به گزارش خبرآنلاین ، با انتشار جلد ۳۹ «فصل‌نامه آماری» سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مقایسه سهم بازار اپراتورهای تلفن‌همراه بر اساس داده‌های این گزارش، مشخص شد که ایرانسل توانسته بیشترین رشد سهم بازار نسبت به دوره قبل را از آن خود کند و همراه اول در جایگاه دوم قرار گیرد. رشد سهم بازار رایتل نیز منفی بوده است.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در هر فصل، آمار عملکرد بازیگران حوزۀ ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، از جمله اپراتورهای تلفن‌همراه را در یک گزارش رسمی با عنوان «فصل‌نامه آماری» منتشر می‌کند.
بر اساس جدیدترین شماره از این فصل‌نامه که مربوط به سه ماهه سوم (پاییز) سال ۱۴۰۰ است، ایرانسل توانسته است رشد ۰.۱۰۸ درصدی را در سهم بازار خود در مقایسه با سه ماهه دوم (تابستان) امسال تجربه کند. این در حالی است که سهم بازار همراه اول طی این مدت، ۰.۰۲۹ درصد رشد کرده است. سهم بازار رایتل نیز با منفی ۰.۱۳۸ درصد، نسبت به دوره قبل شاهد کاهش بوده است.
شاخص «سهم بازار»، یک شاخص مقایسه‌ای است که بر اساس آن، میزان اقبال به محصولات و خدمات هر یک از بازیگران فعال در یک حوزه، قابل ارزیابی و تحلیل است. بر همین اساس، با بررسی میزان مشترکان فعال هر اپراتور به نسبت کل مشترکان فعال اپراتورها، شاخص سهم بازار آن اپراتور قابل اندازه‌گیری است.
بر اساس گزارش رگولاتوری، در سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، تعداد مشترکان فعال همراه اول ۷۲۷۹۴۸۱۶ مشترک، مشترکان فعال ایرانسل ۵۸۰۲۵۳۰۳ مشترک و مشترکان فعال رایتل نیز ۵۰۶۹۳۰۵ مشترک بوده است.
این در حالی است که بر اساس گزارش رگولاتوری در سه ماهه دوم امسال، تعداد مشترکان فعال همراه اول ۷۱۲۶۰۵۰۷ مشترک، مشترکان فعال ایرانسل ۵۶۶۸۸۵۱۶ مشترک و مشترکان فعال رایتل نیز ۵۱۴۹۱۴۵ مشترک بود.
با توجه به اینکه استفاده از وسایل نقلیه زمینی نقش مهمی ‌در رفاه و کیفیت سبک زندگی افراد جامعه دارند، از این رو باید همیشه به سلامت وسیله نقلیه و احتمال حادثه فکر کرد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

توسط techkhabari