بازی الدن رینگ (Elden Ring) یکی از عناوین دشوار است. شرکت سازنده این بازی به نام فرام‌سافتور تمام تلاش خود را کرده تا بازیکنان را به چالش بکشد. در این مدت نیز ما اخبار زیادی در مورد الدن رینگ شنیدیم. از استفاده از کنترل موزی گرفته و موارد دیگر که طرفداران الدن رینگ انجام دادند. تجربه الدن رینگ به صورت عادی دشوار است با اینحال برخی افراد ترجیح دادند به گونه‌ای دیگر این بازی را انجام دهند.
فرام سافتور همواره به طراحی غولآخرها (Boss) مشهور است. این شرکت کاراکترها و مبارزات را به گونه‌ای طراحی می‌کند که شما تا سال‌های برای دیگران آن را تعریف خواهید کرد. این طراحی در الدن رینگ به اوج خود رسیده است. به حدی که تنوع غولآخرها در الدن رینگ بسیار زیاد بوده و طراحی آن‌ها نیز بسیار زیبا است. به طور کلی در الدن رینگ حدود ۱۵۷ غولآخر وجود دارد. همه به نوعی خاص بوده و توانایی‌های ویژه خود را دارند. حتی برخی از این موارد اژدها هستند.
غولآخرها نیز از لحاظ سختی با یکدیگر تفاوت دارند. برخی بسیار دشوار و برخی نیز راحت هستند. البته این موضوع بنابر لول (Level) شما نیز متغیر خواهد بود. شاید بتوان به راحتی گفت که غولآخر ملینیا: شمشیر میکلا (Malenia: Blade of Miquella) دشوارترین مورد در این بازی باشد. مهم نیست که شما در چه سطحی باشید ملینیا قرار است شما را بکشد! نکته مثبت اینجاست که این غولآخر اختیاری است. به همین علت شما لزومی ندارید تا برای اتمام بازی او را شکست دهید. با اینحال این مبارزه آنقدر زیبا طراحی شده که بسیاری از افراد تمام تلاش خود را می‌کنند تا ملینیا را شکست دهند.
غولآخر ملینیا سخت‌ترین دشمن در کل بازی الدن رینگ است.
در بازی الدن رینگ شما توانایی کمک گرفتن از دیگران در مبارزات را دارید. بخش چند نفره این بازی با چیزی که در عناوین دیگر است تفاوت داشته ولی با اینحال بسیار کارآمد است. البته دقت کنید که هر غولآخر با توجه به تعداد افرادی که وارد دنیای شما می‌شوند، قوی‌تر می‌شود. شما برای احضار (Summon) دیگران به دنیای خود نیازمند آیتم خاصی به نام Furled Finger هستید. با استفاده از آن می‌توانید سنگ‌های احظار افراد دیگر که به رنگ طلایی است را یافته و از آن‌ها کمک بگیرید.
قبل از ملینیا تعداد زیادی از این سنگ‌های احظار وجود دارند. حال اگر شما روی کامپیوتر این بازی را تجربه کنید، با یک سنگ احضار خاص روبرو خواهید شد. روی این سنگ احضار نوشته شده «بگذار آن را به تنهایی بزنم (Let me solo her)». افراد زیادی گزارش کردند که زمانی که این فرد را احضار کردند، او به تنهایی ملینیا را شکست داده است. به این معنا که شما زمانی که او را احضار کنید، بدون حتی یک ضربه می‌توانید ملینیا را شکست دهید و پاداش او را دریافت کنید.
چندی پیش رسانه‌ها توانستند با این بازیکن ارتباط برقرار کنند. البته او تأکید داشته که نامش «بگذار آن را به تنهایی بزنم» باقی‌ بماند. داستان او نیز چندان پیچیده نیست. او از زمان دارک سولز ۳ (Dark Souls 3) به شدت به سبک فرام‌سافتور علاقه‌مند شده است. به همین دلیل در این عناوین نیز بسیار حرفه‌ای است. در گذشته نیز یکی از بازیکنان قوی در دارک سولز ۳ بوده است. در حال حاضر او برای بار دوم الدن رینگ را تجربه می‌کند. او در تلاش است تا تمام مأموریت‌های جانبی بازی را به اتمام برساند.
نکته جالب اینجاست که کار او بسیار فداکارانه است. به دلیل اینکه پس از مبارزه پاداش چندانی دریافت نمی‌کند. با اینحال به شدت معروف شده است! او سنگ احضار خود را قبل از ملینیا قرار داده و سپس بدون هیچ کمکی و به تنهایی این غولآخر را شکست می‌دهد. شما هم می‌توانید یک گوشه نشسته و این مبارزه زیبا را تماشا کنید. او به رسانه گفته که برای اولین بار ۲۴۲ بار سعی کرده تا ملینیا را شکست دهد تا بالاخره موفق شده است. به همین علت او همیشه قاتل ملینیا نبوده است! «بگذار آن را به تنهایی بزنم» از طراحی این غولآخر بسیار لذت برده و به همین دلیل علاقه دارد تا آن را چندین بار شکست دهد. او در ادامه گفته است:
من به این دلیل میلینیا را انتخاب کردم که از طراحی آن بسیار خوشم آمد. تمام ضربات او بسیار دقیق بوده و به شدت دشوار است. ضربه Waterfowl Dance او یکی از دشوارترین ضربات در بازی است. به دلیل اینکه نمی‌توان به راحتی از آن فرار کرد.
«بگذار او را به تنهایی بزنم» یکی از جالب‌ترین ظاهرها را برای خود انتخاب کرده است.
در حال حاضر او بیش از ۲۰۰ ساعت با این کاراکتر خود بازی کرده است. لول او نیز ۱۷۹ بوده و تصمیم ندارد تا بالاتر برود. همینطور اینکه سلاح‌های او دو عدد کاتانا هستند. اولی رودهای خون (Rivers of Blood) و دومی اوچیگاتانا (Uchigatana) است. همینطور اینکه کاراکتر او دارای Hoarfrost Stomp هم هست. نکته جالب اینجاست که کاراکتر او هیچ زره یا پوششی بر تن ندارد. زمانی که از او سؤال شد چرا چنین چیزی را انتخاب کرده است، او پاسخ داد:
در دنیای بازی‌های سولز بازیکنان بر این باورند که افراد برهنه از دیگران حرفه‌ای‌تر هستند. اگر شما قرار نیست ضربه‌ای بخورید، پس نیازی به زره هم نیست! قابلمه‌ای هم که برسر گذاشتم به افتخار الکساندر مشت آهنین (Iron Fist Alexander) است.
با ساعت‌ها تمرین «بگذار آن را به تنهایی بزنم» به طور کامل ملینیا را می‌شناسد. او تمام حرکات این شخصیت را شناخته و به راحتی می‌تواند حرکات آن را پیش‌بینی کند. طبق چیزی که او گفته حدود ۴۰۰ بار این غولآخر را شکست داده است. با اینحال در برخی از موارد بسیار سریع کشته شده است. یکی از دلایل شکست او می‌تواند مشکل اینترنت باشد. با اینحال او اعلام کرده که اگر نتواند از ضربه مهلک ملینیا فرار کند، قطعاً کشته خواهد شد.
فرار از این ضربه به شدت دشوار است. همینطور اینکه ملینیا با هر ضربه به شما، جان خود را بازیابی می‌کند.
به دلیل اینکه او بسیار معروف شده است، افراد زیادی نیز در تلاش هستند تا مانند او رفتار کنند. به همین علت شما با پیام «بگذار آن را به تنهایی بزنم» بسیار روبرو خواهید شد. نکته اینجاست که «بگذار آن را به تنهایی بزنم» اصلی مشکلی با همکاری شما ندارد. اگر شما تصمیم بگیرید که به او کمک کنید، قطعاً از مبارزه فرار نخواهد کرد. این درحالی است که افراد تقلبی به محض اینکه شما سعی کنید مبارزه کنید، میدان را ترک خواهند کرد.
در حال حاضر «بگذار آن را به تنهایی بزنم» به شدت در جامعه الدن رینگ پرطرفدار است. او توانسته افراد زیادی را مخاطب خود قرار دهد. حتی بسیاری از طرفداران تصویر او را کشیده و حتی مجسمه وی را طراحی کردند. او اعلام کرد که امکان دارد بازی را برای بار سوم نیز تجربه کند. تنها دلیل آن نیز تجربه مبارزه دوباره با ملینیا است. او اعلام کرده که جای خالی دادن از ضربات او آنقدر رضایت بخش است که صدها بار دیگر نیز این کار را تکرار خواهد کرد.
او همچنان به گیمرها در شکست ملینیا کمک خواهد کرد. به همین دلیل شما می‌توانید در اطراف ظهر اگر با کامپیوتر الدن رینگ را تجربه می‌کنید، پیام «بگذار آن را به تنهایی بزنم» را ببینید. پس در اصل «بگذار آن را به تنهایی بزنم» قهرمانی نیست که طرفداران الدن رینگ می‌خواهند، بلکه قهرمانی است که به آن نیاز دارند!
منبع: IGN
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ


source

توسط techkhabari