موتور معروف به هلکت (Hellcat) یکی از پیشرانه‌های اصلی محصولات داج به شمار می‌رود. این موتور ۶.۲ لیتری V8 قدرتی برابر با ۷۰۷ اسب بخار داشته و در مدل‌های رده‌بالا و پرچمدار کمپانی به کار گرفته می‌شود. اما خبر بد اینکه این موتور بسیار محبوب سال‌های پایانی خود را می‌گذراند و قرار است بزودی با خطوط تولید خداحافظی کند.
آنطور که تیم کنیسکیس (Tim Kuniskis) مدیرعامل کمپانی داج در مصاحبه با وبسایت Motor Authority گفته، تولید موتور هلکت در سال ۲۰۲۳ متوقف خواهد شد. آقای کنیسکیس در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس با اذعان به این مساله افزوده «تنها دو سال دیگر امکان خرید یک هلکت وجود دارد و پس از آن به تاریخ خواهد پیوست.»
مدیرعامل داج همخوانی با قوانین مربوط به آلایندکی و لزوم حذف مدل‌های پرمصرفی چون چارجر و چلنجر SRT را دلیل اصلی حذف موتور هلکت اعلام کرده است.
بر اساس شنیده‌ها، متاسفانه هلکت تنها چیزی نیست که قربانی خواهد شد. نشریه معروف موتورترند از قول آقای کنیسکیس گزارش کرده خودروهایی که ما به شکل امروزی می‌شناسیم تا سال ۲۰۲۴ روی خطوط تولید قرار خواهند داشت. این نشریه اضافه کرده چارجر و چلنجر با خودروهای مبتنی بر پلتفرمی جدید جایگزین خواهند شد. در مقطع کنونی مشخص نیست که آیا مدل‌های مذکور با هویتی متفاوت به فروش خواهند رسید و یا با همان نام چارجر و چلنجر وارد بازار می‌شوند.
تصمیم داج برای کنار گذاشتن موتور هلکت، بخشی از استراتژی موسوم به Never Lift محسوب می‌شود. بر اساس این استراتژی داج نیز با دیگر خودروسازان دنیا همسو شده و روی مدل‌های برقی تمرکز می‌کند. این کمپانی چندی پیش با انتشار تیزری، از معرفی کانسپتی برقی در آینده نزدیک خبر داد. پیش‌بینی می‌شود این کانسپت در عرض چهار یا پنج ماه آینده معرفی شود. این کانسپت در حقیقت پیش‌نمایشی از یک مدل تولیدی در سال ۲۰۲۴ را ارائه خواهد کرد.
داج در کوتاه‌مدت روی پیشرانه‌های هیبریدی تمرکز خواهد کرد. در این راستا قرار است یک مدل هیبریدی شارژی سال آینده وارد خطوط تولید کمپانی شود که البته اطلاعات چندانی از آن در دست نیست. فقط می‌دانیم مدل مذکور یک خودروی جدید خواهد بود. همچنین مدیرعامل داج تایید کرده این شرکت تا پایان سال از یک خودروی «خیلی خیلی خیلی شاخص» رونمایی خواهد کرد. آقای کنیسکیس، تاکید نموده سبد محصولات داج تا سال ۲۰۲۴ کاملا متحول خواهد شد.
به نظر می‌رسد داج قبل از پوست‌اندازی کامل، به دنبال ترتیب دادن وداعی باشکوه با مدل‌های محبوب و پرطرفدار خود است. از این رو در ماه‌های آتی، به احتمال زیاد شاهد معرفی نسخه‌هایی خاص از محصولات کمپانی خواهیم بود. نسخه Jailbreak چارجر و چلنجر که چندی پیش رونمایی شد، گامی در این راستا به شمار می‌رود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط techkhabari