با توجه به اینکه ستاره های دارای حیات شخصیتی مغناطیسی دارند می توان از باد های عظیم این ستاره ها برای تعیین وجود جهان های بیگانه استفاده کرد. بدین ترتیب بررسی این بادها میزان قابل سکونت بودن ستاره ها را نیز تعیین می‌کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ستاره شناسان معتقدند وجود حیات علاوه بر قرار گرفتن در فاصله خورشیدی مناسب به بررسی تعامل بین سیاره و ستاره میزبان نیز نیاز دارد.
مطالعه اخیر ستاره شناسان نشان می دهد تعامل بین سیاره و ستاره میزبان نشان دهنده وجود جهان‌های بیگانه خواهند بود. بدین ترتیب علاوه بر قرار گرفتن در فاصله خورشیدی مناسب به بررسی بادهای ستاره‌ای نیز نیاز داریم.
بادهای ستاره‌ای همان جریان گاز خارج شده از جو ستاره است که شدت آن در هر ستاره متفاوت است. حتی ممکن است در زمان های مختلف نیز این جریان نسبت به زمان های دیگر تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال ستاره های درخشان و بزرگ با جرم بالا مانند ابر غول ها دارای شدت بادهای ستاره بالا هستند که ممکن است سرعت آنها به هزاران کیلومتر بر ثانیه نیز برسد.
برای رسیدن به تایید وجود جهان بیگانه برای زندگی به بررسی رفتار چیزی به نام سطح هالووین نیاز داریم. به عنوان مثال بررسی خورشید به ما نشان می‌دهد که که جهان های بیگانه در حال چرخش به دور ستاره های خورشید مانند هستند و این مورد باعث تشکیل اتمسفر پشتیبان حیات خواهد شد. در این مطالعه مشخص شد تجمع بادهای ستاره مغناطیسی روی سیارات فراخورشیدی به تعامل این ستاره ها و سیاره ها برمیگردد. از طرفی منطقه قابل سکونت در اطراف ستارگان به این باد ها و همچنین تبخیر نوری و در نهایت فرسایش جوی مربوط است. این در حالی است که علم کنونی در مورد بادهای مغناطیسی و ستارگان بسیار محدود بوده و تنها با کمک مدل های عددی به عنوان ابزاری حیاتی میتوان آنها را بررسی کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس خبری فناوری تکنا ( Technology news agency : Techna ) از سال 1389 با نام تکنولوژی نیوز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به حوزه علم و فناوری شروع به کار کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها، موبایلها، اپلیکیشن و نرم افزارها، کامپیوترها، سخت افزار و تجهیزات مدرن و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.
تکنا توسط سرورهای اختصاصی پارس پک پشتیبانی میشود.
SEO & web support : AYENDA Co.

source

توسط techkhabari