در حالی که کمتر از یک هفته به زمان برگزاری نمایشگاه CES 2022 باقی مانده، بسیاری از شرکت‌های بزرگ از حضور در آن انصراف داده‌اند. اکنون دو غول خودروسازی مرسدس و بی‌ام‌و به همراه برخی شرکت‌های فناوری مانند IBM و پاناسونیک نیز از لغو برنامه‌های حضوری خود خبر داده‌اند.
مرسدس در بیانیه رسمی خود اعلام کرد:
سلامت و ایمنی مشتریان، شرکا، کارمندان و مهمانان ما بیشترین اولویت را دارند. با توجه گروه بزرگ شرکت‌کنندگان و مقررات مختلف کشور، متاسفانه در شرایط فعلی نمی‌توان برنامه‌ریزی با ثبات، ایمن و بی‌ضرری برای تمام شرکت‌کنندگان داشت. ما عمیقا از این تصمیم متاسفیم اما آن را ضروری می‌دانیم.
BMW نیز با انتشار یک بیانیه رسانه‌ای تصمیم خود را اعلام کرد و گفت:
سال‌هاست که گروه BMW نوآوری‌های خود را در نمایشگاه الکترونیک مصرفی (CES) در لاس وگاس ارائه می‌کند. با توجه به وضعیت همه‌گیری، گروه BMW تمام فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده خود در CES را به یک برنامه کاملا دیجیتالی که از آلمان پخش می‌شود، تغییر می‌دهد.
در همین حال، شرکت خودروسازی ولوداین لیدار (Velodyne Lidar) نیز با انتشار بیانیه مطبوعاتی در مورد تصمیم خود بیان کرد:
ولوداین لیدار به دلیل افزایش نرخ ابتلا به کووید-۱۹، در CES 2022 به صورت حضوری شرکت نخواهد کرد. سلامت و ایمنی کارمندان، شرکا و مردم بالاترین اولویت برای ما محسوب می‌شود و عوامل اصلی در تصمیم گیری شرکت بود‌ه‌اند.
علاوه بر این، IBM نیز از حضور در محل برگزاری نمایشگاه CES 2022 انصراف داد و در بیانیه خود عنوان کرد:
با توجه به شرایط در حال پیشرفت کرونا و به دلیل احتیاط فراوان، IBM امسال در محل برگزاری نمایشگاه CES در لاس وگاس حضور نخواهد داشت. ما مشتاقانه منتظر حضور مجازی در این رویداد هستیم.
علاوه بر این موارد، شرکت دیگری که به تازگی از حضور در CES خودداری کرده، پاناسونیک است که اکنون قصد دارد به صورت مجازی و در مدت زمانی محدود در آن حضور داشته باشد.
تاکنون شرکت‌های بسیار بزرگی مانند گوگل و اینتل، توییتر و متا و همچنین مایکروسافت از حضور در محل برگزاری رویداد خودداری کرده‌اند که تمامی آن‌ها به نگرانی‌های شیوع ویروس کرونا و گونه جدید امیکرون اشاره داشته‌اند. به همین منظور اکنون ابهام بزرگی در برگزاری نمایشگاه 2022 CES وجود دارد و باید دید این رویداد مهم فناوری به چه سرنوشتی دست پیدا خواهد کرد.
CES 2022 از تاریخ ۵ ژانویه (۱۵ دی) آغاز خواهد شد و تا ۸ ژانویه (۱۸ دی) ادامه پیدا می‌کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari