رنو به‌مناسبت شصتمین سالگرد تولید خودرو نمادین خود، یعنی رنو ۴، اقدامی غیرمعمول انجام داد. این خودروساز فرانسوی با اضافه‌کردن چند ملخ روی خودرو یاد‌شده، آن را به پرواز درآورد.
خودرو پرنده‌ی مفهومی جدید رنو نتیجه‌ی همکاری این شرکت و استودیو طراحی TheArsenale فلوریدا است که با نام Air4 تولید و اخیرا ویدئو پرواز آن منتشر شده است. به‌گزارش دیجیتال ترندز، رنو ۴ که با نام 4L نیز شناخته می‌شود، در زمان معرفی‌‌، به خودرویی بسیار محبوب تبدیل شده بود و در طول عمر ۳۳ ساله‌‌اش، بیش از ۸ میلیون دستگاه از آن در‌حدود ۱۰۰ کشور به‌فروش رسید. آخرین مدل این خودرو نیز در سال ۱۹۹۴ تولید شد.
بدنه‌ی این خوردو مفهومی شبیه رنو ۴ و جنس آن فیبر‌کربن است که به کوادکوپتر غول‌پیکر متصل شده است. براساس اعلام رنو، Air4 می‌تواند با سرعت ۸۵ فوت‌برثانیه (۲۶ متربرثانیه) در ارتفاع ۲،۳۰۰ فوتی (۷۰۰ متر) پرواز کند. آرنو بلونی، مدیر اجرایی شرکت رنو، در بیانیه‌ای اعلام کرد:

پس از جشنی یک‌ساله، قصد داشتیم محصولی غیرعادی برای بخش پایایی شصتمین سالگرد تولید 4L بسازیم. این خودرو پرنده که با همکاری TheArsenale ساخته شده است، درواقع نشان می‌دهد رنو ۴ تا ۶۰ سال دیگر چگونه خواهد بود.

پس از جشنی یک‌ساله، قصد داشتیم محصولی غیرعادی برای بخش پایایی شصتمین سالگرد تولید 4L بسازیم. این خودرو پرنده که با همکاری TheArsenale ساخته شده است، درواقع نشان می‌دهد رنو ۴ تا ۶۰ سال دیگر چگونه خواهد بود.
دیدن خودرویی قدیمی که روی ماشین پرنده نصب شده است، ما را به‌یاد شخص روسی انداخت که سال‌ها قبل به امید پرواز، یک جفت بال به وسیله‌ی نقلیه‌ی معمولی خود متصل کرده بود. خوشبختانه با تلاش‌های زیادی که از آن زمان تاکنون انجام شده است، اکنون پیشرفت‌های زیادی در این حوزه به‌دست آمده است. در‌حال‌حاضر، شرکت‌های مختلف سرمایه‌گذاری‌های درخورتوجهی در توسعه‌ی وسایل نقلیه‌ی الکتریکی پرنده انجام داده‌اند تا روزی بتوان از این خودروها به‌عنوان تاکسی‌های شهری استفاده کرد.
Air4 درکنار چند مدل‌ دیگر رنو ۴ از ۲۹ نوامبر تا ۳۱ دسامبر در مجموعه‌ی آتلیه‌ی رنو در شانزلیزه‌ی پاریس درمعرض دید عموم قرار خواهد گرفت. همچنین، این دو خودرو در سال ۲۰۲۲ در نواحی دیگر جهان ازجمله میامی و سپس نیویورک به‌نمایش در‌خواهد آمد؛ اما مکان دقیق آن هنوز اعلام نشده است.
در‌ادامه، می‌توانید ویدئو منتشر‌شده از خودرو پرنده‌ی Air4 رنو را تماشا کنید:

تماشا در آپارات
لوگوی پدال
وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط techkhabari