در حالی که زمان کوتاهی تا پرتاب تلسکوپ پیشرفته جیمز وب باقی نمانده بود، در پی وقوع یک حادثه مجدداً پرتاب آن تنها برای چند روز به تاخیر افتاد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ناسا اعلام کرد یک حادثه کوچک در زمان آماده سازی این تلسکوپ باعث شد که زمان بیشتری را برای آزمایش‌های روی تجهیزات این تلسکوپ انجام دهند. به همین دلیل بار دیگر پرتاب آن تنها با چند روز اختلاف به تاخیر افتاد. این تلسکوپ اکنون در گویان قرار دارد و در زمان آزمایش های مربوط به اتصال موشک با مشکل مواجه شد.
 به گفته ناسا هنگام اتصال این تلسکوپ به آداپتور موشک با پاره شدن یکی از سیمهای اتصال باعث تکان شدید تلسکوپ شد. پس از این اتفاق یک هیئت بررسی از ناسا با هدف عدم آسیب دیدگی تجهیزات این تلسکوپ آزمایش های بیشتری را در جهت اطمینان خاطر روی آن انجام می دهند و به همین دلیل پرتاپ این تلسکوپ از ۲۷ آذر به یک دی ماه منتقل شد. اگرچه این تاخیر تنها چند روز است اما آزمایش های بیشتر می تواند از احتمال وقوع مشکلات آینده جلوگیری کند
محل قرارگیری تلسکوپ جیمز وب در نقطه لاگرانژی دو در منظومه شمسی است و با توجه به فاصله بسیار زیاد امکان ارسال فضانوردان برای انجام تعمیرات وجود ندارد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari