برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
وقتی دستور پخت مادربزرگ مرحومم را به ارث بردم، می خواستم آنها را ایمن نگه دارم و در نهایت آنها را به خانواده خودم تحویل دهم. من قبلاً مجموعه درهم ریخته خود را داشتم، از جمله دستورالعمل های دیکته شده توسط خود ویلما، تصاویر ذخیره شده در تلفنم، فایل های Word در رایانه و موارد دیگر. بنابراین تصمیم گرفتم راهی برای سازماندهی، حفظ و به اشتراک گذاشتن این بخش از تاریخچه خانوادگی خود با همه پیدا کنم.
چیزی که در طول تحقیقاتم یاد گرفتم، به اندازه خاطرات پای اسپند ویلما، مرا غلغلک داد. سازماندهی این رکوردها بسیار ساده تر از آن چیزی است که پیش بینی می کردم، و این سفر برای آشپزهایی مانند من، پاداش های بزرگتری از آنچه تصور می کردم به ارمغان می آورد. دیجیتالی شدن باعث صرفه جویی در زمان و هزینه، کاهش ضایعات می شود و بهتر از همه، به شما این امکان را می دهد که با برنامه ریزی از قبل و انتخاب دستور العمل هایی که نیازهای غذایی شخصی را برآورده می کند، سالم تر غذا بخورید. از آن بهتر، به اشتراک گذاری دستور العمل ها و ارتباط با اپیکورها در سراسر جهان به ما کمک می کند تا رشد و پیشرفت کنیم، درست به موقع برای تعطیلات.
ملانی کار، بنیانگذار وب‌سایت Dish Dish که به آشپزهای خانگی کمک می‌کند تا به جمع‌آوری، دسترسی و اشتراک‌گذاری دستور العمل‌ها کمک کند، توصیه می‌کند ابتدا دستور العمل‌هایی را که مرتباً استفاده می‌کنید، و همچنین موارد دلخواه قدیمی خانواده را که می‌خواهید نگه دارید، جمع‌آوری کنید.
جاکلین استراوس، خالق سیستم سازماندهی دیجیتال 2ndvault و مادری با دستور العمل های خود برای مدیریت، می گوید که مادربزرگ خودش منبع بسیاری از دستور العمل های ارزشمند بوده است. به عنوان نقطه شروع، او خانواده خود را به خدمت گرفت. من از طریق ایمیل از همه خواستم تا 5 دستور غذای برتر را که برای آنها به عنوان غذاهای مورد علاقه خود متمایز بود، ارائه دهند. ایمیل‌ها را جمع‌آوری کردم، موارد تکراری را حذف کردم، و سپس هر دستور غذایی را که به‌عنوان یکی از غذاهای مورد علاقه خانواده شناسایی شده بود در 2ndvault تایپ کردم.
بسیاری از سرویس‌های مبتنی بر وب وجود دارند که می‌توانید برای ادغام مجموعه‌تان از آن‌ها استفاده کنید، که با برنامه‌ها تکمیل می‌شوند تا بتوانید در هر کجا که هستید به آنها دسترسی داشته باشید. BigOven ، یکی از اولین برنامه های دستور پخت برای iOS و Android، ادعا می کند بیش از 3 میلیون آشپز دارد. عضویت رایگان است و افرادی که حساب کاربری رایگان دارند می توانند تا 200 دستور پخت و تا سه تصویر دیجیتالی را ذخیره کنند. اگر یک مجموعه خانوادگی برای مدیریت دارید، مانند من، خدمات ممتاز 25 دلار در سال است، با ذخیره سازی نامحدود دستور پخت و دیجیتالی کردن 25 تصویر و امکان خرید بیشتر. مدیر بازاریابی Jordan Kooijman توضیح می دهد که اگر می خواهید تجربه خود را با افزودن گزینه های فیلتر اضافی برای جستجو، برنامه ریزی غذا و ایجاد پوشه های سفارشی برای سازماندهی دستور العمل های خود افزایش دهید، پیشنهاد حرفه ای ایده آل است.
روش دیگر، Copy Me That ، متعلق به بنیانگذار Tine Bak، دستور العمل های نامحدودی را در یک حساب کاربری رایگان، با میزبانی ابری برای پشتیبان گیری و دسترسی از راه دور ارائه می دهد. عضویت ممتاز این شرکت که با قیمت 13 دلار در سال (24 دلار برای مادام العمر) در دسترس است، مقیاس‌بندی دستور العمل‌ها را فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید سریعاً دستور العمل‌ها را به نصف یا دوبرابر کنید، بدون انجام تمام محاسبات، توانایی ایجاد فهرست خرید برای فروشگاه‌ها یا مناسبت‌های مختلف، و یک نمای فهرستی از چندین دستور غذا در یک زمان باک می‌گوید: «یکی از مزیت‌های دیجیتالی شدن این است که به سادگی می‌توانید دستورهای غذایی خود را دوباره پیدا کنید. می‌توانید آن‌ها را تگ کنید (یا برچسب‌گذاری کنید)، اما حتی اگر تمایلی به انجام آن ندارید، فقط داشتن یک جستجوی متنی اولیه مفید است.» یکی دیگر از ویژگی‌های Copy Me که همه آشپزها از آن استقبال می‌کنند، توانایی صادر کردن محتوای خود در هر زمان است.
اگر به دنبال گزینه دیگری می‌گردید که شامل برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی و همچنین ذخیره‌سازی دستور غذا باشد، برنامه Plan to Eat رایگان نیست (49 دلار در سال با فضای ذخیره‌سازی نامحدود) اما بدون آگهی است و نمایش آشپزی منحصربه‌فرد این شرکت، صفحه نمایش شما را حفظ می‌کند. وقتی در حال آشپزی هستید، بیدار باشید، یک مزیت مهم برای افرادی مثل من.
دست شکسته مادربزرگم ویلما به اندازه اندازه‌گیری آرد او دقیق بود، بنابراین می‌خواستم راهی برای حفظ آن سوابق فیزیکی که همیشه در خطر محو شدن یا غرق شدن در اثر سس بودند، حفظ کنم. با استفاده از ابزار BigOven's RecipeScan، تنها کاری که باید انجام می‌دادم این بود که با تلفنم عکسی از دستور پخت پای اسپند گرانبهای او بگیرم و آن را آپلود کنم. من یک پاسخ فوری دریافت کردم که چنین بود: «یک انسان واقعی و زنده آن را می‌خواند و برای شما تایپ می‌کند و متن مناسب را در جای مناسب قرار می‌دهد. هر بار یک دستور غذا را ارسال کنید، اما هر چند وقت یکبار که دوست دارید تکرار کنید!» Big Oven همچنین یک لینک برای ردیابی تبدیل و presto، در ساعتی که دستور غذای معروف ویلما در جهان عرضه شد، ارائه کرد ! بردن این گوهر به مرزهای الکترونیکی به این معنی بود که مواد تشکیل دهنده اکنون به صورت فیلدهای جداگانه هستند که برای خرید، مقیاس بندی و برنامه ریزی غذا قابل دسته بندی هستند. طرف دیگر این است که دستور العمل های شما اکنون در وب برای دیدن همه در دسترس است، بنابراین دستور العمل های خانوادگی مخفی دیگر مخفی نخواهند بود. با این حال، اگر بخواهید دستور العمل های خود را به صورت خصوصی تنظیم کنید، هزینه ای دریافت نمی کنید.
Bak می‌گوید گزینه‌های دیگری نیز برای استخراج محتوای دستور العمل‌های کاغذی وجود دارد، از جمله Google Drive، که از تشخیص نویسه نوری (OCR) برای فایل‌های JPG، GIF، PNG و PDF تا اندازه ۲ مگابایت پشتیبانی می‌کند. باک می گوید: «یا می توانید از ابزارهای صوتی موجود در تلفن هوشمند خود نیز استفاده کنید. "به جای تایپ کردن دستور العمل های خود، آنها را با صدای بلند بخوانید."
وبلاگ نویسان مواد غذایی مانند میشل آدنل، بنیانگذار My Morning Mocha ، از دستور العمل های کاغذی خود به عنوان پیدایش وب سایت خود استفاده می کنند. وقتی جوان بودم، مادرم به من یاد می‌داد که چگونه غذاها و دسرهای خانوادگی مورد علاقه‌ام را درست کنم. من آنها را در Microsoft Word تایپ می کردم، آنها را چاپ می کردم و در یک پوشه ذخیره می کردم. اما همانطور که بزرگتر شدم، متوجه شدم که برخی از صفحات دارای علائم آب، علائم غذا و ابله هایی هستند که قابل خواندن نیستند.
آدنل دستور العمل های خود را با تایپ کردن آنها در وبلاگ وردپرس دیجیتالی کرد. او تصاویر گام به گام را اضافه کرد و اکنون مجموعه او در دسترس جهانیان است. در واقع، سایت او در نشریات آنلاین مانند MSN و Your Money Geek نمایش داده شده است .
اینترنت انقلابی در آشپزی برای بسیاری از غذاخورها ایجاد کرده است. من فقط باید یک ترکیب دیوانه کننده را تصور کنم – مثلاً مارسالای مرغ روی پیتزا – و ببینید، دستور العملی برای آن از قبل وجود دارد. بنابراین، چگونه می‌توانید غذاهایی را که پیدا می‌کنید بدون گم شدن در یک سوپ الفبای URLهای نشانک‌شده حفظ کنید؟ من قبلاً پیوندهای دستور العمل هایی را که دوست داشتم در یک سند Word در رایانه خود برش می دادم و می چسباندم، اما این کار بدون هیچ راهی برای فهرست کردن یافته های من دشوار بود.
خوشبختانه، بیشتر سازمان‌دهندگان دستور غذاها در وب به شما اجازه می‌دهند تا دستور العمل‌ها را از هر نقطه‌ای در وب، با موفقیت متفاوت در وارد کردن نام‌ها، اندازه‌گیری‌ها و مراحل، کلیپ و ذخیره کنید. بعد از اینکه از BigOven Clipper برای ذخیره یک دستور غذای مورد علاقه ای که برای اولین بار در وب برای سس بوقلمون تهیه کردم، استفاده کردم، قلبم تپید. حتی می توانید دستور العمل های ذخیره شده خود را تا زمانی که خصوصی هستند تغییر دهید. کویجان می گوید: «این مزیت علامت گذاری دستور العمل ها به عنوان خصوصی یا عمومی است.
Copy Me That's Recipe Clipper برای ذخیره دستور العمل های وب با سهولت دکمه ای طراحی شده است که می توانید آن را بر روی مرورگر خود (دسکتاپ یا موبایل) نصب کنید. برای کپی کردن یک دستور غذا از هر وب سایت کافیست روی آن کلیک کنید و حتی اگر آن را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید. همه دستور العمل ها لینک اصلی را حفظ می کنند. پیش‌فرض دستور العمل‌های ذخیره شده در Copy Me این است که خصوصی هستند، اما با عضویت ممتاز می‌توانید دستور العمل‌های خود را عمومی کنید و آنها را به اشتراک بگذارید.
هنگامی که همه دستور العمل های خود را در یک مکان جمع آوری کردید، تبریک می گویم، شما اکنون نویسنده یک کتاب آشپزی مجازی هستید! اما حتی بهتر هم می شود. پیشرفت‌ها در فن‌آوری انتشار به شما امکان می‌دهد انواع مختلفی از «کتاب‌ها» را ایجاد کنید که می‌توانند در صورت تقاضا چاپ شوند، و در عین حال برای همیشه به عنوان داده‌های الکترونیکی زنده بمانند. ممکن است به نظر برسد که از دستور العمل های دیجیتالی و پشتیبان گرفته شده به نسخه های کاغذی برگردید، اما این را دست کم نگیرید که چقدر دوست داشتنی است که یک کتاب از دستور العمل های خانوادگی خود را برای تعطیلات یا تولد تهیه کنید.
پس از اینکه اشتراوس بررسی خود را از موارد مورد علاقه خانواده تکمیل کرد، مجموعه خود را به شاترفلای ، یک شرکت عکاسی و اشتراک‌گذاری تصویر، وارد کرد و یک کتاب آشپزی چاپی سفارش داد. با این حال او از مزایای محتوای دیجیتال چشم پوشی نکرد. آخرین قدمی که برداشتم آپلود تمام دستور العمل ها بدون تصاویر در 2ndvault بود که به طور خودکار فایل من را به صورت PDF تبدیل و ذخیره می کند. این مرحله از پرونده او در صورت وقوع سیل یا بلایای دیگر، طبیعی یا انسانی، مانند جا انداختن کتاب به سادگی محافظت می کند.
Dish Dish ایجاد کتاب های آشپزی آنلاین و چاپی را به آسانی پای سیب ایجاد می کند. کار می‌گوید: «بسته آلبوم دستور غذای دیجیتال ما برای مجموعه بزرگی از دستور العمل‌های خانوادگی عالی است. ما به مشتری خود یک پاکت می فرستیم تا مجموعه دستور العمل های خود را بازیابی کند، همه دستور العمل ها را برای آنها تایپ کند، و پس از اتمام، نسخه اصلی را به آنها برگرداند. اگر نمی‌خواهید انگشتتان را بلند کنید، این گزینه عالی است و بسته به تعداد دستور پخت‌هایی که ارسال می‌کنید، هزینه‌های آن از 50 تا 150 دلار متغیر است. دیش دیش همچنین کتاب های آشپزی چاپی خانوادگی یا گروهی را می فروشد. اگر دستور العمل های شما قبلاً در پایگاه داده آنها وجود داشته باشد یا آنها را به صورت الکترونیکی ارائه دهید، پردازش 30 دلار است. در غیر این صورت شرکت برای هر دستور غذا 50 سنت دریافت می کند. قیمت هر کتاب از 6.5 دلار برای نسخه 50 صفحه، 6 در 9 اینچ و 8.25 دلار برای هر جلد 8.5 در 11 اینچ است.
برنامه Plan to Eat ، که به طور خاص برای کمک به ساده کردن برنامه ریزی وعده های غذایی طراحی شده است، گزارش می دهد که کاربران آن در هزینه های غذا صرفه جویی می کنند و غذای کمتری را هدر می دهند ، بنابراین اگر می خواهید یک سرویس برنامه ریزی غذای کاملتر همراه با ذخیره سازی دستور غذا داشته باشید، ابزارهای این شرکت به شما کمک می کند. آن مایل اضافی Plan to Eat به طور خودکار یک لیست خرید بر اساس برنامه غذایی سفارشی شما ایجاد می کند که می تواند تعداد نامحدودی رویداد را برگزار کند. این سرویس همچنین دارای یک ویژگی به نام فریزر است که برای پخت و پز دسته ای و ذخیره سازی طراحی شده است که تعداد وعده ها و وعده های غذایی ارائه شده برای هر دسته را به همراه تاریخ تهیه آن ها ردیابی می کند.
در BigOven، یکی از ویژگی های مورد علاقه من به کاهش ردپای کربن من کمک می کند. ابزار Use Up Leftovers این سرویس به شما امکان می دهد تا حداکثر سه ماده اضافی را در پایگاه داده خود وارد کنید تا پیشنهادات و دستور العمل هایی را برای نحوه استفاده از آنها دریافت کنید.
من دوست دارم فرصت دیجیتالی کردن، پشتیبان‌گیری و حفظ دستور العمل‌های خانواده‌ام را داشته باشم، اما همچنین از توانایی ارتباط با اپیکورهای بیشتر و بهبود آشپزی خود قدردانی می‌کنم. اعضای Dish Dish به طور منظم خبرنامه ها، توصیه های غذایی و نکات را دریافت می کنند. من می توانم با رتبه بندی دستور العمل های دیگر اعضا و افزودن موارد دلخواه به مجموعه خود شرکت کنم.
به عنوان مثال، در BigOven، من به راحتی می توانم آشپزهای دیگر را دنبال کنم و پایگاه داده دستور العمل های آنها را جستجو کنم تا چیزهای بیشتری پیدا کنم. در واقع، من ورودی های زیادی برای تعطیلات stollen پیدا کردم که شامل نکات و تکنیک هایی بود که مطمئناً در تلاش برای تکرار نسخه Wilma از آنها استفاده خواهم کرد. من حتی ممکن است، اه ، آن را به استانداردهای سالم تر به روز کنم.
در نهایت باید جعبه دستور پخت ویلما و تابه های نان معروف را به یکی دیگر از اعضای خانواده، پسرم داشیل یا خواهرزاده ام بیلی بدهم. اما آنها فقط مجموعه‌ای از دستور العمل‌های کاغذی را به ارث نمی‌برند. آنها یک مجموعه دیجیتالی دریافت خواهند کرد که می توانند به فرزندان خود منتقل کنند و موارد دیگر. مادربزرگ من خیلی دوست داشت دستور العمل های خود را با دیگران به اشتراک بگذارد، من مطمئن هستم که او خوشحال می شد که بداند غذاهای مورد علاقه او اکنون برای آشپزها در سراسر جهان در دسترس است.


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حفظ حریم خصوصی شما در کالیفرنیا. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari