ماژول جدید روسیه به نام پریچال برای نصب به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد. به گفته سازمان فضایی این کشور روز جمعه این ماژول به ایستگاه فضای بین‌المللی می رسد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماژول جدید روسیه توسط موشک سایوز این کشور و یک فضاپیمای باری به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد. محل پرتاب آن نیز از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان بوده است.
طبق گفته سخنگوی ناسا پس از گذشت ۲۳ سال و ۴ روز از پرتاب اولین ماژول به ایستگاه فضایی اکنون بخش جدیدی به سمت این ایستگاه پرتاب شده است. به گفته ران ناویاس این پرتاب با کمک موشک و پرواز بی عیب و نقص به سمت مدار بوده است. ماژول پریچال روز جمعه ۲۶ نوامبر به ایستگاه فضایی تحویل داده خواهد شد.
 اگر همه چیز با موفقیت انجام شود احتمالا پریچال به طور جداگانه به ماژول چندمنظوره نائوکا که به کشور روسیه تعلق دارد وصل میشود. پایگاه های خبری روسیه نیز طی گزارشی مشخصات ماژول کروی پریچال را چهار تن و حجم آن را ۱۴ متر مکعب اعلام کرد. پریچال در زبان روسی به معنای اسکله است.
در این ماژول ۶ درگاه اتصال قرار داده شده که یکی از آنها با ماژول نائوکا که به سمت زمین است متصل می شود. آژانس فضایی فدرال روسیه گفته است ۵ درگاه دیگر در این موضوع با هدف اتصال به فضاپیماهای دیگر و میزبانی از آنها در دسترس است و قرار است برای گسترش قابلیت های فنی و عملیاتی مداری در بخش روسی ایستگاه مورد استفاده قرار بگیرد.
 همچنین یکی دیگر از کاربردهای آن آزمایش معماری و استقرار دائمی در فضا خواهد بود که می تواند در آینده به عنوان یک مرکز برای پایگاه مداری جدید استفاده شود. این دومین ماول روسیه است که در ۴ ماه گذشته به ایستگاه فضایی رسیده است. ماژول قبلی نائوکا بوده که تاریخ ۲۹ ژوئیه به ایستگاه رسیده بود. این همان ماژول جنجالی بود که موتورهای پیشرانش آن بدون برنامه‌ریزی قبلی روشن شد و باعث چرخش ۵۴۰ درجه ایستگاه فضایی بین‌المللی شده بود.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari