برای بازدید مجدد از این مقاله، سپس به نمایه من مراجعه کنید مشاهده داستان های ذخیره شده
برای بازدید مجدد از این مقاله، حساب من را انتخاب کنید، سپس مشاهده داستان های ذخیره شده

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید
7 /10
حدود پنج سال پیش، من یک مولتی اجاق برویل را بررسی کردم. این زمانی بود که موج کنونی شیدایی زودپز در حال گرم شدن بود و برویل یک امر دور از ذهن بود. بیشتر از رقبا، طبق قوانین خودش بازی می‌کرد و لزوماً با دستور العمل‌هایی که در آن زمان در دسترس بود هماهنگ نبود، به این معنی که هر چیزی که با آن درست می‌کردید کمی قمار بود. یک کاربر باتجربه زودپز می تواند آن را به میل خود خم کند، اما مبتدیان خود را از عمق آنها خارج می کردند.
آن یکی، به نام Fast Slow Pro ، اکنون یک خواهر و برادر به نام Go دارد. Breville Fast Slow Go شش کوارتی چیزی شبیه به‌روزرسانی‌های Pro است، اما من نمی‌دانستم که آیا این شرکت از زمان عرضه Pro، خرد جمعی کرده است.
جرات مدل جدید به طرز شگفت آوری شبیه به مدل قبلی است. تقریباً همان اندازه است و همان 1100 وات را می کشد. هنوز آن درب لولایی پلاریزه را دارد که از کناره مانند سوراخ زیردریایی باز می شود. مدل جدید یک قابلمه از جنس استیل ضد زنگ دارد که نسبت به نسخه نچسب Pro پیشرفت بزرگی است. رابط کاربری نیز تغییری ایجاد کرد که به نظر می‌رسد به شما امکان می‌دهد کمی سریع‌تر آشپزی کنید.
با این حال، در سال‌های مولتی پز/ زودپز برقی/ دیگ فوری، از اواخر سال 2016، که تقریباً زمانی بود که این ابزارها شروع به طوفان کردن روی میزهای ما کردند، چیزهای زیادی تغییر کرده است. مهم‌تر از همه، زمانی که Pro عرضه شد، کتاب‌های آشپزی و دستور پخت‌های قابل اعتماد کمی با ارزش بود، که تا حدی دلیلی بود که من با نسخه اصلی مشکل داشتم. در آن زمان، تولیدکنندگان – مخصوصاً Instant Pot – در ارائه دستور العمل های خوشمزه و آزمایش شده برای کمک به مردم برای استفاده حداکثری از این ماشین های جدید، به طرز شگفت انگیزی بد بودند. با این حال، مولتی‌کوک‌ها به اندازه‌ای جدید بودند که سازندگان نیاز به ارائه آن کمک داشتند، یا حداقل واقعاً باید داشته باشند. (از آنجایی که زودپزها می توانند در فشار و دمای بالاتری طبخ کنند، اکثر دستور العمل های تهیه شده برای آنها نیاز به تطبیق برای کار در مولتی اجاق دارند که برای تازه کارها پلی بسیار دور بود.)
با این حال، اکنون قفسه‌های من دارای بخش کاملی برای این ژانر است که شامل کتاب‌های آشپزی قابل اعتمادی است که توسط افراد نقره‌ای مانند Urvashi Pitre ، Melissa Clark ، و تیم در American Test Kitchen نوشته شده‌اند . ما دیگر نیازی به کمک گرفتن از شرکت‌های سازنده ماشین‌ها نداریم. (کتاب‌های آشپزی به تنظیمات پیش‌فرض سازنده مانند «خورش»، «مستوک» یا «ماست» تکیه نمی‌کنند، و با پیروی از دستورات آن‌ها، عملکرد بسیار بهتری خواهید داشت.)
من برای امتحان کردن این مدل جدید از تولید کننده محصولات آشپزخانه ثابت Breville هیجان زده بودم. برای آزمایش آن، من با یک دسته از آثار کلاسیک زودپز از این نویسندگان رفتم، که به من اجازه داد به خود دستگاه توجه کنم.
سوپ مرغ، چیلی مرغ، یک غذای مفرح و نه چندان کلاسیک میگو و فارو و یک کاسه بزرگ هوموس درست کردم. من از توانایی Go برای رسیدگی به اصول اولیه مانند نرم کردن و قهوه ای کردن پیاز، که اولین گام در طعم دهی در بسیاری از دستور العمل های زودپز است، قدردانی کردم. من ساختار مستحکم آن را تحسین کردم، پیشرفتی که در بسیاری از پیشگامان صنعت به وجود آمد که به نظر من کمی سست یا پلاستیکی بود. من توانایی خواندن صفحه نمایش را از سراسر اتاق دوست داشتم. من از چراغ‌های نشانگر که به من نشان می‌دهند چقدر نزدیک به فشار یا دما است، خوشم آمد. در حالی که دکمه‌های زیادی روی کنترل پنل وجود دارد، تشخیص آن بسیار آسان است و چیزی که من می‌توانم آن را حساسیت آنالوگ با عملکرد بالا بدانم، می‌دهد. به دنبال آن کتاب‌های آشپزی که به خوبی نوشته شده‌اند، مراحل برویل تقریباً همان‌قدر طول می‌کشد که دستور العمل‌ها می‌گویند. برای مثال، یک پیاز ریز خرد شده، تقریباً سه تا پنج دقیقه طول می‌کشد تا در عملکرد پرشور نرم شود، درست همانطور که کتاب‌ها می‌گویند. و در حالی که جدید یا خاص زودپز نیست، من خوشحالم که کمی از طراحی دوشاخه O شکل برویل تمجید کنم، که به آرامی کاربران را از انقباض و آسیب رساندن به سیم برق منع می کند.
نکته خنده دار Breville Go در اینجاست: در مقایسه با Pro، حس بسیار زیادی شبیه همان خودرو با بسته بندی لوازم جانبی متفاوت دارد. پس از پنج سال وقفه، برویل نتوانست برخی از ایرادات را برطرف کند، و نوآوری‌هایی در صنعت وجود دارد که من تعجب می‌کنم که با آن‌ها همگام نشد. اولاً، Go در تلاش است تا از بین برود، مشکلی که تقریباً همه زودپزها را آزار می دهد. من دیگر انتظار زیادی ندارم، اما با 200 دلار – بیش از 30 درصد بیشتر از نسخه شش کوارتی Instant Pot Pro با رتبه برتر – به خودم اجازه دادم کمی هیجان زده شوم. چیزی در این قیمت باید در راس بسته باشد، اما اینطور نبود. پختن بال برای آب مرغ به حدی بد بود که در مجموع 3 پوند برای عبور از آن، من تابه چدنی ام را بیرون آوردم تا کارها را سرعت بخشم. همه چیز به قدری طول کشید که من یک مجموعه زنده Deep Sea Diver در KEXP را از دست دادم، که توسط قابلمه‌ها و ماهیتابه‌های خفن و صدای زمزمه هود هواکش غرق شد.
برویل سریع آهسته برو
امتیاز: 7/10
اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید
علاوه بر آن، سطح پخت دیگ به قدری گنبدی شکل است – در مرکز بالا و پایین در لبه ها – که یک چهارم فنجان روغن در "خندق" اطراف لبه جمع می شود در حالی که قوز وسط را نمی پوشاند. دام برای چند پز.
اگر من Instant Pot Pro Plus را نیز بررسی نمی کردم، ممکن بود این کاستی ها چندان چشمگیر نبود. Instant Pot برخی از مشکلات تاریخی را حل کرده است، دیگ خود را دوباره طراحی کرده است تا ته آن صاف شود و "دسته های کمکی" کوچکی به آن اضافه کرده است تا حدود 100 برابر آسانتر کردن قابلمه را در قابلمه قرار دهید و (به ویژه) آن را از اجاق گاز خارج کنید. و در حالی که من یک استیک را در آنجا طبخ نمی‌کنم، دیگ فوری قابلیت پخت مناسب‌تری دارد.
من همچنین با مشکلات کوچکتری با برویل مواجه شدم. من سعی کردم با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده، ماست درست کنم، که باعث می شود دستگاه سیگنال دهد که دو لیتر شیر به 182 درجه فارنهایت مورد نظر برسد. با این حال، پس از مدیتیشن، خالی کردن ماشین ظرفشویی، و تقسیم کردن و برچسب زدن مواد اولیه ای که قبلا درست کرده بودم، چراغ "پیش گرما" همچنان روشن بود، هیچ سیگنالی داده نشد. من تسلیم شدم، شروع کردم به بستن مغازه، و با هوس در دماسنج گیر کردم – دماسنج که 200 درجه ثبت شده بود. درست از دمای هدف خود عبور کرده بود. برای من ماست نیست! این در پایان یک روز سخت آزمایش Go بود، که در آن سه ظرف دیگر با آن درست کردم، بنابراین به آن پاس دادم. من همچنین متوجه یک خطای شگفت‌انگیز در دفترچه راهنمای کاربر شدم که یکی از نمایندگان شرکت گفت که به‌صورت آنلاین و در نسخه‌های چاپی بعدی به‌روزرسانی می‌شود. سپس آن درب سوراخ شکافنده وجود دارد. به سمت راست و باز می شود، و من تقریباً مطمئن هستم که تنها دلیلی که من را باگ نکرده است این است که من چپ هستم.
با این حال، این یک ماشین جامد و یک پیشرفت عجیب اما خوب نسبت به مدل قبلی خود است. من یک Instant Pot Ultra دارم که چند سال قدمت دارد و با ضربان قلب آن را با Go عوض می کنم. جدای از نارسایی های شدید و ته گنبدی شکل – هر دو مشکلی که بسیاری از مولتی پزهای دیگر از آن رنج می برند – برویل دقیقاً همانطور که باید عمل کرد. در حالی که کمی عقب مانده به نظر می رسد، داشتن همه چیز (یا تقریباً همه چیز) آنطور که انتظار دارید انجام شود چیز بسیار خوبی است.
برویل سریع آهسته برو
امتیاز: 7/10
اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در استوری های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه نگاری ما کمک می کند. بیشتر بدانید . لطفاً اشتراک WIRED را نیز در نظر بگیرید


© 2022 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت‌های وابسته با خرده‌فروشان خریداری می‌شوند، کسب کند. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari