بنابر اعلام ستاد مقابله با کرونا تزریق دوز بوستر برای سنین ۱۸ تا ۶۰ سال تصویب شده و افراد براساس بازه‌های سنی اعلام شده می‌توانند جهت دریافت دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.
طبق آخرین اخبار رسمی منتشر شده دز یادآور اکنون برای سنین ۴۰ سال به بالا تزریق می‌شود. اگر شما دو دوز از واکسن‌هایی همچون سینوفارم یا برکت را دریافت کرده‌اید و سه ماه از تزریق دوز دوم می‌گذرد می‌توانید با مراجعه به سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا ، جهت تزریق دوز سوم اقدام کنید.
این سامانه خدمات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به دریافت کارت واکسن دیجیتال یا ثبت عوارض واکسن اشاره کرد. جهت تزریق دز بوستر بایستی گزینه «ورود/ثبت‌نام در سامانه نوبت‌دهی تزریق واکسن» را انتخاب کنید.»
سپس در صفحه جدید بایستی اطلاعاتی از قبیل استان محل سکونت، شماره ملی، تاریخ تولد و شماره موبایل‌تان را وارد کنید. سپس با درج کد امنیتی نمایش داده شده، روی مرحله بعد کلیک کنید.
در صورتی که هنوز مدت زمان لازم از دوز دوم دریافتی شما نگذشته باشد پیغامی مبنی بر این که «هر دو نوبت واکسن قبلا دریافت شده است» نمایش داده می‌شود.
اما اگر نوبت تزریق دوز بوستر فرا رسیده باشد، به مرحله بعد می‌روید و بایستی کد تاییدیه ارسال شده به موبایل‌تان را وارد کنید.
سپس به صفحه جدیدی منتقل شده و بایستی شهرستان، شهر یا روستا و محله یا منطقه خود را مشخص کنید.
سپس با تکمیل موارد خواسته شده، مراکزی که می‌توانید برای تزریق دوز سوم به آن‌ها مراجعه کنید نمایش داده می‌شود. کافی است پایگاه مورد نظرتان را از فهرست نمایش داده شده انتخاب و ثبت کنید. سپس در زمان مشخص شده به این مرکز مراجعه تا دوز سوم واکسن را دریافت کنید.
در صورتی که در محل انتخابی شما پایگاه واکسیناسیون با ظرفیت خالی وجود نداشته باشد پیغامی در این رابطه به شما نمایش داده شده و بایستی طی روزهای آینده دوباره به سامانه سلامت مراجعه کنید.
لازم به ذکر است طبق بررسی‌های میدانی دیجیاتو، بدون ثبت نام در این سامانه نیز می‌توانید به پایگاه‌های منتخب تزریق واکسن مراجعه و جهت دریافت دوز بوستر اقدام کنید. به یاد داشته باشید برای این کار بایستی کارت واکسیناسیون خود را به همراه داشته باشید تا ثابت شود که دو دوز قبلی را دریافت کرده‌اید.
اگر تاکنون جهت دریافت کارت واکسن خود اقدام نکرده‌اید، می‌توانید از اینجا با روش دریافت نسخه فارسی و انگلیسی کارت واکسیناسیون آشنا شوید.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari