از دیدن بو که در جستجوی سالی با کمد خالی مواجه می‌شود، به گریه افتادند، اما در انیمیشن «کارخانه هیولاها» آن‌قدر صحنه‌های سرگرم کننده و خنده‌دار وجود دارد که می‌توانند شما را وادار کنند دوباره و دوباره به تماشای این انیمیشن بنشینید. به عنوان مثال، می‌توان به یکی از کاراکترهای این انیمیشن به نام مایک وازوفسکی اشاره کرد که یکی از خنده دارترین شخصیت‌های تاریخ پیکسار است. «دانشگاه هیولاها» که دنباله‌ای برای این فرنچایز محبوب به حساب می‌آید نیز ارزش دوباره دیدن را دارد و سریال «هیولاها در محل کار» دیزنی پلاس نیز مجموعه‌ای جالب و سرگرم کننده است که بر اساس این فرنچایز ساخته شده است.
پیکسار
در حالی که بیشتر فیلم‌های اولیه پیکسار روی مورچه‌ها، هیولاها، ماهی‌ها و اسباب‌بازی‌ها متمرکز بودند، شگفت‌انگیزان مسیر متفاوتی را در پیش گرفت. چراکه این انیمیشن به روایت داستان انسان‌ها پرداخت، هر چند انسان‌هایی که دارای ابرقدرت‌های متفاوتی بودند و نتیجه‌ی این ابتکار عمل، خلق فیلمی بود که به یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های ابرقهرمانی کنونی تبدیل گردید. قطعا این فیلم ارزش تماشای دوباره را دارد چراکه می‌توانید به وضوح ببینید زمانی که دنیای ابرقهرمان‌ها همانند امروز محبوب نبود این انیمیشن چگونه توانست به واسطه‌ی استفاده از چنین داستانی به محبوبیت دست یابد.
پیکسار
اولین انیمیشن «داستان اسباب بازی‌ها» تا به امروز در زمره‌ی بهترین‌ انیمیشن‌های استودیوی پیکسار جای گرفته است. «داستان اسباب‌بازی‌ها» شباهت زیادی به «زندگی یک حشره» دارد، زیرا جلوه‌های بصری آن در مقایسه با انیمیشن‌های امروزی بسیار ابتدایی به نظر می‌رسند، اما داستان بی‌نظیر این انیمیشن سبب شده که تا ابد در دل و جان مخاطبان ریشه کند. در واقع داستان همین انیمیشن سبب شد که مخاطبان به تماشای دنباله‌های آن نیز بنشینند. معرفی شخصیت‌های نمادینی مانند باز و وودی باعث شد که این انیمیشن هرگز از یاد مخاطبان فراموش نشود و آن‌ها بتوانند با تماشای دوباره و دوباره این انیمیشن گذر زمان را فراموش کنند.
پیکسار
اگرچه قبلا گفته شد که معمولا داستان‌های مبنی بر روابط دوستانه بیشتر از داستان‌های عاشقانه در دل و جان مردم باقی می‌مانند، اما «وال ای» یکی از استثناهایی است که توانسته این قانون را زیر پا بگذارد. داستان عشق بین وال ای و اوا یکی از جذاب‌ترین داستان‌هایی است که تاکنون پیکسار تولید نموده است. این فیلم دیالوگ‌های چندانی ندارد بنابراین باید به جزئیات توجه بیشتری کنید. چراکه در غیر این صورت ممکن است نکات زیادی را با اولین بار تماشای آن از دست بدهید. به‌علاوه، با وجود داستان‌سرایی بی‌کلام، بسیاری از بینندگان چندین و چند بار به تماشای آن نشسته‌اند.
منبع: screenrantبه جای onward ، روح(soul)را ترجیح میدم.

source

توسط techkhabari