با ورود به ماه ژانویه، خودروسازان به تدریج در حال انتشار آمار مربوط به فروش محصولات خود در سال ۲۰۲۱ هستند. پس از برندهایی مثل پورشه و رولزرویس حالا نوبت به کمپانی ب‌ ام‌ و رسیده تا آمار خود را منتشر کند. با وجود محدودیت‌های ناشی از کرونا و مشکل کمبود تراشه، باواریایی‌ها توانسته‌اند ۲,۲۱۳,۷۹۵ دستگاه از محصولات خود را در سرتاسر جهان به فروش برسانند. نکته جالب توجه اینکه این رقم در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به اندازه ۹.۱ درصد رشد کرده و بهترین سالِ تاریخ ب‌ام‌و را از نظر فروش رقم زده است.
به گفته ب‌ام‌و حدود ۵۱۰ هزار دستگاه از محصولات این کمپانی در سه ماهه آخر سال قبل به فروش رسیده است. از میان بازارهای مختلف، فروش مدل ‌های مختلف ب‌ام‌و در ایالات متحده با رشد چشمگیر ۲۰.۸ درصدی همراه بوده و به ۳۳۶,۶۴۴ دستگاه رسیده است. این رقم با آمار مربوط به قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ برابری می‌کند. در ایالات متحده اعضای سری X یا همان شاسی‌بلندها پرطرفدار بوده و ۶۰ درصد از آمار فروش کلی را به خود اختصاص داده‌اند.
در قاره اروپا فروش محصولات دو برند هم‌خانواده ب‌ام‌و و مینی ۳.۹ درصد رشد کرده است. جالب اینکه ب‌ام‌و فاتح بازار کشور بلژیک بوده و بیشترین فروش را در بین تمامی برندها داشته است. بد نیست اشاره کنیم دستیابی به عنوان پرفروش‌ترین برند یک کشور، برای نخستین بار است که برای ب‌ام‌و اتفاق می‌افتد.
افزایش استقبال از تولیدات شاخه M نقشی پررنگ در رشد آمار فروش ب‌ام‌و ایفا کرده است. بر اساس داده‌های موجود در سال ۲۰۲۱ مشتریان ۱۶۳,۵۴۲ دستگاه از مدل‌های مزین به نشان M را خریداری کرده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۳.۴ درصد بیشتر است. ناگفته نماند این میزان فروش بهترین رکورد تاریخ بخش M به شمار می رود.
ب‌ام‌و تاکید دارد تقاضا برای دو مدل جدید M3 و M4 به طور چشمگیری افزایش یافته و کراس‌اوورهای اسپرت X5 M و X6 M سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشته‌اند.
با توجه به عرضه iX M60 و i4 M50 انتظار می‌رود بخش M در سال ۲۰۲۲ آمار فروش بهتری را ثبت کند.
شایان ذکر است و رقیب مستقیم ب‌ام‌و یعنی مرسدس بنز در سال گذشته رکورد فروش جهانی ۲.۰۵ میلیون خودرو را ثبت کرده است. این امر سبب شده اشتوتگارتی‌ها برای اولین بار در پنج سال گذشته قافیه را به باواریایی‌ها واگذار کنند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که مرسدس بنز در آمار خود فروش برند اسمارت و مدل‌های ون را لحاظ نکرده است.
پیتر نوتا عضو هیئت مدیره ب‌ام‌و رکوردشکنی این کمپانی را به عملکرد میدانی قدرتمند و سبد محصولات فوق‌العاده نسبت داده است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari