آزمایش ضد ماهواره روسیه و زباله های فضایی ایجاد شده توسط آن برای اسپیس ایکس نیز دردسرساز شد. به طوری که برخی از ماهواره های اینترنتی استارلینک به جهت عدم برخورد با این زباله های فضایی مجبور به تغییر مسیر شدند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس از دردسر این شرکت در رابطه با زباله های فضایی آزمایش ضد ماهواره روسیه خبر داده بود. این آزمایش در ۱۵ نوامبر باعث انفجار یک ماهواره دو تنی شد. هزاران قطعه فضایی حاصل از این انفجار زباله های فضایی زیادی را تولید کرد. بطوری که بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی این اقدام روسیه را محکوم کردند.
اسپیس ایکس نیز که تاکنون در این مورد سکوت کرده بود در توییتی از تغییر مسیر ماهواره ها با هدف عدم برخورد احتمالی به زباله ها خبر داد. ماهواره های این شرکت نیز به زباله های فضایی روسیه بسیار نزدیک هستند. جهت کاهش احتمال برخورد مجبور به تغییر مدار ماهواره هایخود شدند. استارلینک هم اکنون ۱۸۰۰ ماهواره در مدار زمین دارد که در فاصله ۵۰ کیلومتری از زمین در گردش هستند. به این ترتیب حدود ۸۰ کیلومتر پایین تر از مدار ماهواره منفجر شده روسیه قرار دارند. اما انفجار این ماهواره روسی باعث انتقال زباله های فضایی به برای بالا تر و پایین تر شد.
پس از این اتفاق، تیم فلوهر، از دفتر ردیابی زباله های فضایی آژانس فضایی اروپا به اسپیس ایکس در مورد افزایش عملیات های جلوگیری از برخورد و همچنین حجم کار زیاد در مدار ۶۰۰ کیلومتری از زمین هشدار داد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari