برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .

برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
برای بازنویسی مجدد این مقاله، از نمایه من دیدن کنید، سپس داستان‌های ذخیره شده را مشاهده کنید .
اگرچه به طور سنتی مخزنی برای مهارت‌های آنالوگ و مهارت‌های قدیمی است، اما صنعت ساعت‌های لوکس امروزی این ظرفیت را ایجاد کرده است که نوآوری‌های با تکنولوژی بالا را از بخش‌هایی که هیچ ارتباطی با دنیای ساعت ندارند، تامین کند.
استحکام بالقوه بالای فیبر کربن – که در سال 1963 در تأسیسات هواپیمایی سلطنتی ، یک مرکز تحقیقاتی متعلق به ارتش بریتانیا، برای استفاده در موتورهای جت محقق شد – اکنون به طور معمول در ساعت‌های پیشرفته استفاده می‌شود. حکاکی یون واکنشی عمیق ، که برای سیستم‌های میکرو الکترومکانیکی (MEMS) توسعه یافته است، اکنون برای ساخت قطعات ساعت سیلیکونی که به لطف خواص ضد مغناطیسی خود ساعت‌سازی را متحول کرده‌اند نیز استفاده می‌شود (ساعت‌های فلزی با قطعات متحرک پیوسته به طور قابل درک از آهنربا متنفرند).
TAG Heuer، بر اساس فرآیندی که برای اولین بار در دانشگاه یوتا توسعه یافت، تلاش می‌کند تا فنرهای موی نانولوله‌ای کربنی ، مارپیچ‌های کوچک در قلب یک ساعت مکانیکی رشد دهد که نوسانات فرار را هدایت می‌کند، که خود، با هر نوسان، یک دندان را امکان‌پذیر می‌کند. از چرخ محرک برای "فرار" و جلو بردن عقربه های ساعت. ظاهراً آنها نسبت به همتایان سیلیکونی خود کمتر شکننده هستند. آنها به طور مشابه ضد مغناطیسی هستند اما مقاومت در برابر ضربه بهتری دارند و به راحتی برای ساعت ساز جمع می شوند.
ترکیبات تیتانیوم-سرامیک موجود در قاب های ساعت امروزی برای مصارف دندانپزشکی و نظامی ساخته شده اند. مواد Carbotech Panerai در واقع برای لنت ترمز ساخته شده است.
و لیست ادامه دارد. اساساً، عملاً هر ماده جدیدی که در قاب های ساعت استفاده می شود، در واقع برای ساعت ساخته نشده است. برندهای ساعت در جستجوی چیزهای جدید و گنجاندن آن در حوزه کاری خود بسیار خوب هستند.
با این حال، در حالی که مواد جدید، تکنیک‌های ساخت، و فرآیندهای مهندسی از بخش‌هایی مانند خودرو و هوانوردی به سرعت و ضخیم به پرواز درآمده‌اند، جراحی چشم ممکن است منبع کمتر محتمل‌تری برای الهام گرفتن از فناوری به نظر برسد.
با این حال، رولکس امسال در تلاش برای صنعتی کردن ایجاد تزئینات منحصر به فرد و بی عیب برای صفحه های خود، به تکنیک لیزری روی آورده است که برای از بین بردن آب مروارید استفاده می شود. آخرین نسخه از مدل کلاسیک خود سیم پیچ Datejust – ساعتی که برای اولین بار در سال 1945 برای جشن چهلمین سالگرد تاسیس شرکت ساخته شد، که در آن شاخه های خرمای استوایی بر روی صفحه سبز رنگ آفتابی که در آن صورت در وسط روشن تر و در قسمت تیره تر است. لبه ها به صورت نیمه انتزاعی – از همین فرآیند استفاده می کند.
کف دست ها با استفاده از فناوری لیزر فمتوثانیه ، که برای اولین بار برای اهداف جراحی در اوایل دهه 1990 ساخته شد، بر روی این پایه شماره گیری آفتاب سوختگی حک می شوند.
در حین جراحی آب مروارید، پالس های لیزری بسیار کوتاه (یک فمتوثانیه برابر با یک میلیونم میلیاردیم ثانیه) برای برش با هندسه دقیق در سطح چشم استفاده می شود و اجازه می دهد تا مواد آب مروارید با نوعی از آب مروارید پاک شود. دقتی که دست جراح نتوانست به آن دست یابد.
برای صفحه Datejust 36، این پالس‌ها، که هیچ گرمایی تولید نمی‌کنند، با سرعت تکرار سریع چندین مگاهرتز روی سطح صفحه برنجی که با نور آفتاب تمام شده است هدایت می‌شوند و امکان حک کردن الگوهایی با عمق چند دهم میکرون را فراهم می‌کنند.
رولکس به عنوان رولکس، یک برند ساعت است که قاطعانه ترجیح می دهد تمام عناصر تولید خود را کنترل کند، تکنیک لیزر در داخل خانه انجام می شود، همانطور که آخرین لمس است – یک لاک سبز براق و مات که به عنوان یک پوشش اسپری روی اچ استفاده می شود. سطح
نتیجه یک انحراف پیچیده و تقریباً بازیگوش از الگوهای معمولی ظریف و یکنواخت رولکس است و ساعتی را می‌بیند که در سمت پایین قرار دارد، بدنه‌ای از فولاد ضد زنگ (یا Oystersteel، همانطور که رولکس آلیاژ سخت شده خاص خود می‌خواند) با قاب ساده و دستبند صدف.
اگر رنگ سبز صحنه شما نیست، برای برداشتی پر زرق و برق از موتیف کف دست چند گزینه وجود دارد که هر دوی آنها دو رنگ هستند: یکی جفت کردن نسخه خاکستری نقره ای صفحه با قاب و دستبند استیل و رز. طلا، با قاب فلوت دار پرآذین و دستبند پیچیده تر "جوبیلی". و یکی با صفحه شامپاین و جعبه استیل و طلایی زرد.
همه در یک پرونده بلند و باریک 36mm آمده، و همه توسط خود رولکس را پیگیری خود سیم پیچ در خانه 3235 جنبش، که ویژگی های یک hairspring ساخته شده از آلیاژ نیوبیوم و زیرکونیوم، ارائه آن به میدان های مغناطیسی و تغییرات درجه حرارت حساس (هر دو وحشتناک برای دقت ساعت های مکانیکی). علاوه بر این، ذخیره قدرت آن حرکت – مدت زمانی که ساعت پس از توقف استفاده از آن به تیک تاک ادامه می‌دهد – از 40 به 48 ساعت به سه روز افزایش یافته است، بنابراین استفاده مداوم برای این قطعه، برای حفظ کارکرد آن، لازم نیست. این که آیا می خواهید آن را بردارید یا نه، بحث دیگری است.
Rolex Datejust 36 از 7050 دلار در ایالات متحده و 5650 پوند در انگلستان قیمت دارد.


© 2021 Condé Nast. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده از این سایت به منزله پذیرش ماست توافقنامه کاربر و خط مشی رازداری و بیانیه کوکی و حقوق حریم خصوصی کالیفرنیا شما. Wired ممکن است بخشی از فروش را از محصولاتی که از طریق سایت ما به عنوان بخشی از شراکت های وابسته ما با خرده فروشان خریداری می شوند، به دست آورد. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد یا از آن استفاده کرد، مگر با اجازه قبلی کتبی Condé Nast. انتخاب های تبلیغاتی

source

توسط techkhabari