پس از ایموجی‌ها و گیف‌ها، استیکرها یکی از راه‌های انتقال حس و مفهوم در گفتگوهای متنی به حساب می‌آیند. در حال حاضر اکثر اپ‌های پیام‌رسان از استیکرها پشتیبانی می‌کنند که واتس‌اپ به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان هم در زمره آن‌ها قرار می‌گیرد. حالا اخیرا امکان ساخت استیکر اختصاصی با استفاده از ابزار داخلی به اپ دسکتاپ و نسخه وب واتس‌اپ اضافه شده و به همین دلیل می‌خواهیم نحوه ساخت استیکر واتس‌اپ با کامپیوتر را به شما آموزش دهیم.
در حال حاضر امکان ساخت استیکر تنها به اپ دسکتاپ و وب واتس‌اپ محدود می‌شود و نمی‌توانید با اپ موبایل دست به چنین کاری بزنید. با این حال امکان انتقال استیکر واتس‌اپ از دسکتاپ به موبایل وجود دارد که در این مقاله نحوه انجام چنین کاری را به شما آموزش می‌دهیم. تا پایان همراه دیجیاتو باشید.
همانطور که گفتیم، ساخت استیکر اختصاصی درون واتس‌اپ تنها در اپ دسکتاپ و همچنین نسخه تحت وب آن امکان‌پذیر است، بنابراین پیش از اینکه دست به چنین کاری بزنید، باید برنامه‌اش را روی سیستم‌تان نصب و راه‌اندازی کنید یا اینکه به سراغ نسخه تحت وب بروید. به همین دلیل ابتدا به سراغ چنین کاری می‌رویم.
پیش از اینکه به سراغ اپ دسکتاپ یا نسخه تحت وب واتس‌اپ بروید، ابتدا باید حساب‌تان را روی آن راه‌اندازی کنید. برای اتصال گوشی‌تان به اپ دسکتاپ یا وب واتس‌اپ، مراحل زیر را دنبال کنید:
پس از راه‌اندازی حساب واتس‌اپ، حالا می‌توانید با استفاده از اپ دسکتاپ یا نسخه تحت وب، شروع به ساخت استیکر واتس‌اپ اختصاصی کنید.
برای ساخت استیکر باید ابتدا عکس مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:
در اینجا گزینه‌های مختلف برای ویرایش یک عکس پیش از تبدیلش به استیکر در اختیارتان قرار می‌گیرد. در ادامه نگاهی به این ابزارها داریم:
Outline: یکی از مهم‌ترین ابزارها برای ساخت استیکرهای اختصاصی در واتس‌اپ به حساب می‌آید. یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و بخش‌های غیرضروری عکس را برش دهید. روی یک عکس خط کشیده و آن را به استیکر تبدیل کنید.
ایموجی: اگر می‌خواهید یک ایموجی به استیکر اضافه کنید، روی آیکون ایموجی کلیک کرده و ایموجی مدنظرتان را انتخاب کنید.
استیکر: با استفاده از منوی استیکر، می‌توانید یک استیکر موجود در واتس‌اپ را به استیکر اختصاصی‌تان اضافه کنید.
متن: همانطور که می‌توان از نامش حدس زد، با استفاده از آن می‌توانید به استیکر خود متن اضافه کنید.
همچنین می‌توانید از ابزار نقاشی برای افزودن رنگ به استیکر هم استفاده کنید. پس از اعمال تغییرات مدنظرتان روی گزینه Send کلیک کنید. واتس‌اپ این تصویر را به عنوان یک استیکر به اشتراک می‌گذارد. شما با استفاده از ابزار داخلی Create واتس‌اپ می‌توانید استیکرهای متنوع زیادی بسازید.
واتس‌اپ امکان همگام‌سازی استیکرهای ساخته شده با دسکتاپ با گوشی را فراهم نمی‌کند، بنابراین تنها با یک لمس نمی‌توانید به استیکرهای دسکتاپ در گوشی دسترسی پیدا کنید. با این حال، روش دیگری برای اینکار وجود دارد که در ادامه آموزش می‌دهیم:
با اینکار، استیکری که ساخته‌اید به گالری استیکر اضافه می‌شود و می‌توانید از آن درون هر گفتگوی دیگری استفاده کنید. این مراحل را برای هر استیکر دیگری که می‌سازید، تکرار کنید.
در حال حاضر این قابلیت در اختیار کاربران دسکتاپ و نسخه تحت وب قرار گرفته، اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک کاربران در گوشی‌های هوشمند هم به چنین ابزاری دست پیدا کنند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari