براساس گزارشی جدید، اپل احتمالاً آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس را همچنان با درگاه لایتنینگ عرضه خواهد کرد اما این‌ بار این درگاه تا سرعتی معادل USB 3.0 را ارائه می‌دهد.
گفته می‌شود اپل آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس با درگاه لایتنینگ که سرعتی معادل USB 3.0 ارائه می‌دهد عرضه خواهند شد. شایعات قبل حاکی از آن بود که مدل‌های پرو آیفون ۱۴ احتمالاً از درگاه USB-C بهره خواهند برد اما یک عامل کلیدی از این مورد جلوگیری کرده است.
به گزارش NotebookCheck و به‌نقل از یک افشاگر خبرهای مرتبط با اپل، آیفون ۱۴ پرو همچنان به درگاه لایتنینگ مجهز خواهد شد. البته این خبر تعجب‌آور نیست ولی به‌نظر می‌رسد مهندسان اپل درحال‌ کار روی ارتقای پشتیبانی از سرعت انتقال این درگاه از سطح USB 2.0 به USB 3.0 هستند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد این ویژگی، برای خریداران آیفون ۱۴ پرو آینده، گامی روبه‌جلو محسوب خواهد شد زیرا حداکثر محدودیت USB 2.0 معادل ۴۸۰ مگابیت‌برثانیه (یا حداکثر ۶۰ مگابایت‌برثانیه) است درحالی‌که سرعت USB 3.0 می‌تواند حداکثر به پنج گیگابیت‌برثانیه (۶۴۰ مگابایت‌برثانیه) برسد.
LeaksApplePro ادعای استفاده از درگاه لایتنینگ با سرعت USB 3.0 روی آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس را مطرح کرده است. وی همچنین در نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد آیفون ۱۴ پرو اپل با درگاه USB-C عرضه خواهد شد.

نکته‌ی جالب این است که منبع این خبر دلیل این را که اپل قصد دارد همچنان از درگاه لایتنینگ در آیفون ۱۴ استفاده کند، «پول» می‌داند. شرکت مستقر در کوپرتینو می‌تواند ازطریق فروش مجوز لایتنینگ به شرکت‌های تولیدکننده‌ی لوازم‌جانبی شخص‌ثالث، درآمد درخورتوجهی به‌دست آورد. در این گزارش آمده که فعلاً مشخص نیست آیا آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ مکس نیز از درگاه لایتنینگ با سرعت USB 3.0 بهره خواهند برد یا خیر.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari