با تداوم کمبود قطعات نیمه رسانا و تحت تأثیر قرار گرفتن چندین صنعت در سراسر جهان، حالا کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام در بیانیه‌ای، اطلاعات امیدوارکننده‌ای را در این‌باره منتشر کرده است.
کریستیانو آمون، مدیر عامل کوالکام، معتقد است که بحران جهانی کمبود تراشه در حال کاهش است و انتظار می‌رود که شرایط موجود در سال آینده بهبود یابد.
آمون در بیانیه خود به گزارش‌هایی از کره جنوبی اشاره کرد و گفت:

امسال تأمین قطعات نسبت به سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)‌ بهبود پیدا کرده است و انتظار می‌رود که این شرایط در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) باز هم بهتر شود.

امسال تأمین قطعات نسبت به سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)‌ بهبود پیدا کرده است و انتظار می‌رود که این شرایط در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) باز هم بهتر شود.
چندی پیش پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل درباره مشکلات کمبود تراشه‌ها در بازار صحبت کرده بود و گفته بود که به احتمال زیاد این مشکل تا سال ۲۰۲۳ (۱۴۰۲) ادامه پیدا خواهد کرد.

در همین راستا مدیرعامل AMD‌ نیز نگرانی‌هایی در مورد وخیم‌تر شدن بازار تراشه‌ها عنوان کرده بود؛ اما حالا به گزارش gizmochina، کریستیانو آمون در بیانیه‌ روز ۲ دسامبر (۱۱ آذر ۱۴۰۰) خود به حل شدن این مشکل در آینده‌ای نزدیک اظهار امیدواری کرده است.
در حال حاضر تولید‌کنندگان گوشی‌های هوشمند به دلیل کمبود تراشه در سراسر جهان، قادر به تهیه تراشه‌های کافی برای استفاده در گوشی‌های خود و پاسخگویی به تقاضای بازار نیستند، اما در این میان برخی تولیدکنندگان مانند مدیاتک نیز به لطف نامتناسب بودن عرضه با تقاضا از این شرایط بهره برده و شاهد رشد سهم بازار خود بوده‌اند.
 Snapdragon 8 Gen 1
کوالکام ۱۰ آذر ۱۴۰۰ از پردازنده ۴ نانومتری نسل اول اسنپدراگون 8 رونمایی کرد که به‌طور انحصاری با همکاری سامسونگ فاندریز ساخته شده است. این همکاری برای کوالکام حائز اهمیت است، چرا که در صورت بالا بودن نرخ سودآوری سامسونگ در سال آینده، کوالکام نیز در پاسخ به تقاضاهای بازار نسبت به سایر رقبای خود برتری پیدا خواهد کرد.
آیا شما کاربر زومیت با مدیر‌عامل کوالکوم هم‌عقیده هستید؟ درباره زمان پایان بحران کمبود تراشه در جهان چه دیدگاهی دارید؟

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari