شرکت Alienware برای نمایشگاه CES 2022 از طرح مفهومی جدیدی به نام Concept Nyx رونمایی کرده که اجازه می‌دهد بارگذاری و اجرای بازی‌ها به اندازه پخش فیلم و موسیقی سریع و آنی شود. این سیستم از طریق نرم‌افزار Nyx قابلیت استریم بی‌سیم بازی‌های کامپیوتر روی همه نمایشگرهای موجود در خانه را فراهم می‌کند.
فرض کنید در حال انجام بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ روی کامپیوتر هستید، اما می‌خواهید به اتاق نشیمن بروید و روی نمایشگر بزرگ تلویزیون بازی را ادامه دهید. ایده Alienware این است که با فشار دادن دکمه‌ای در یک اپلیکیشن تصویر بازی به‌صورت بی‌سیم روی نمایشگر دوم قرار بگیرد. حالا حتی می‌توانید صفحه تلویزیون را نصف کنید تا در حالی که بقیه اعضای خانواده در حال تماشای محتوای دیگری هستند، به بازی خود ادامه دهید.
شرکت «الین‌ویر» در تلاش است تا امکان استریم همزمان حداکثر چهار بازی را فراهم کند. نرم‌افزار Nyx در فاز مفهومی نیازمند دستگاه قدرتمندی است که بتواند چند بازی را به‌طور همزمان اجرا کند. حالا مشخص نیست که این شرکت خودش قصد دارد دستگاه لازم برای استفاده از این سیستم را عرضه کند یا خیر. همچنین معلوم نیست که استفاده از این نرم‌افزار پولی خواهد بود یا نه. در واقع، سوالات خیلی زیادی باقی مانده که Alienware هنوز به آن‌ها پاسخی نداده است.
این سرویس مثل سرویس‌های استریم ابری گوگل استادیا و آمازون لونا نیست و در واقع دسترسی آنی به بازی‌هایی را ممکن می‌کند که آن‌ها را روی کامپیوتر در اختیار دارید. Concept Nyx بیشتر شبیه هدفی است که Valve با قابلیت Remote Play Anywhere دنبال می‌کند. ولی وجه تمایز Nyx در اجرای همزمان چند بازی و پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف است.
Alienware در حال حاضر دمویی از این سیستم را برای نمایشگاه CES 2022 به نمایش گذاشته که عملکرد بسیار خوبی داشته است. اما مقایسه عملکرد یک سیستم در محیط کنترل‌شده نمی‌تواند معیار خوبی برای سنجش کیفیت یک محصول باشد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari